ING, finančni svetovalec bank pri prodaji 50-odstotnega deleža Mercatorja, je podaljšal rok za oddajo nezavezujočih ponudb do 17. oktobra. Za nakup večinskega deleža Mercatorja naj bi se po pisanju Dnevnika zanimalo deset kupcev, ki so podpisali izjavo o zaupnosti podatkov, s katero pridobijo vpogled v nejavne informacije o poslovanju Mercatorja.
Med podpisniki naj ne bi bilo Agrokorja, ki je bil do sedaj sicer že trikrat pripravljen kupiti Mercator, in tako ni vstopil v organizirani prodajni postopek, kar je seveda presenečenje. Kljub temu pa Agrokor verjetno ni opustil načrta, da bi prišel do večinskega deleža v slovenskem največjem trgovcu, saj je pred dnevi ING poslal pismo, v katerem je razvidno, da si želi s prodajalci ekskluzivna pogajanja o vstopu v Mercator, še razkrivajo pri Dnevniku.
Po pisanju Financ naj bi bil za Mercator bil Agrokor tako spet pripravljen ponuditi 221 evrov za delnico, omenja pa se tudi zasebni naložbeni sklad, verjetno Mid Europa, ki naj bi bil pripravljen ponuditi 150 evrov. V torek je delnica Mercatorja trgovanje zaključila pri 163,1 evra.
Po informacijah, ki so jih uspeli pridobiti pri Dnevniku, pa naj bi bilo interesa za nakup Mercatorja veliko, saj naj bi izjavo o zaupnosti podatkov podpisalo deset zainteresiranih kupcev, med njimi tudi dve evropski trgovski družbi. Ena izmed njih naj bi bil po neuradnih informacijah francoski Leclerc.
Lastniška struktura Mercatorja

Poleg Mercatorja, pa se bo sedaj prodajal tudi Helios!
Lastniki in banke, ki so zavarovale dana posojila Zvonu Ena Holdingu z delnicami Heliosa, naj bi se sedaj tudi uradno uspeli dogovoriti o prodaji večinskega deleža oziroma 75 odstotkov tovarne premazov Heliosa. Po pisanju Dnevnika bodo prodajni sporazum lastniki predvidoma podpisali že do konca prihodnjega tedna, NLB pa bo izbrala finančnega svetovalca pri prodaji. Sicer pa za zdaj še ni znano, ali bodo lahko vsi prodajalci tudi pristopili k sporazumu. Sicer naj bi k prodajnemu sporazumu poleg NLB pristopile tudi Abanka Vipa, NKBM, Banka Celje, Zavarovalnica Triglav, Sava, Unicredit banka Austria, Gorenjska banka, Probanka in Slovenska odškodninska družba (Sod) ter Kapitalska družba (Kad).
Prvi mož Heliosa Uroš Slavinec naj bi po pisanju Financ nasprotoval prodaji Heliosa in morebitnemu sovražnemu prevzemu, vendar naj ne bi njegovo nasprotovanje prepričalo lastnikov, bank in tudi državnih Kad in Sod. Po neuradni oceni naj bi lastniki tovarne premazov pričakovali med 550 in 770 evrov za delnico v prevzemu. Cena delnice Heliosa je v torek glede na ponedeljek poskočila za 13,24 odstotka na 419 evrov.
Trenutno je kot največji lastnik Heliosa še vedno zapisan Zvon Ena Holding, vendar gre tu za delež, ki so mu ga zasegle in prodale banke.
Lastniška struktura Heliosa

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV