Pobuda Dedolesov drobiž
Pri nakupu Dedolesovih izdelkov se lahko v zadnjem koraku naročila odločite, da znesek nakupa zaokrožite na najbližji evro. Ves denar do zadnjega centa v okviru te majhne pobude, poimenovane Dedolesov drobiž, namenjajo projektom, s katerimi podpirajo sajenje dreves, varstvo okolja in socialno prikrajšane.

#1 Sajenje dreves
Prvi ambiciozen projekt Dedolesov drobiž je bil namenjen podpori varstvu okolja in sajenju novih dreves. Do zdaj so v podjetju uspeli zasaditi skoraj 80.000 dreves, vključno z 28.000 avtohtonimi drevesnimi vrstami. In številke se še vedno višajo!
Drevesa so zasadili pod strokovnim nadzorom Državnih gozdov TANAP in Delte celinske Donave – območja spadajo med najbogatejše ekosisteme, ki se ponašajo z izjemno biotsko raznovrstnostjo. Sajenje je bilo izjemno uspešno, čeprav sta ga spremljala močan dež in sneženje. Pri zasaditvi je sodelovalo več kot 720 pogumnih prostovoljcev.

#2 Podpora skupnosti z Downovim sindromom
Dedoles pomaga socialno prikrajšanim z Downovim sindromom s kampanjo, poimenovano Nogavični izziv, ki pomaga širiti sporočilo, da je zaradi človeške individualnosti svet lepši, barvitejši, zanimivejši in bolj navdihujoč.
#NogavičniIzziv poteka vsako leto 21. marca in je povezan s svetovnim dnevom Downovega sindroma. Na ta dan nosimo dve različni nogavici, s čimer slavimo edinstvenost vsakega posameznika.

#3 UNICEF in podhranjenost
V podjetju podpirajo tudi UNICEF. Odločili so se, da bodo pomagali najranljivejšim in se pridružili boju proti podhranjenosti otrok tako, da so tej organizaciji donirali 64.403,27 €. Ta znesek jim je uspelo zbrati z Dedolesovim drobižem – zgoraj omenjenimi prostovoljnimi prispevki kupcev.
S pomočjo teh prispevkov jim je iz neposredne življenjske nevarnosti uspelo rešiti 1314 otrok. Ti otroci se bodo še naprej razvijali na zdrav način in osrečevali svoje družine.

#4 SZO in boj proti pandemiji COVID-19
Zaradi razmer pandemije so v Dedolesu od 16. marca do 31. maja začasno spremenil namen zbiranja, da bi podprli Svetovno zdravstveno organizacijo (SZO). Podjetje je prispevalo 55.830 €, da bo lahko boj proti pandemiji učinkovitejši.
Dedoles dokazuje, da ni treba biti eno izmed velikih svetovnih podjetij, da bi prispevali k dobremu namenu. Ena pomembna pobuda in velika želja, da se pomaga najbolj ranljivim, je več kot dovolj. V sorazmerno kratkem času jim je uspelo pomagati na različnih področjih družbenega življenja. Kaj mislite? Če želite vedeti več o tem podjetju, preberite njihovo zgodbo.

Spoznorirana vsebina