Kongresni odbor za znanost, vesolje in tehnologijo je sporočil, da so kitajski vladni hekerji v letih 2010, 2011 in 2013 vdrli v računalnike zvezne agencije za zavarovanje depozitov ZDA (FDIC), ki v ZDA jamči za depozite, nadzira banke in opravlja druge naloge. Vdrli naj bi tudi v računalnik tedanje predsednice FDIC Sheile Blair.
Kitajsko veleposlaništvo v Washingtonu je zatrdilo, da o tem ne ve nič, sicer pa je vlada v Pekingu odločno proti vsem vrstam računalniškega kriminala ter sodeluje z ameriško vlado na tem področju.

Ameriški in kitajski predstavniki so imeli junija srečanje v Pekingu na temo računalniških vdorov. Ameriška podjetja naj bi imela zaradi takšnega početja več deset milijard dolarjev izgub. Lani so v ZDA razkrili največji računalniški vdor v zgodovini, za katerega naj bi bili prav tako krivi Kitajci. Vlomilci v sistem urada za kadrovske zadeve so prišli do podatkov o 21 milijonih sedanjih in nekdanjih vladnih uslužbencev.
V sredo so v Los Angelesu na 46 mesecev zapora sicer obsodili 51-letnega kitajskega poslovneža Suja Bina, ki je priznal krivdo za vdor v računalniški sistem podjetij s pogodbami s Pentagonom. Pomagala sta mu dva hekerja na Kitajskem, informacije o lovskih letalih F-22 in podobnem pa je posredoval kitajski vladi. Ujeli so ga v Kanadi julija 2014, lani februarja pa izročili ZDA, kjer mu je grozilo 30 let kazni. Priznanje krivde mu je zagotovilo, da bo prej na prostosti.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV