31.10.2014
LJ
13° / 1°

Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
nova.nova
Število vnosov: 37
14.10.2010 ob 10:21

Pozdravljeni!

Stara sem 24 let in sem dipl. inženir matematike. Nikakor ne morem dobiti zaposlitve. Doma sem na gorenjskem in se ne morem voziti v Ljubljano, kajti imam 7 mesečnega dojenčka. Na gorenjskem bi delala vse, samo da bi dobila službo. Sem sama, brez partnerja.

Šla sem na zavod za zaposlovanje, pa so mi rekli, da dokler sem na porodniški mi ne morejo pomagati. Porodniške dobim 200 eur, kar je dovolj ravno za hrano. Ker moj otrok potrebuje oblačila in opremo(kupim jo v komisijski trgovini), si želim delati. Pa ne gre, ne najdem zaposlitve. Avta nimam, vendar bi si kupila nekaj rabljenjega, če bi dobila zaposlitev. Kako naj si pomagam???

Stanujem pri starših, kjer moram plačevati najemnino in stroške, tako da porabljam svoje prihranke in celo otrokov denar, ki ga je prejel ob rojstvu. Starša sta mi pripravljena pomagati z varstvom, to je pa tudi vse, kar zmoreta. (Tudi to je zelo dobrodošlo in sem hvaležna za pomoč.smiley)

Prosim za nasvete!
hrabri misek
Število vnosov: 2
26.10.2010 ob 20:01
*Odgovor na: nova.nova +

Živio,
predlagam ti, da začneš izvajati privatne inštrukcije za osnovno- in srednješolce. Običajno zaračunajo cca. 10 € (tudi več). Pa še fleksibilen \'\'delovni čas\'\' boš imela, kar se mi zdi sploh pomembno, glede na to, da imaš dojenčka.
Veliko uspeha!

Ostalim brihtam pa sporočam, da sama zase finančno skrbim že od svojega 14 leta, ko sem dobila prvo štipendijo in da ta starim na pamet ni prišlo, da bi mi kaj pomagala. Za otroški dodatek sem jih morala skoraj tožit. Sta ga hotela zase porabit. Ko sem se zaposlila, je bila pa prva stvar, ki sta jo hotela, če lahko \'\'posodim\'\' kaj denarja. (Ne pravim, da so njeni taki, samo delim svojo izkušnjo o starših, ki to niso).
nova.nova
Število vnosov: 37
14.10.2010 ob 10:24

Ajej, narobe sem odprla temo. Upam, da jo boste moderatorji prestavili... smiley Hvala
scoop
Število vnosov: 202
18.10.2010 ob 11:57

Starsa sta ti pripravljena pomagat samo z varstvom ?!?!? Komu lazes ? ... Nam, sebi al socialni ?!?!?! Da ti pobirata najemnino... Lastni hcerki ?!?!? Za katero vedo, da je v denarni stiski ?!?!? In puscajo otorka lacnega in brez oblacil ?!?!? Najprej bod iskrena, in povej kaj hoces, potem bomo vidli, na kak nacin ti lahko svetujemo,...
Afnac
Število vnosov: 2
21.10.2010 ob 18:29

kaj pa,če sta tudi starša brez finančnih možnosti...kako naj potem živijo v najemniškem stanovanju,če ne bodo skupaj poskrbeli za plačilo najemnine? A si ti SCOOP JE FACA že kdaj slišal/a za deložacije? Ne obsojaj kar na prvo žogo! Hvala Bogu za starše,ki so pripravljeni sprejeti odgovornost in pomagati z varstvom,kajti,varovati malega otroka ni hec!!!
Tisl
Število vnosov: 1
25.10.2010 ob 16:36

inštrukcije smiley
Simon Erhatic
26.10.2010 ob 01:21

jaz ti lahko pomagam do sluzbe poklici me na gsm 040697668 Simon
gospakatja
Število vnosov: 522
01.08.2011 ob 09:25

no, nova.nova, kako se je izšlo? a imaš sedaj službo? kako je z otrokom, saj sedaj že hodi, pa kaj čeblja, a ne?
Martin Jančič
06.06.2012 ob 16:14

Tudi moja zgodba ni nič kaj rožnata,sem oče dveh punčk z njuno mamo sem se razšel lansko leto,tako je ona hotela,sem namreč zbolel in postal invalid tretje kategorije in sem vse pustil njima ,uzel semo avto in računalnik,sedaj sem pa na zavodu in je situacija takšna da še sebe ne morem preživet ,kje pa da bi hčerama kaj nudil ali kam peljal,julija mam registracijo in jo ne morem izvest ,od hčera se čedalje bolj odaljujem ker jih še obiskat ne morem,za pomoč sem prosil na socialni ,pa je bil odgovor da presegam njihov cenzus, ki je 230 EURO,moji prihodki in odhodki so:
165,00 Najemnina (privatno) stanovanja garsonjera
137,84 Kredit
100,00 Za hčeri preživnina
64,65 Stroški stanovanja
20,00 Gsm
25,21 Dodatno ZD zavarovanje
12,75 RTV naročnina
525,45 Skupni strošek
487,30 Dobim od zavoda
Drugih prihodkov nimam
Kaj pa za mojo hrano ostane???
Pri 37 let delovne dobe in invalid 3 kategorije ne po svoji volji.
Plačat zgoraj navedeno pa moraš?
Zato bi rabil delo da si rešim problem in zaživim spodobno info na gsm:040835803. Lp pozdrav!
alex_mb
Število vnosov: 17
26.08.2012 ob 12:09

nebi želel biti nesramen... ampak halo? kje se je skril pregovor... najprej štalca.. pol pa... kje pa je oče otroka? ali on hodi v službo? naj on pomaga... delovna mesta v javnem sektorju krčijo.... ti pa si verjetno preponosna na svojo izobrazbo da bi delala nekaj, kjer si plačana soodvisno od tvoje storilnosti. To, je moje mnenje

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Iskanje

glasnik - 8

Dokaz, da se da uspeti tudi brez pohlepa in s trdim delom

Janez Zgonec je eden tistih podjetnikov, pri katerem takoj začutiš, da mu dejanja pomenijo več kot besede. O tem so pričali zelo skopi odgovori, ki nam jih je namenil na začetku našega pogovora. A na koncu se je izkazalo, da blagovno znamko DorJan upravlja človek z izdelno poslovno vizijo in trdnimi načeli.

calculate
glossary
indexes
indexes

Anketa

Živite bolje ali slabše kot pred desetimi leti?