Mala angleška mesta imajo očitno dovolj velikih trgovskih verig in zmanjševanja vrednosti njihovega funta, zato so se odločila uvesti lokalne valute. Tako imajo v Bristolu bristolski funt in v Brixtonu brixtonskega. Lokalne valute omogočajo nakupe v manjših trgovinah, ki jih vodijo domačini, uporaba valute pa se kombinira z različnimi karticami ugodnosti, zaradi katerih so tako nakupi bolj mamljivi. Menjavo denarja lahko izvedete kar v kateri izmed trgovin ali v katerem izmed lokalov, ki ima ob vhodu oznako B£, kar pomeni, da sprejemajo lokalno valuto. Nekateri trgovci se potezi le smejijo in pravijo da gre "funny money" oziroma smešni denar, drugi potezo pozdravljajo.
Tovrstne valute so se že pojavljale v preteklosti tako v Angliji kot Franciji, Nemčiji ter celo Kanadi in ZDA. V preteklosti večinoma zaradi hudih finančnih kriz, v katerih prebivalci manjših mest niso mogli do lastne valute, ker je preprosto ni bilo. Da ne bi zamrlo še tisto malo lokalnega trgovanja, so se odločili uvesti svoje.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV