
Kljub dolgoletni neprisotnosti na delovnem mestu sta oba redno prejemala plačo. Obenem sta bila še predstavnika sindikata. "Glede na njuno pisno izjavo bi lahko to trajalo kar 15 let," so po poročanju tujih portalov sporočili iz županovega urada v mestu Jerez de la Frontera.
Delavcema so v bran stopili v njunem sindikatu in sporočili, da nista storila nič narobe. Kot so pojasnili, je šlo za "tihi dogovor" s prejšnjo mestno upravo, ki je članom sindikata omogočala, da so bili po več dni prosti in da so si med seboj razdelili dneve dopusta.
Eden izmed delavcev se je medtem vrnil v službo, obema pa grozi disciplinski postopek. Za zdaj ni jasno, kakšna kazen bi ju lahko doletela, saj se preiskava nadaljuje.
Ta je razkrila tudi, da več pripadnikov lokalnega policijskega sindikata ni delalo toliko, kot bi moralo. Eden izmed policistov naj bi v letu 2015 delal le 96 dni, drugi 66 dni, tretji pa celo samo 47 dni. Trojica je trdila, da so bili v času odsotnosti z dela na sestankih, a preiskovalci so ugotovili, da teh nikoli ni bilo.
Kljub tem razkritjem oblasti v Jerez de la Fronteri trdijo, da vprašanje neprisotnosti zaposlenih na delu ni endemično. Poudarile so tudi, da bodo storile vse, da se takšne prakse ne bodo nadaljevale.
Razkritja o odsotnosti z dela v Jerez de la Fronteri so na plan prišla zgolj pet mesecev po tem, ko so v bližnjem mestu Cadiz ugotovili, da se nek gradbeni nadzornik kar šest let ni pojavil v službi. To so sicer ugotovili šele, ko so mu podelili nagrado za dve desetletji službovanja.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV