Od začetka leta se je ta plemenita kovina podražila za več kot 30 odstotkov.
Vlada je potrdila predlog zakona o individualnih naložbenih računih. "Ta račun je namenjen spodbujanju dolgoročnega varčevanja fizičnih oseb v finančnih inštrumentih," je povedal finančni minister Klemen Boštjančič.
Preverite, kaj se dogaja s cenami plemenitih kovin ...
Resnične zgodbe in praktični nasveti so najboljši uvid v to, kako nekateri ravnajo s svojim denarjem. Ali uspejo sploh kaj privarčevati? Ali je varčevanje dovolj? Kaj pa investicije?
V času gospodarske negotovosti in strahu pred recesijo se vlagatelji umikajo iz tveganih naložb in iščejo varna zavetja. Japonski jen in švicarski frank kažeta znake okrepitve, analitiki pa napovedujejo njihovo nadaljnjo rast. Poleg tega postaja privlačen tudi brazilski real, medtem ko zlato še vedno sije kot varno zatočišče, čeprav je njegova vrednost tudi zabeležila minuse. Obveznice in druge varne naložbe so v porastu, saj vlagatelji iščejo zaščito pred morebitnimi izgubami na delniških trgih.
Warren Buffett nadaljuje z nepričakovano konzervativno strategijo – prodaja delnice in kopiči ogromne količine denarja, ne da bi dal jasne odgovore na ključno vprašanje, ki pesti vlagatelje – zakaj kopiči gotovino.
Zakaj je razpršitev ključna pri gradnji portfelja in kako jo doseči, kakšne so njene prednosti, katere vrste naložb vključiti, kako pogosto prilagajati portfelj in kako se izogniti napakam, je obrazložil upravitelj premoženja pri NLB Skladih Jure Štimac.
Marsikomu se je porajalo vprašanje, kaj je bolje imeti, če nas spet prizadene finančna oz. gospodarska kriza, zlate palice ali bitcoine.
Če imate že nekaj let enako plačo, potem delate nekaj narobe - ali se pogajajte za povišico ali pa najdite boljšo pnudbo. Na vas je, da skrbite za višanje vaše plače, katere del boste lahko nato pametno investirali.
Postavite si finančne cilje za 2025! Učinkoviti namigi za oblikovanje proračuna, zmanjšanje stroškov in spremljanje osebnih financ za finančno stabilno leto.
Verjetno nas je kar nekaj takih, ki razmišljamo o tem, kako sestaviti svoj naložbeni portfelj. To še posebej velja v mesecih bikovskega trenda, kot smo mu priča trenutno na kapitalskih trgih, trgu plemenitih kovin in pa seveda tudi na kripto trgu. V takih trenutkih marsikdo na vseh možnih bančnih računih, limitih kreditnih kartic in ostalem vsaj delno likvidnem premoženju išče nekaj presežne likvidnosti. To bi po čim hitrejšem postopku naložil v katerikoli naložbeni instrument. Seveda najraje v takega, ki obeta hiter in nadpovprečno visok donos. Ponavadi, ko gledamo za nazaj naše nerealizirane naložbe, ki so se potem izkazale kot zelo donosne, si potiho mislimo, da smo skriti investicijski guruji. Ko pa imamo na strani pripravljena sredstva za dejansko investicijo, se pogosto pojavi negotovost. Delnice? Kripto? ETF? Zlato?