Če se vam zdi ta številka astronomska, vas bo podatek o tem, koliko je v resnici izgubila celotna Evropa, vrgel na tla. Po vsem svetu je zaradi krize izginilo 12,3 bilijona ameriških dolarjev premoženja, od tega v Evropi kar 10,9 bilijona dolarjev.

Gospodinjstva po vsem svetu, ki naj bi imela v tem trenutku skupaj 223 bilijonov dolarjev, so v povprečju izgubila 5,2 odstotka svojega premoženja. A podatki naj v resnici ne bi bili tako slabi, saj naj bi bile številke zgolj posledica precenjenega dolarja. V realnih številkah naj bi se po ugotovitvah Credit Suisse premoženje gospodinjstev po vsem svetu povečalo za odstotek.
Pa če pustimo tiste, ki jim (nam) gre slabo, in pogledamo, kje se cedita med in mleko. Na odraslega prebivalca ima največ premoženja Švica, če pa gledamo zgolj povprečno premoženje, pa je na prvem mestu Avstralija, ki se je v vseh premoženjskih kategorijah, ki jih navaja poročilo Credit Suisse, uvrstila na prvo ali drugo mesto. V državi 'spodaj doli' pride na vsakega prebivalca kar 194.000 dolarjev (150.000 evrov).
Komentarji (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV