Cekin.si
Veliko denarja

Finance

Presenečenja na lestvici najbogatejših na svetu

M.M.
07. 04. 2023 09.55
0

Imena na lestvici najbogatejših na svetu so se malo premešala. Preverite, kdo je zdrsnil navzdol in kdo navzgor.

Revija Forbes je objavila lestvico najbogatejših ljudi na svetu leta 2023. Čeprav imajo ogromno denarja, pa ni vse tako rožnato – v zadnjem času so ga izgubili veliko. 

25 najbogatejših s tega seznama je namreč lani skupaj ostalo brez 200 milijard dolarjev neto premoženja, kar nanese 183,2 milijarde evrov. Torej se obseg njihovega premoženja zmanjšuje, a ne le to – tudi število samih bogatašev se krči. Lani je na primer status milijarderja izgubilo 254 oseb, med njimi tudi Sam Bankman-Fried, ki se sooča z resnimi obtožbami ameriških pravosodnih organov.  

Kar preseneča (ali pa tudi ne), je to, da na prvem mestu lestvice več ni enega in edinega posebneža, ki preseneča s svojimi poslovnimi odločitvami. Elon Musk je zdrsnil na drugo mesto, izgubil pa je skromnih 39 milijard dolarjev, kar je 35,7 milijarde evrov. Skromnih pravimo izključno zato, ker je Jeff Bezos zabeležil rekorden minus, in sicer je njegova neto vrednost padla za 57 milijard dolarjev (52 milijard evrov). 

Kdo je torej na prvem mestu? Bernard Arnault, glavni izvršni direktor družbe LVMH, ki bdi nad nekaj svetovno znanimi luksuznimi znamkami. 

Koliko so zaslužili, kdo je še na lestvici in koliko imajo pod palcem, si poglejte v spodnjem prispevku!

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861