Že nekaj mesecev smo priča izraziti inflaciji, ki cene surovin, izdelkov in storitev poganja v nebo. To predstavlja ogromen izziv za podjetja, saj se morajo izjemno hitro prilagajati trgu, da lahko preživijo, hkrati pa biti v koraku s časom, inovacijami in gospodarskim razvojem, da ostanejo konkurenčna v svoji branži. Velike korporacije so pri tem v prednosti, saj imajo posebne finančne oddelke, ki skrbijo za nadzor nad denarnimi tokovi, v srednje velikih in majhnih podjetjih pa mora za to običajno poskrbeti lastnik ali član ekipe, ki ima ob tem še druge zadolžitve v poslu. Še težje je samostojnim podjetnikom, saj morajo ti v večini primerov za vse poskrbeti sami.
Prav zato je pomembno, da poznate tveganja, ki prežijo na vaše podjetje, in jih znate tudi ustrezno obvladovati. Pri tem ne gre le za konkurenčnost ter okvare ali poškodbe ključnih strojev ter delovne opreme, temveč tudi za tatvine in nezadovoljne stranke, ki grozijo s tožbo. Vse pogostejši so tudi dogodki, na katere nimate vpliva: poplave, toča, žled, požar in druge naravne nezgode. V vseh naštetih primerih vam lahko posel reši ustrezno zavarovanje, ki že dolgo ni le nepotreben strošek, temveč zvest partner, na katerega se lahko vedno zanesete – vseeno pa vsake toliko potrebuje nekaj minut vaše pozornosti. Večina podjetij namreč zavaruje svoj posel, a pogosto izbere paket, ki bodisi ne vključuje vseh tveganj bodisi zavarovalna vsota ne zadostuje za kritje vseh stroškov.
Zelo pogosti so tudi primeri, ko podjetje zavaruje posel, a nato isto polico vsako leto samo obnovi, ne da bi pri tem upoštevalo naraščanje gradbenih vrednosti objektov. Tako prihaja do situacij, ko se z leti spreminja gradbena vrednost nepremičnine, zavarovalne vsote na policah pa ostajajo enake, če se te ustrezno ne usklajujejo. Ob škodnih primerih je tako izplačilo škode lahko bistveno nižje od ocenjene vrednosti škode, kar ne zadošča za popravilo. Zato je nujno vsake toliko preveriti vrste kritij in zavarovalne vsote na vaši zavarovalni polici ter jih po potrebi spremeniti.

Če se zavedate nevarnosti, se lahko pred njo tudi ustrezno zaščitite
Zavarovanje nima smisla, če vaša polica ni prilagojena posebej potrebam vašega podjetja. Če boste denimo preselili pisarno, posodobili opremo, zaposlili nove delavce – morate posodobiti tudi svoje zavarovanje in svojo zavarovalno polico. Generali s poznavanjem vaše branže in posluhom za vaše izzive prilagodi vaša zavarovanja vašim potrebam, zato je popoln partner pri zavarovanju vašega posla. Paket Podjetnik je prilagodljivo zavarovanje, sestavljeno iz kritij po izbiri za vašo dejavnost. V osnovni vsebuje komplet premoženjskega zavarovanja, ki vključuje kritje obratovalnega zastoja, požara, vlomne tatvine in ropa in razbitja steklenih površin, opcijsko pa lahko dodate še zavarovanje odgovornosti in zavarovanje elektronskih aparatov in naprav.
Kot podjetnik lahko svoje premoženje zavarujete in dodatno zaščitite tudi pred vsakodnevnimi nevarnostmi, kot so požar, toča, vihar, izliv vode, vlom in rop, poplave ter potres. Dodatno lahko poskrbite tudi za zaposlene in njihovo socialno varnost na stara leta z dodatnim pokojninskim zavarovanjem in zavarovanjem Specialisti z asistenco, ki zaposlenim skrajša in olajša zdravljenje, podjetju pa zniža stroške za bolniške odsotnosti delavcev.
Za lažjo izbiro je ponudba za podjetnike oblikovana v tri pakete: Eksluzivni, Komfortni in Osnovni. Med njimi glede na vrednost svojih nepremičnin in premičnin izberete tistega, ki bo vašemu podjetju zagotovil zaščito po vaši meri. Vse to je mogoče na eni skupni zavarovalni polici, kar pomeni, da je že osnovna premija paketnega zavarovanja za vas ugodnejša. Ob vnaprejšnjem letnem plačilu premije pa vas Generali še dodatno nagradi s posebnim finančnim popustom. Paket Podjetnik je torej izjemnega pomena predvsem za manjša podjetja, kjer je tudi finančna moč nižja in lahko že manjša škoda pomeni prekinitev poslovanja ali celo propad podjetja, pri samostojnih podjetnikih pa osebni stečaj.
Kako prepoznati najbolj tipična tveganja v podjetju?
Izjemno pomembno je, da v podjetju znate ločiti, katera tveganja bi lahko bila za vas usodna in katera lahko brez težav rešite sami oziroma nimajo večjega vpliva na vaše poslovanje. Pri določitvi najbolj kritičnih tveganj za vaš posel so vam v veliko pomoč zavarovalni zastopniki, ki pa jih morate seznaniti z vsemi okoliščinami, ki so pomembne za ocenitev nevarnosti. Prav tako pa lahko najbolj tipična tveganja v vašem podjetju odkrijete tudi sami, in sicer s pomočjo konfiguratorja podjetniških tveganj, ki na osnovi vaših odgovorov lahko prepozna nevarnosti, ki ste jim izpostavljeni, in predlaga izhodiščni nabor zavarovanj za ta tveganja.

Naj vas nenadni in nepričakovani dogodki ne presenetijo
Ob tem Generali podjetjem nudi tudi zavarovanje Asistenca Podjetnik, ki nudi organizacijo pomoči in krije stroške asistenčnih storitev v nujnih primerih. Gre za nenadne in nepričakovane dogodke, ki lahko v primeru neukrepanja povzročijo dodatno škodo ali ogrožajo zdravje in varnost oseb v podjetju. Sem denimo sodi organizacija varovanja objekta, prihod obrtnika, ki bo opravil obrtniške storitve, najem hladilnika, generatorja, organizacija selitve in skladiščenja ipd. Asistenco lahko uveljavljate za objekte, opremo in zalogo, potrebne za opravljanje vaše dejavnosti, ki so zavarovani za požarne nevarnosti in so na krajih, navedenih na vaši zavarovalni polici.
Tudi pri polici Asistenca Podjetnik lahko izbirate med dvema paketoma: Maksi B (krije stroške do 2.000 EUR na zavarovalni primer) in Maksi plus (krije stroške do 6.000 EUR na zavarovalni primer), oba pa vključujeta potne stroške obrtnika, čas prihoda in nekaj delovnih ur (odvisno od paketa asistence) ter stroške porabljenega materiala za popravilo do določene višine. Pomoč je na voljo 24 ur na dan, tudi med vikendi in prazniki. S paketom Asistenca Podjetnik si torej prihranite kopico stresa ter organizacijskih in logističnih izzivov ter stroškov, kar je še posebej pomembno v kritičnih trenutkih, na potovanjih, poskrbljeno je tudi za najbližje.
Ker pa smo ob konstantnih podražitvah na vseh koncih vsi izjemno občutljivi na stroške, je nujno, da se zavedate, ali določeno tveganje nima večjega vpliva na vaše poslovanje ali pa je lahko usodno za vaš posel – najbrž nam ni treba poudarjati, da je slednje smiselno zavarovati, kajne? Poleg tega je zavarovalno premijo mogoče še dodatno znižati tudi z dolgoročnim sodelovanjem z eno zavarovalnico, raznimi preventivnimi ukrepi, ki zmanjšujejo verjetnost nastanka zavarovalnih primerov, npr. protivlomni in protipožarni ukrepi ter protitočne mreže in z določitvijo franšiz pri posameznih kritjih. To pomeni, da ne prenesete tveganja na zavarovalnico v celoti, ampak določen del škode pri zavarovalnem primeru do določenega zneska krijete sami.
Sponzorirana vsebina