Vse hitrejši življenjski tempo nas namreč, hočemo ali nočemo, vse bolj obremenjuje, zato smo pogosto izčrpani, bolni, razdraženi, nezadovoljni ali preprosto samo slabe volje. Za vas smo pripravili nekaj nasvetov, s katerimi boste lažje poiskali ravnovesje, ki vam najbolj ustreza.
Postavite jasne meje
Meje so naš obrambni ščit, če si želimo še kaj več od življenja, kot streči vsem po vrsti. In ene pomembnejših so zagotovo tiste, ki delajo razliko med delom in prostimi trenutki. Omejite delovne ure, elektronsko pošto, telefonske klice ter namenite svoj čas tudi dejavnostim in odnosom izven službe. Zaradi tega vas delodajalec in sodelavci ne bodo nič manj spoštovali, prej obratno, saj s tem tudi dokazujete, da imate ceno in niste samoumevni.

Optimizirajte svoje delo
Danes je naš čas še toliko bolj dragocen, saj ga je vedno premalo za vse, kar bi radi, a si ga lahko bolje organiziramo z malo spretnosti in načrtovanjem. Priporočljivo je, da si naredimo seznam vseh zadolžitev, ki jih imamo, nato pa jih lahko razvrstimo po nujnosti, da bomo osredotočeni na svoje prioritetne naloge. Na tak način se bomo izognili skakanju z enega opravka na drugega, ne bomo delali več stvari hkrati in vse na pol ali z napakami, ampak bomo lažje dobro opravili tisto, kar je res pomembno.
Vodite svoj urnik
Naj se sliši še tako preprosto, to je zagotovo ena od stvari, ki nam lahko pomaga pri razporejanju našega časa. Naredite si svoj urnik, v katerem si lahko določite vse, kar imate v planu, danes, jutri, pojutrišnjem in tako naprej. Vodite ga kot svojo osebno evidenco, na podlagi katere boste imeli boljši pregled nad obveznostmi in lepšimi dogodki, ki jih imate v mislih. Prilagajajte si ga glede na svoje želje in potrebe ter se ga poskušajte čim bolj držati.
Naučite se reči ne
Če smo mogoče prevzeli mantro ugajanja, krivde in slabe vesti, je zdaj skrajni čas, da se tem občutkom zoperstavimo, kadar niso upravičeni in se naučimo pogosteje izgovarjati besedo ne. Z neiskrenimi da-ji namreč vse prevečkrat žrtvujemo sebe in se zapletemo v obveznosti, za katere nimamo ne volje ne časa, hkrati pa nam ne prinesejo nobene koristi, če se zaradi tega na koncu počutimo samo še slabše.
Napolnite si baterije
Več kot bomo imeli energije, bolj bomo produktivni in manj časa bomo porabili za delo. In če želimo ohranjati svojo energijo na dovolj visoki ravni, moramo imeti v mislih tudi svojo mentalno in fizično kondicijo. To ne pomeni nič drugega, kot da ustrezno skrbimo zase, pa naj si bo to z odmori, kakovostno prehrano, gibanjem, spanjem in še in še. Naša dobra forma je namreč ključ tudi do večje uspešnosti pri delu in do hitrejših rezultatov.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV