Tudi v pribežališčih slavnih in bogatih niso ubežali pred svetovno nepremičninsko in finančno krizo. Dubaj, kjer so se še pred nekaj meseci lahko hvalili s seznami svetovnih pomembnežev, ki so si v tem umetnem raju omislili prostor za počitek in kjer so izvedli nekaj najbolj drznih gradbenih projektov na svetu, je praktično zamrl.
Tudi v arabskem svetu se spopadajo s finančno in nepremičninsko krizo. V Združenih arabskih emiratih, kjer je v zadnjih letih nepremičninski trg rasel skorajda iz sekunde v sekundo, se spopadajo s hudim padcem cen.
Cene nepremičnin so od septembra drastično padle, številni lastniki so svoje luksuzne dobrine zaradi krize praktično razprodali. Zaradi velike ponudbe so nepremičninski agenti obupani. V eni izmed prodajnih akcij so več milijonov evrov vredno nepremičnino, ki bo v letu 2009 zgrajena na prestižnem umetnem otoku, prodajali kar preko SMS sporočila, ki so ga razposlali na 40.000 naslovov. SMS se je glasil: "Prodajamo vilo, vredno 5,72 milijona dolarjev (pol originalne cene). Zgrajena bo leta 2009.“
Še lansko leto so se lastniki prestižnih vil ponašali z velikim dvigom vrednosti nepremičnin. Nekatere so v treh letih zrasle tudi za 400 odstotkov, lastniki pa so se ponašali, da dobijo vsak dan ponudbo ali dve za svoje domovanje. Za visoke cene naj bi skrbeli tudi številni zvezdniki, ki so izkazali zanimanje za nakup na palmovem otoku, med njimi tudi David Beckham.
Cene na znamenitem dubajskem otoku Palm Jumeirah pa so od septembra padle za več kot 40 odstotkov in naj bi zaradi ogromne ponudbe padale še dve ali tri leta.
Financiranje s strani bank se je praktično ustavilo. Izvajajo se le še posli, ki so bili odobreni pred začetkom krize, nepremičnine pa je možno kupiti le še z gotovino. Vprašanje je, ali je med tistimi, ki bežijo iz umetnega raja, tudi slavni žogobrc.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV