Spletna stran "Global property guide", ki spremlja cene nepremičnin po svetu, je objavila lestvico najdražjih krajev na svetu. Na prvem mestu se je znašel Monako, kjer hočejo za kvadratni meter stanovanjske površine v povprečju kar 45.000 dolarjev.
Slovenci se radi pohvalimo, da so naše nepremičnine med najdražjimi na svetu. Roko na srce, imamo srečo, da nismo niti blizu. Na cekin.si smo na nekaj nepremičninskih spletnih portalih preverili, koliko so dejansko vredne najdražje nepremičnine po svetu. V Monaku boste za zgolj dvosobno stanovanje odšteli milijone evrov, cena kvadratnega metra pa se lahko povzpne tudi do 100.000 evrov na kvadratni meter. In kdo so ljude, ki dvigujejo cene stanovanj v nebešeke višave?
V Monaku se zbira svetovna poslovna elita, ki izkorišča lokalne zakone, za beg pred davki v svojih matičnih deželah. Poslovneži, finančniki, športniki, filmske zvezde, vsi so pripravčjeni odšteti vrtoglave vsote za majhna stanovanja, ki jim omogočajo postati uradni prebivalci Monaka.
Na drugem mestu omenjene lestvice je pristal London, v katerem boste za najbolj luksuzna stanovanja plačali več kot 30.000 evrov na kvadratni meter, ob tem pa niti ni nujno, da postanete lastnik stanovanja, pač pa za ta denar le prevzamete daljnoročni najem. Tako boste za nekaj več kot 200 kvadratnih metrov veliko stanovanje v londonskem West endu plačali 6 milijonov evrov, 27 septembra leta 2189 pa se bodo morali vaši potomci iz njega izseliti. Na tretjem mestu se nahaja Moskva, kjer je med aktualno ponudbo tudi nekaj stanovanj po ceni 25.000 evrov za kvadratni meter.
Na seznamu najdražjih mest so še Hong Kong, New York, Tokijo, Pariz, Mumbaj, Singapur, in Rim, ki z 10.000 evri za kvadratni meter zaključuje prestižno deseterico. Če se vsa mesta lahko pohvalijo z raznoliko ponudbo stanovanj, katerih cene se lahko primerjajo tudi z našim glavnim mestom izstopa le Monako, kjer tudi najcenejša stanovanja dosegajo cene krepko preko 500.000 evrov. Če pogledamo še najemnine, se na prvih desetih mestih pojavijo enaka mesta, ob tem da podatki za Monako niso razpoložljivi, na sedmo mesto pa so se vrinili še Bermudi.
V Londonu boste za najemnino za 120 kvadratnih metrov veliko stanovanje odšteli nekaj več kot 7.300 evrov, v Tokiju 5.800 evrov ter v Moskvi 5.700 evrov
Ljubljana je na omenjenem seznamu na 40 mestu, cena kvadratnega metra za stanovanje veliko 120 kvadratnih metrov pa naj bi znašala 2.700 evrov, med tem ko naj bi povprečna najemnina za tovrstno stanovanje znašala 1.250 evrov.
Podatki na strani se zaradi recesije spreminjajo skoraj iz ure. Med pisanjem našega članka, je Ljubljana na lestvici najemnin, skočila iz 39. na 37. mesto.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV