
Tudi hrvaški mediji so danes povzemali izjave hrvaških državljanov, ki so povedali, da ne kupujejo slovenskega blaga oziroma da ne bodo več kupovali v Mercatorjevih prodajalnah.
Na spletu se je pojavilo elektronsko sporočilo, v katerem avtor ali več njih poudarjajo, da je čas za spremenjeno obnašanje do slovenske politike in da je treba nameniti pozornost izvoru blaga, ki naj bi ga kupili.
"Slovenija izvaža na Hrvaško devet odstotkov svojega celotnega izvoza, kar pomeni, da je naša država med njihovimi petimi najpomembnejšimi izvoznimi trgi. Če nam bo uspelo vsaj nekoliko zmanjšati slovenski izvoz, lahko prizadenemo slovensko gospodarstvo in Slovenijo v celoti," so zapisali na spletu. Poudarili so, da blaga, ki je bilo narejeno v Sloveniji, ni treba kupovati.
Tudi na priljubljeni spletni strani Facebook so oblikovali več skupin, ki pozivajo k bojkotu slovenskih izdelkov. Gre pa za nekaj več sto uporabnikov interneta.

Nekateri naključni potrošniki v Mercator centru v Zagrebu so po sredini objavi blokade hrvaških pogajanj z EU v kratki anketi za Jutarnji list dejali, da ne bodo "v Mercatorju kupili niti paštete več in da ne bodo odšli na smučanje ali po nakupih v Slovenijo".
Nekateri so poudarili, da bodo še naprej kupovali slovenske izdelke, če bodo ti cenejši in kakovostnejši od drugih, in da jih "politične igre, ki jih pripravljajo politiki obeh držav zaradi lastnih točk, ne zanimajo".
Večernji list pa je danes poročal, da se rovinjska družba Adris zanima za nakup delnic Mercatorja. "V hrvaških poslovnih krogih se sliši, da je slovenska politika, kljub sporu glede meje, naklonjena prodaji Mercatorja hrvaškim ali srbskim podjetjem, ker bo vsaj ostal vtis, da ga niso za vedno zgubili," je poročal zagrebški časnik.
Mercator ima na Hrvaškem trenutno odprtih dvajset prodajnih centrov.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV