
Raziskava, ki jo je izvedlo podjetje Boston Consulting Group je zajela premoženje, ki so ga lastniki prepustili v upravljanje za to specializiranim podjetjem. Največji padec so zabeležili v ZDA, kjer je v zrak izpuhtelo kar skoraj 22 odstotkov premoženja. Podjetja za upravljanje s premoženjem sicer še vedno upravljajo z 29,3 bilijona dolarjev, vendar pa so izgubili status prve finančne velesile na trgu investicij. Primat je prevzela Evropa, kljub 5,7 odstotnem padcu. V letu 2008 nam je ostal še 32,7 bilijona dolarjev velik kup denarja, ki išče različne načine, da bi se še povečal.
Padce sta zabeležila tudi lokalna finančno davčna centra kot sta Švica in Karibski otoki, kjer se je premoženje zmanjšalo za osem odstotkov.

Strokovnjaki ocenjujejo, da se bo finančna industrija dokončno opomogl ašele v letu 2013, ki naj bi zopet dosegli vrednost premoženja s konca leta 2007: 108,5 bilijonov dolarjev.
Glede na zgoraj napisano je jasno, da se je posledično zmanjšalo tudi število bogatašev. Na svetu je trenutno 17,8 odstotka manj dolarskih milijonarjev, omenjena študija pa jih je kljub ogromnemu padcu naštela kar 9 milijonov.
Največ milijonarjev na število prebivalcev imajo v Sinagpurju, kjer med skoraj 5 milijonsko populacijo živi več kot 400.000 milijonarjev (v dolarjih), kar je kar 8,5 odstotka. Največje število milijonarjev je kljub več kot dvajset odstotnem padcu v ZDA, kjer se s sedmimi številkmi na svojem bančnem računu lahko pohvali kar 3,9 milijona američanov.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV