26.07.2014
LJ
26° / 16°

Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
Kleka
Število vnosov: 120
12.01.2009 ob 21:04

Ze vec kot 1 leto aktivno iscem redno sluzbo, a zaman... Nekateri delodajalci niti ne odgovorijo na prosnje, drugi te vljudno odbijejo preko pisma, ali elektronske poste... Tudi na razgovor ne poklicejo... Ali je mozno, da za redno sluzbo potrebujes dobre zveze in poznanstva?
Pa se to, s pisanjem prosenj ali CV ni nic narobe- vse je po standardih...

Prosim za nasvete!!

L.p.
Slavko Malek
Število vnosov: 124
13.01.2009 ob 09:22
*Odgovor na: Kleka +

Na veliko žalost brez močnih vez ne gresmiley , pri iskanju nove zaposlitvesmiley !

Za pomoč internetna stran: http://www.mojasluzba.si/

Naroči se na internetno stran, da te obveščajo o prostih delovnih mestih ..., morda ti bo koristilosmiley. Tebi in vsem ostalim, ki iščete ponovno zaposlitev, želim Veliko sreče smiley !!!

S.smiley

Število vnosov:
14.01.2009 ob 11:17
*Odgovor na: Kleka +

Odgovor ekipe Cekin:

Draga Kleka,

tvoje vprašanje smo posredovali strokovnjaku.
Ko bomo odgovor prejeli, si ga boš lahko ogledala na spletnem portalu www.cekin.si pod rubriko Nasvet strokovnjaka.

Srečno,

ekipa Cekin
luka88
Število vnosov: 1
14.01.2009 ob 14:17

Pozdravljena, svetujem, ti vpis v spletni portal http.//www.kariera.si , ki ima za razliko od nekaterih dejansko kadrovnike, ki delajo na naši zaposlitvni in niso le spletna stran. Jaz sem vpisal svoj CV, ter poklical in začel prejemati dela po emailu, tudi na dnevni ravni. Svetovali so mi tudi na področju izdelave prošnje, za kaetero sem mislil, da sem imel dobro napisano, vendar očitno nisem imel.

smiley
laura.smrekar
16.01.2009 ob 13:35

Draga Kleka,

tvojo izkušnjo delijo številni brezposelni oz iskalci zaposlitve. Žal danes nekatera podjetja še vedno ne odgovarjajo na prošnje oz. kandidate/iskalce zaposlitve ne obvestijo s povratno informacijo, četudi je le ta negativna. Res pa je tudi, da se to področje počasi popravlja, izboljšuje ter da se mnoga podjetja zavedajo pomembnosti gradnje blagovne znamke podjetja v smislu '"dobrega delodajalca'" in ta podjetja imajo do kandidatov popolnoma drugačen-pozitiven odnos.

Morda bi bilo smiselno razmišljati v smeri: '" podjetje, ki ima do mene kot kandidata za službo negativen in neprimeren odnos oz. ga sploh ne vzpostavi, ni tisto, katerega del želim biti in kjer želim graditi mojo kariero'".

Ali so VEZE tiste, ki so najpomembnejše pri iskanju službe? Ne gre vedno toliko za VEZE, ampak bolj za priporočila '"ko nekdo nekoga nekomu priporoči '". In da, širši kot je krog tvojih poznanstev in kontaktov, večje možnosti imaš, da prideš prej oz. pravočasno do informacije o tem, v katerem podjetju zaposlujejo ali bodo v bližnji prihodnosti zaposlovali… Predvsem pa imaš na ta način več priložnosti, da čim širšemu krogu znancev, prijateljev,..namigneš »da iščeš delo.

Kaj konkretno lahko še narediš? Predvidevam, da imaš že pripravljen odličen življenjepis, da se zavedaš svojih prednosti in sposobnosti in da veš, na katerih področjih si želiš delati. To je resnično izhodišče, brez katerega ne gre. Če si prošnje pošiljlala samo na razpisana delovna mesta je morda sedaj nastopil trenutek, da jih pošlješ na čim več potencialnih podjetij, kjer bi želela delati . Torej potrebuješ listo tistih podjetij ( na primer od 20 do 50), za katere meniš, da bi potrebovali ljudi, z znanjem in izkušnjami, kot jih imaš. To ti bo vzelo nekaj časa, saj je potrebna »analiza« potencialnih podjetij, a je vredno poskusiti. Ob tem pa: redno spremljaj vse oglase v tiskanih in elektronskih medijih; če pa želiš/ potrebuješ še kakšno dodatno brezplačno strokovno pomoč, se lahko obrneš ali na Zavod za zaposlovanje ali na zasebne zaposlitvene agencije, ki ti bomo z veseljem pomagale.

Če imaš še kakšno bolj konkretno vprašanje, kar napiši.

Uspešno!

Adecco
krtaksn
17.08.2011 ob 19:32
*Odgovor na: laura.smrekar +

Seveda, prek Adecca se zaposli. Še tistih 600 € ko zaslužiš ti obdavčijo z njihovo provizijo. Stran s posredniki dela. Pravtako jeZRSZ samo sebi namen. Pa brez zamere. Vsi bi služili na račun delavca. Ironično ni kaj.
cekin1
Število vnosov: 47
21.01.2009 ob 09:18

Draga Kleka!

V rubriki Nasvet strokovnjaka najdeš še odgovor našega strokovnjaka na tvoje vprašanje.
link: http://cekin.si/clanek/strokovnjaki/kako-do-zaposlitve.html

lp,
tamar
Število vnosov: 824
22.01.2009 ob 10:09

Pri nekaterih privatnikih ni tako važna izobrazba če si pripravljen se učiti in si deloven. Narobe je pa to, da zahtevaš neke pogoje na svojo izobrazbo in ne znaš opravljati dela, za katerega si se prijavil. Nobeden ti ne bo dal plače za nekaj, kar še nisi poskusil delati in mislim, da bi ti veliko privatnikov dalo delo in te tudi nagradilo z dobro plačo, če bi pokazal, da si se sposoben priučiti in bi bil lahko samostojen. Za dobrega delavca služba verjetno ni velik problem, če je pa važno napredovanje pa verjetno kar je. Obstajajo tudi manjši D.oo. Ki delajo vse od čistilke dalje. Poznam en tak D.oo Pa lep pozdrav
TheTaii
Število vnosov: 4
13.08.2011 ob 00:53

Kaj pa ko si iskalec prve zaposlitve? Res je da smo (nekatere) same krive, da smo takoj po končani srednji šoli zanosile in zaradi tega nimamo delovnih izkušenj, ampak vseeno mislim da si zaslužimo priložnost? Povsod zahtevajo delovne izkušnje a nihče te brez njih ne vzame. Mogoče je kdo izmed vas imel podobne težave in mi lahko nekako svetuje? smiley
makovopolje
16.08.2011 ob 14:21

za vse, ki ste delovni in imate dobro poslovno idejo, a vam manjka 7.500 eur za ustanovitveni kapital ... smiley

PREDNOST ŽE USTANOVLJENIH PODJETIJ JE MOŽNOST TAKOJŠNJEGA POSLOVANJA!

obstaja opcija NAKUP NOVEGA PODJETJA (to pomeni, da so odprta zgolj za prodajo in še sploh niso poslovala,zato tudi nimajo dolgov). zadeva je zelo preprosta. če maš dobro poslovno idejo in premalo denarja za zagon poslovanja, je to najboljša rešitev.

preko podjetja, ki prodaja nova podjetja, sem uredil vse papirje, pogodbe, prepise , ma pomagali so mi urediti praktično use… vse preko maila (agencija spin), samo prepis sem pa šel osebno nardit. novo podjetje sem dobil za 500 eurov + notarske stroške (ki znesejo okrog 300 € ), torej skupaj 800 €!

ampak razlika med 7.500 in 800 je pa očitna, kaj smiley

pa moram še rečt, da je bil cel postopek končan v prej kot 14 dneh !!! smiley

ja, srečno! smiley

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Iskanje

glasnik - 8

Dokaz, da se da uspeti tudi brez pohlepa in s trdim delom

Janez Zgonec je eden tistih podjetnikov, pri katerem takoj začutiš, da mu dejanja pomenijo več kot besede. O tem so pričali zelo skopi odgovori, ki nam jih je namenil na začetku našega pogovora. A na koncu se je izkazalo, da blagovno znamko DorJan upravlja človek z izdelno poslovno vizijo in trdnimi načeli.

calculate
glossary
indexes
indexes

Anketa

Ste že imeli težave s plačilno kartico?