Barbara Hutton
Dedinja imperija Woolworth je bila v svojem času ena najbogatejših žensk na svetu. Podedovala je premoženje, ocenjeno na 50 milijonov dolarjev (kar bi danes znašalo več kot 900 milijonov dolarjev oz. slabih 847 milijonov evrov) od svojega dedka, ustanovitelja verige trgovin Woolworth.
Huttonova je bila znana po svojem razkošnem življenjskem slogu, ki je vključeval razkošne zabave, številne zakone in ljubezen do dragocenega nakita. Kljub ogromnemu bogastvu sta jo njeno pretirano zapravljanje in slabo finančno upravljanje pripeljala do tega, da je leta 1979 umrla skoraj brez vsega premoženja. Ob smrti je imela le okoli 3.000 dolarjev.
Huntington Hartford
Dedič imperija supermarketov A&P je podedoval velik del družinskega premoženja, vendar so ga ambiciozni projekti, kot so razvoj rajskega otoka Paradise Island na Bahamih in naložbe v umetnost ter zabavno industrijo, pahnili v finančni propad.
Hartfordovo bogastvo se je zmanjšalo zaradi slabih naložb in razsipnega življenja, zaradi česar je zadnja leta svojega življenja preživel v relativni anonimnosti in velikih finančnih težavah.
Casey Johnson
Dedinja premoženja podjetja Johnson & Johnson je živela življenje, zaznamovano s pretiravanjem in težavami. Kljub dedovanju milijonov se je Johnsonova soočala z odvisnostjo od substanc in pravnimi težavami. Njeno razsipno življenje in nepredvidljivo vedenje sta pripeljala do finančnih težav, zato so jo odvrnili od družinskega premoženja.
Umrla je leta 2010 pri komaj 30 letih, za seboj pa je pustila zgodbo o neizpolnjenem potencialu.
Doris Duke
Dukeova, pogosto imenovana "najbogatejše dekle na svetu," je podedovala ogromno premoženje po svojem očetu, tobačnem mogotcu Jamesu Buchananu Dukeu, ustanovitelju podjetja American Tobacco Company. Čeprav je bila filantropinja in je imela strast do umetnosti in kulture, je imela tudi burno osebno življenje. Njeno razsipno zapravljanje za domove, potovanja in luksuzni življenjski slog, pa tudi številna neuspešna razmerja, so sprožili vprašanja o njenem finančnem upravljanju.
Čeprav Dukeova ni popolnoma zapravila svojega bogastva, so stroški njenega razkošnega življenjskega sloga in vzdrževanja njenih posesti vzbudili dvome o njenem finančnem znanju.
John Hervey, 7. bristolski markiz
7. bristolski markiz je bil član angleške kraljeve družine, ki je pri 21. letu starosti podedoval premoženje, ocenjeno na 6 milijonov dolarjev v poznih 70. letih. Preračunano na današnje razmere bi to premoženje znašalo okoli 65 milijonov dolarjev oz. dobrih 61 milijonov evrov. Hervey je v svojih 20-ih še povečal svoje bogastvo s pametnimi naložbami v nepremičnine, nafto in druge posle, se je pa kljub svoji finančni spretnosti odločil za razsipno življenje, ki je hitro izčrpalo njegovo bogastvo.
Njegovo premoženje so zmanjševale jahte, športni avtomobili in spremljevalke, vendar so ti stroški bledeli v primerjavi z njegovo nenadzorovano odvisnostjo od drog. V desetih letih je zapravil več kot 9 milijonov dolarjev za kokain in heroin. Zaradi odvisnosti je bil večkrat obsojen za razne prekrške, eden od njih pa je privedel celo do njegove deportacije.
Do zgodnjih 90-ih je ostal brez premoženja in kmalu podlegel odpovedi organov zaradi uporabe drog. Njegova zgodba služi kot svarilna pripoved o tem, kako lahko tudi največja bogastva izginejo zaradi nepremišljenega življenja in odvisnosti.