
Medtem ko mobilno bančništvo v razvitem svetu vse bolj izpodriva spletno bančništvo, saj je dostop do banke s pomočjo mobilnika še enostavnejši od tistega z računalnikom, namreč v državah v razvoju računajo, da bo mobilno bančništvo spremenilo predvsem dostopnost banke na območjih, kjer ima milijarda ljudi mobilne telefone, nima pa bančnega računa. Tako za ponudnike mobilne telefonije kot za banke bi naj to pomenilo okoli pet milijard dolarjev velik trg.
Privržencev mobilnega bančništva je vse več tudi v Sloveniji. Kot prva je svojo storitev mobilnega bančništva v Sloveniji lani spomladi ponudila Nova KBM. „Gre za najsodobnejšo bančno storitev, s katero uporabnik preko mobilnika v vsakem trenutku spremlja podatke o svojem finančnem poslovanju in opravlja poenostavljena plačila, kjer koli in kadar koli. Omogoča tudi pregled porabe s karticami z odloženim plačilom in Moneto ter pregled sklenjenih depozitov in varčevanj, informacijo o kreditih, ki jih ima komitent, ter splošen vpogled v vrednostne papirje, kupljene preko naše banke,“ pojasnjuje Barbara Veselko iz Nove KBM. Mobilno banko mBank@Net avtomatično dobijo vsi uporabniki spletne banke brezplačno, plačajo le prenos podatkov po ceniku svojega mobilnega operaterja.
Podatki pri plačilu ene položnice so velikosti od 14–55 Kb, kar pomeni, da uporabnik za plačilo ene položnice preko mobilnega telefona odšteje največ nekaj deset centov, odvisno od paketa, ki ga ima uporabnik pri svojem mobilnem operaterju.
Še največja skrb tistih, ki bi radi prihranili nekaj časa, denarja, živcev in vsega, kar spada h 'klasičnemu načinu' obiskovanja spletnih bank, je varnost. A ker prenos podatkov podobno kot pri spletnem bančništvu poteka preko primerno zavarovanih povezav, je uporaba mobilne banke enako varna kot spletno bančništvo ali poslovanje na bančnem okencu. Če seveda primerno skrbite za varnostne elemente.