
Bankrot največjega ameriškega proizvajalca avtomobilov bi bil prava priložnost za specialiste bankrotov. Sodelujočim odvetnikom, računovodjem in bankirjem bi se v primeru morebitnega bankrota General Motorsa cedila med in mleko v neverjetni višini 1,2 milijarde dolarjev, poroča Bloomberg. "Zlati časi za specialiste bankrotov so se v GM že začeli in se bodo nadaljevali tudi skozi bankrot," je povedala profesorica prava s področja bankrotov na kalifornijski univerzi Lynn LoPucki.
General Motors (GM) je ameriško multinacionalno podjetje, ki ima pod okriljem znane avtomobilske znamke, kot so Cadilac, Chevrolet, Opel, Pontiac, Saab, Daewoo in druge. Je drugi največji proizvajalec avtomobilov na svetu, ki je v letu 2008 prodal 8,35 milijona avtomobilov in tovornjakov, od tega skoraj dve tretjini na trgih zunaj Amerike.
Po vzoru Lehman Brothers
Odmeven in zloglasen bankrot banke Lehman Brothers je različnim strokovnjakom na področju bankrota podjetij prinesel malo več kot 900 milijonov dolarjev. Največ milijonov so seveda zaslužili tisti, ki so bili prvi pri koritu.
Po besedah Lynn LoPucki je GM v resnih finančnih težavah, podjetje pa potrebnih rezov ne more opraviti izven bankrota, saj posojilodajalcev v odpis terjatev, dokler še niso v bankrotu, ne morejo prisiliti.
Čeprav usoda avtomobilskega titana iz Detroita še ni jasna, so iz administracije predsednika Obame že ničkolikokrat sporočili, da bankrota GM, največjega ameriškega proizvajalca avtomobilov, nočejo. Reševalni načrt, ki ga je GM predstavil prejšnji teden, bi vlado stal 27 milijard dolarjev, medtem ko ocena morebitnega bankrota GM znaša od 36 do 86 milijard dolarjev, ki bi seveda padla na pleča ameriških davkoplačevalcev.
Komentarji (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV