Osvežitev na in ob vodi v Mariboru in okolici
Ob vročih dnevih so reka Drava in jezera v njeni okolici prava izbira. Izbirali boste med številnimi dejavnostmi, kot so tradicionalna vožnja s splavom, deskanje in njegovo učenje, tekmovanje v veslanju ali brezskrbno supanje. Lahko si tudi izposodite čoln.
Košček 'morja' sredi mesta: Lahko obiščete mestno plažo v Krajinskem parku Mariborsko jezero, kjer se boste osvežili. Tam je lepo urejena plaža in piknik prostori za druženje. Za najmlajše je tam urejeno igrišče z igrali ter tudi športna igrišča - za košarko, odbojko in badminton, pa tudi mini plezalna stena je na voljo.
Kopališče sredi narave rečnega otoka: Med Mariborčani je najbolj znan Mariborski otok, kjer bo od predvidoma 3. julija znova odprto kopališče, tam pa so tudi igrišča za številne športne dejavnosti. Koliko bi vas takšen obisk stal? Celodnevna vstopnica za eno osebo je pet evrov, če ste upokojenec pa štiri evrov. Popoldanska vstopnica od 14. Ure naprej stane tri ever na osebo, večerna od 18. Ure naprej pa dva evra. Kopališče je sicer odprto do 20. Ure.
Družinske vstopnice, torej dva odrasla in trije otroci, za cel dan stanejo 15 evrov, za popoldansko od 14. Ure naprej pa boste odšteli 12 evrov.
SUP izlet Lent: si želite ogledati najstarejši predel mesta kar s SUPa? Tudi to je mogoče.
Če vam bolj leži splavarska dogodivščina na Dravi, potem se lahko podate nanjo vse od Koblarjevega zaliva pa do Lenta.
Po Dravi se lahko vozite z ladjico ter lahko obiščete Wakepark in Aquapark Dooplek.

Črno jezero
Jezero je obraščeno s smrekovjem in šotnim mahom. Ponuja ogromno sence. S svojo gozdnato okolico je Črno jezero zavarovano kot gozdni rezervat.
Ribniško jezero
Poleg Ribniškega jezera je šest manjših jezerc oz. barjanskih oken. Vsa imajo okoli meter globine in dno vseh se nadaljuje v šoto. Idealno za sprehod.
Lovrenška jezera
Dostop do Lovrenškega barja iz Maribora je možen po dolini Drave v Lovrenc na Pohorju in od tod na Kočo na Pesku. Nato se lahko sprehajate po "žametno mehkih traviščih in mahovih šotnih barij, kjer si lahko ogledate šotna jezera, rastišča redkih rastlin in preizkusite šolo orientacije v naravi, od tod pa boste prav tako imeli izreden razgled".

Pragozd s slapoma Veliki in Mali Šumik
Ob potoku Lobnica se razprostira 19 hektarjev pohorskega pragozda, kjer rastejo bukve, smreke in jelke ter rastišča redkih rastlin.
"Po kratkem spustu med strminami ob Lobnici boste prišli še do slapa Veliki Šumik, enega naših najmogočnejših slapov, nekoliko naprej pa do Malega Šumika. Pot med Velikim in Malim Šumikom se šteje za zelo zahtevno," je zapisano na spletni strani visitmaribor.si.

Slap Skalce
ObiščIte Framski slap ali Slap Skalce. Slap je visok približno 16 metrov.
Bistriški Šum
Med pohorskimi vodotoki je nadvse zanimiv potok Bistrica. V soteski so številne brzice in trije slapovi. "Največji je Bistriški Šum pri Zgornji Novi vasi (visok okoli 15 m), ki ni slap v pravem pomenu besede, saj bolj drsi po bregu, kot pa pada, vendar daje občutek pravega slapa," so še zapisali na omenjeni spletni strani, kjer boste odkrili še več predlogov za obiske in raziskovanje krajev.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV