Banka Citi ima poseben oddelek, ki skrbi za denar bogatih družin. Za njih ga negujejo, plemenitijo in predvsem množijo. Vas zanima kako?
Raziskava, ki so jo izvedli med 50 najbogatejšimi družinami, ki prihajajo iz 20 različnih držav, je pokazala, da imajo premoženje razporejeno takole:

Najbogatejše družine imajo v povprečju kar 39 odstotkov premoženja v denarju, v gotovini naloženi na bančnih računih. 25 odstotkov njihovega portfolija predstavljajo naložbe v delnice, 17 odstotkov v obveznice, 19 odstotkov premoženja pa imajo v drugih manj likvidnih oblikah naložb.
Raziskava je še pokazala, da je povprečni donos, ki ga tako ustvarijo 4,4 odstotke. Se vam zdi to malo?
Da bi se vrednost premoženja realno povečevala, mora letni donos, presegati letno stopnjo inflacije. V ZDA v zadnjih desetih letih stopnja inflacije nikoli ni presegla 4,1 odstotka, v povprečju pa je znašala 2,54 odstotka.

V Evropi je bila stopnja inflacije v zadnjih desetih letih največ 4,4 odstotna, tik pred finančnim zlomom leta 2008. Po tem so stopnje inflacije drastično padle, v zadnjem letu je tako dosegla le okoli 1,5 odstotka, kar pomeni, da se denar bogatih lepo množi.
V raziskavi so bogate družine povprašali tudi o tem, kako naj bi se po njihovem gibale vrednosti delnic v prihodnjem letu in kar 65 odstotkov jih je odgovorilo, da pričakujejo več kot 10 odstotno rast.
Banka Citi je pridobljene podatke uporabila za to, da je svoje komitente poskušala spodbuditi k nadaljnjim vlaganjem. Kot so zapisali, naj bi delnice v prihodnosti rasle zaradi optimizma in velikih pričakovanj.
O tem, da bodo podjetja poslovala bolje, niso zapisali nič.
Komentarji (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV