Vsak peti varčevalec meni, da je za udobno življenje potrebna izdatna dediščina. Sami se torej zanašajo na velikodušno dediščino, ki jim bodo namenili starši, morda celo že pred smrtjo. Prav tako se bojijo za kakovost svojega življenja, če izplačila ni, ugotavlja raziskava odvetniške pisarne Lime Solicitors.
V odvetniški pisarni opozarjajo tudi, da narašča število tistih, ki bi lahko imeli hude finančne težave v pokoju, če jim starši ne bodo zapustili dovolj denarja in drugega premoženja. A je tudi še ena težava: življenjska doba se podaljšuje, stroški se višajo, ostareli starši porabljajo več, odrasli otroci jim morajo še dodati ... Premoženje kopni in zapuščina ni več tako obsežna, kot so otroci načrtovali. Sliši se morda hladno, a to so dejstva.
Skoraj polovica sodelujočih v raziskavi odvetniške pisarne pričakuje, da bo prejela dediščino, čeprav se je le tretjina o načrtih pogovarjala z družino. Torej dedovanje dojemajo kot nekaj samoumevnega. A to (več) ni. Prav zaradi zgornjih razlogov, saj osebna premoženja starejših kopnijo. Pri nekaterih tudi zaradi slabih finančnih odločitev in zaradi neznanja.
Debra Burton iz Lime Solicitors pravi, da je dedovanje postalo eno od redkih jamstev, na katerega mnogi menijo, da se lahko zanesejo, da bodo dosegli enako kakovost življenja kot njihovi starši pred njimi. A ne zavedajo se, da tudi njihovi starši občutijo občutne podražitve, ne zaslužijo pa nič več. Premoženje ponavadi kopni, tako da ponavadi ne podedujejo toliko, kolikor so načrtovali. To imenujejo "vrzel v dedovanju".

Vir: This is Money
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV