
Ne vem več, kako naj motiviram delavce, da bi prišli delat v mojo delavnico, pravi 37-letni lastnik avtoservisa na avstrijskem Koroškem. Čeprav ponuja 3000 evrov plače za štiri dni dela na teden, delavcev ni.
Alexander Wrussnig je za spletno stran heute.at dejal, da ima trenutno zaposlenih pet delavcev, a da je to premalo. Že dve leti aktivno išče nove sodelavce, toda neuspešno. Nekateri se sicer odločijo za delo, a hitro obupajo, še posebej mladi, ki bi bili v delavnici vajenci. Zato se je Wrussnig odločil o tej težavi javno spregovoriti.
Da ni osamljen primer, so mu nemudoma po javni izpostavitvi sporočili tudi delodajalci iz avstrijske prestolnice. Tam se kar 60 odstotkov podjetij sooča s pomanjkanjem kvalificirane delovne sile. Kar 49 odstotkov pa je prepričanih, da se bo težava v prihodnosti le še stopnjevala, je sporočila tamkajšnja gospodarska zbornica.
Wrussnig je vedel, da se mora prilagoditi, če želi privabiti mlado delovno silo. Zato se je odločil pri iskanju mladega kadra odločil uporabiti tudi družbena omrežja, na katerih želi delo v avtoservisu predstaviti kot zanimivo.
Za zaposlitev se zanimajo tudi tuji delavci
Wrussnigova zgodba se je razširila tudi onkraj domačih meja. Srbska spletna stran Biznis Telegraf poroča, da so po objavi članka v redakciji prejeli številne klice ljudi, ki bi se zaposlili pri Wrussnigu. Zato so ga novinarji poklicali in vprašali, ali bi zaposlil tujce. Povedal jim je, da od kandidatov pričakuje izredno dobro znanje jezika, motivacijo za delo, zanesljivost in veliko znanja.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV