

Iz časopisne hiše Delo so na ministrstvo za kulturo že pred nakupom poslali prošnjo za povečanje lastniškega deleža v Večeru, a je to prošnjo zavrnilo. Na ministrstvu so namreč ugotovili, da bi Delo s tem ustvarilo prevladujoč položaj na trgu, saj bi število izvodov njegovih dnevnikov preseglo 40 odstotkov vseh prodanih izvodov splošnoinformativnih tiskanih dnevnikov, ki izhajajo trikrat tedensko – skupaj z Večerom bi jih imela po takratnih podatkih 72,95 odstotka. Zato so prošnjo zavrnili, vsi pravni posli, ki se sklenejo v nasprotju s to določbo, pa so nični, so še pojasnili na ministrstvu. Da je nakup sporen, se strinjajo tudi v aktivu novinarjev Večera, v sindikatih novinarjev Večera in DNS.
Delo je z nakupom 59,25-odstotnega deleža v Večeru novembra 2007 postalo 79,25-odstotni lastnik. Družbi Delo, ki je skorajda v stoodstotni lasti Pivovarne Laško, so svoje 19,93-odstotne deleže prodale tri družbe – Fimes, TVM in RIG, družba za investiranje, piše Večer. Delo je kupilo 151.608 delnic Večera, tako kupci kot prodajalci pa cene za delnico niso želeli razkriti."Ta poslovna poteza uprave Dela temelji na jasnih poslovnih sinergijah, predvsem pa na velikem zaupanju v Večerovo blagovno znamko, ki ostaja še naprej samostojna in uredniško avtonomna,“ je ob nakupu pojasnil predsednik uprave Dela Peter Puhan. Konkretno to pomeni, da nameravajo sodelovati na področju združene distribucije, na prenosu tiska Večerovih edicij na Delovo tiskarsko središče, pri razvoju informacijske tehnologije, skupne strateške nabave, razvoju interneta in multimedije.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV