Največji porast števila milijonarjev na svetu v zadnjih desetih letih je zabeležil Vietnam, od evropskih držav sta se med prvih deset uvrstila Malta in Monako.
Največji padec, ko gre za število milijonarjev, je zabeležila Nigerija, in sicer za 48 odstotkov, sledita ji Brazilija in Rusija z 28 oziroma 26 odstotki.
ZDA, ne glede na to, da so bile z 62-odstotno rastjo na devetem mestu, še vedno zasedajo prvo mesto na svetu po številu milijonarjev, in sicer s skoraj 5,5 milijona milijonarjev.
Vietnam, katerega gospodarstvo je v vzponu tako kot kitajsko in indijsko z 98-odstotno rastjo, ima danes 19.400 milijonarjev, poroča Visual Capitalist, ki navaja, da poročilo sledi posameznikom, ki imajo likvidno naložbeno premoženje v višini enega milijona dolarjev ali več, kar je 919.220 evrov.
Številke so, dodajajo, zaokrožene na najbližjo stotico in predstavljajo prebivalce posamezne države do decembra 2023.
Indija in Kitajska sta v zadnjih desetih letih pridobili na stotisoče novih milijonarjev in s tem utrdili svoje položaje glavnih igralcev svetovnega bogastva.
Kitajska, kjer je število milijonarjev naraslo za 92 odstotkov, jih ima danes več kot 860.000, Indija pa ima s 85-odstotnim porastom 326.000 milijonarjev.
Mavricij, ki je na tretjem mestu lestvice držav z najvišjo rastjo števila milijonarjev, za Indijo in Vietnamom, jih ima danes 5100, kar je 87-odstotna rast. Na petem mestu so Združeni arabski emirati, kjer je 116.500 milijonarjev s 77-odstotno rastjo. Sledita Malta in Monako, nato Singapur. Malta je zabeležila 74-odstotno rast, Monako 68-odstotno rast, ti dve državi pa imata danes 10.000 oziroma 15.000 milijonarjev.
Na devetem mestu so ZDA, ki se kljub 62-odstotni rasti lahko pohvalijo z največjim številom milijonarjev na svetu. Kitajska se približuje številki milijon milijonarjev in je šele druga država, ki se je približala tej lestvici, prehitele so jo le ZDA.
Na desetem mestu je Nova Zelandija z rastjo pod 50 odstotkov in skupnim številom 56.100 milijonarjev.

Največ milijonarjev v Evropi imajo Švica, Portugalska, Italija, Francija, Nemčija, Grčija in Velika Britanija, ki je zabeležila upad in jih je danes 602.500. Vse tiste evropske države, ki beležijo rast milijonarjev, so uvrščene do 22. mesta.
Južnoafriška republika je zabeležila padec milijonarjev za 20 odstotkov, Velika Britanija za osem odstotkov, Japonska in Hongkong pa za približno pet odstotkov.
V Evropi ima največ milijonarjev Nemčija – 806.000, ki se je resno približala drugouvrščeni Kitajski.
V afriških državah, kot sta Nigerija in Južna Afrika, je število milijonarjev upadlo, deloma zaradi izseljevanja in gospodarske nestabilnosti.
Povzeto po Blic.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV