Oblika, zmogljivosti in način uporabe, vse to govori o vas in vašem načinu življenja. Poleg tega je dosti bolj poceni razkazovati naokoli najnovejše čudo tehnike, kot pa da bi si omislili nov, drag avto.

Tehnomama
Mobilniki: BlackBerry Pearl (pictured), BlackBerry Curve, Palm Centro
Sporočilo: Praktični, organizirani, neusmiljeni.
Delno stroj, delno mama, sama zase ne potrebuje urnika, 24 ur na dan skrbi za vas. Vedno ve, kaj potrebujete, kam se morate odpraviti naslednji trenutek in kot prava "ženska“, nora na bleščice. Ti mobilniki se lesketajo, bliskajo, opozarjajo nase. So prijazni uporabnikom, relativno poceni in jih je zlahka spravite v žep, še bolje v torbico. Kljub temu so nabiti z dosežki mobilne tehnologije, kot so potisna pošta, samodejna sinhronizacija opomnikov, elektronske beležnice in še nekaj dobrot, ki presegajo potrebe povprečnega uporabnika.
Modni policist
Mobilniki: LG Prada (pictured), Samsung Armani, LG Venus
Sporočilo: Modno napredni, privrženec znamk, nečimrni.
Policisti s sabo nosijo pištole, solzilce in lisice. Modni policisti pa so po drugi strani oboroženi s takšnimi napravicami. Prava modna "žrtev“ je prepričana, da je takšen telefon tako zelo lep in pomemben, kot je torbica, v kateri ga prenašajo. Če spoznate, kakšnega lastnika takega telefona, bodite previdni in se pokažite v najboljši možni luči – pozor, ocenjuje vas od glave do pet. Seveda pa to, kar telefon zna in zmore, niti ni tako pomembno. Pomembno je, da si lep.

Deloholik
Mobilniki: BlackBerry 8820 (pictured), Motorola Q, Samsung BlackJack II, Samsung Ace, Palm Treo
Sporočilo: Polno zaposlen 25 ur na dan, samozavesten.
Če ste med uporabniki kakšnega izmed teh napravic, kažete svetu, da ste pri stvari. Odločeni, brezkompromisni, pripravljeni iz sebe potegniti zadnji atom moči in ga, seveda, uporabiti v službene namene. Pomembno je delo in samo delo. Če vam je tak mobilnik kupilo vaše podjetje, dobro premislite, kaj vam s tem hočejo povedati. Vsekakor pa bi bilo dobro, da bi tovrstne napravice v sebi imele tudi kakšen predalček s pomirjevali.
Igračkar
Mobilniki: Nokia N95 8GB (pictured), Nokia N96, Sony Ericsson W910i, LG Voyager, T-Mobile Sidekick, Apple iPhone
Sporočilo: Napet, vsestransko iznajdljiv, igračkar.
Eden izmed zadnjih krikov mobilne tehnologije so zelo primerni tudi za igračkarje, saj je zelo malo telefonov, ki bi tako dobro podpirali igrice, kot ti. O takih zmogljivostih, razširljivostih in vsestranski uporabnosti smo lahko pred kakšnim letom samo sanjali. Nositi s sabo kakšnega izmed njih pomeni, da ste lahko vsak trenutek dosegljivi – tako za delo kot tudi za zabavo.
Kameleon
Mobilniki: Motorola Razr V3 (pictured), Sanyo Katana
Sporočilo: Tako bo, kot bom jaz hotel.
Najbrž poznate kakšnega navdušenca, ki si kupi rabljen avto in potem nanj navleče vse mogoče in nemogoče dodatke, ki naj bi vozilce izboljšali in ga popolnoma predrugačili. Prav gotovo mu lahko pripišemo tudi tak telefon. Mobilniki so poceni, pogosto tudi za simbolično ceno, ampak lastniki nikakor niso stiskaški. Napravice jim služijo kot preizkusno polje za njihove bolj ali manj posrečene poizkuse izražanja sebe. Ker so tako razširjeni, je na voljo ogromno načinov prirejanja, od neverjetnih barv do nalepk, ki jih "polepšajo“, oblekic zanje in čuda stvari, ki jim ne vemo niti imena. Ni pomemben sam mobilnik, pomembno je, kaj je nanj obešeno.
TV frik
Mobilniki: Helio Ocean (pictured), LG Vu, Samsung Access, Samsung u620, Motorizr Z6tv, Nokia N95/N96, Apple iPhone
Sporočilo: Vedno in povsod TV in video.

Kot da so priklopljeni na svojo frekvenco. V stiku z gibajočimi slikami, kamor koli gredo. Novice, šport, informacije, YouTube, lastni videoposnetki. Virtualen svet, v katerem živijo. Zato pogosto ne vedo, kaj se dogaja okoli njih.
Boem
Mobilniki: Sony Ericsson Walkman w580i (pictured), Apple iPhone, Samsung Juke, LG Chocolate
Sporočilo: Moj telefon je moj iPod.
Glasba, naložena iz vseh vetrov. Tehnološki jukebox, ki mora predvajati dobro glasbo. Komunikacije so seveda drugotnega pomena.
Borec
Mobilniki: Casio/UTStarcom GzOne (pictured), Motorazr V950, Sanyo Pro700, Sanyo Pro200
Sporočilo: Moj telefon je tako zdržljiv, kot sem tudi sam.
Takšni mobilniki so bili razviti za posebne zahteve – za vojsko, policijo, delavce, ki se zadržujejo na nevarnih mestih, v neprijaznem okolju, zato so dosti bolj trpežni od običajnih telefonov. Ne dež, ne veter, ne prah, nič jim ne pride do živega. Sklepate lahko, da je oseba, ki ima kaj takšnega, veliko v naravi in da se ne ustraši ne puščave in ne tundre. Ali pa bi rad samo pokazal, da je pravi mačo. Oziroma prikril dejstvo, da to sploh ni.
Špartanec
Mobilniki: Samsung M300 (pictured), Samsung Dial, Sony Ericsson J110, Nokia 1650, Nokia 1200
Sporočilo: Samo klici, prosim.
Tak mobilnik je za tiste, ki uporabljajo telefon le zato, da so dosegljivi, da sami dosežejo koga in mogoče tu in tam pošljejo kakšno sporočilo, prav vseeno pa jim je, da telefon ne zna ne peti, ne slikati, ne plesati okoli nas. Na papirju napisano številko odtipkajo v telefon, pritisnejo zelen gumbek in to je to. Voila!
Mobilno božanstvo
Mobilniki: HTC Touch, Bang & Olufsen/Samsung Serene Mobile, Nokia N96, Apple iPhone, LG Shine, Sony Ericsson X1
Sporočilo: Imam denar in želim se pokazati.
Nekaterim je oblika telefona pomembnejša od funkcij. Takšne ljudi boste prej srečali v muzejih moderne umetnosti kot na delovnem mestu, kjer naj bi služili denar. Ker ga v bistvu že imajo dovolj. Dragoceni telefoni popolnih oblik brezkompromisno ponujajo natančno tisto, kar si lastniki želijo. Prestiž.
Kreativec
Mobilniki: Samsung Flipshot (pictured), Nokia N96
Sporočilo: Vse zmorem sam.
Pozor: če boste šli s kakšnim od teh na pijačo in se boste zjutraj zbudili z mačkom ter brez ideje, kaj se je dogajalo z vami, pričakujte, da je vaš prijateljček s svojim tehnološkim čudom posnel prav vse. Slika, video, zvok, vse je v njegovem telefonu. In ker ima tudi hitro mobilno povezavo, najbrž kar gori od želje, da bi svoje umotvore delil z drugimi.
Večni najstnik
Mobilniki: T-Mobile Sidekick LX (pictured), Nokia N96, Nokia E71, Sony Ericsson P990i, LG enV, LG Rumor
Sporočilo: Vedno online in v komunikaciji.
Za najstnike pomeni socialna izolacija enako kot smrt. Oziroma, povedano drugače, mobilniki s tipkovnico in dostopom do interneta so enako pomembni kot kisik. Nagib, velik zaslon in razni profili, to jih dela srečne, zadovoljne in upoštevanja vredne. Leta niso pomembna, pomembno je, da jih stik s svetom ohranja mlade.
Komentarji (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV