Lestvica je sestavljena na podlagi stroškov zavarovanja enega milijona dolarjev državnega dolga in podatka, kako zelo se je v zadnjem obdobju povečala možnost bankrota.
Uvrstitev na lestvici tako pomeni, da je lahko dejanski bankrot še malo dlje kot tik pred vrati, a opozorilnih znakov države nikakor ne bi smele prezreti.
Kako slabo je v Sloveniji? Slovenski dolg se veča in bo s 7,9 milijarde evrov leta 2007, do konca letošnjega leta poskočil na 13,7 milijarde. V ta znesek pa niso všteta državna poroštva. Za obresti letno plačujemo 500 milijonov evrov, prihodnje leto bo ta znesek povišal na 600 milijonov evrov.
Kljub temu so na finančnem ministrstvu medijem še maja zagotavljali, da Slovenija nikakor ne drvi po poti Grčije. Slovenski dolg naj bi bil pri nekaj več kot 40 odstotkih BDP še obvladljiv, maastrichtski kriterij je namreč 60 odstotkov.
Glavnico naj bi v prihodnje odplačevali z ohranjanjem zdajšnje ravni dolga, so še zagotavljali na ministrstvu. Nekoliko bolj jasni pa so bili ekonomisti, ki so opozorili, da se bomo dolga začeli reševati le z višjimi davki, s katerimi se bo treba soočiti že kmalu.
Kdo je torej na lestvici in za koliko se je tem državam drugem kvartalu leta povečala možnost za bankrot?
10. Tajska
Povečanje možnosti v Q2: 27 %
9. Združene države Amerike
Povečanje možnosti v Q2: 28 %
8. Italija
Povečanje možnosti v Q2: 28 %

7. Finska
Povečanje možnosti v Q2: 30 %
6. Malezija
Povečanje možnosti v Q2: 31 %
5. Slovaška
Povečanje možnosti v Q2: 32%
4. Portugalska
Povečanje možnosti v Q2: 37 %
3. Slovenija
Povečanje možnosti v Q2: 40 %
2. Hongkong
Povečanje možnosti v Q2: 40 %
1. Grčija
Povečanje možnosti v Q2: 100 %
Nas že spremljate na Facebooku? To lahko storite s klikom na:
Komentarji (36)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV