Nekateri zaposleni upajo, da bodo lahko tudi v prihodnosti delali od doma, spet drugi pa se želijo vrniti na delovna mesta, kot so jih poznali še pred pandemijo. A jasno je, da se k staremu načinu življenja in dela ne bomo (tako kmalu) vrnili. Zato moramo hitro odkriti alternative, ki bodo omogočile, da delovni procesi nemoteno tečejo naprej.
Za to potrebujemo ideje, celo tiste radikalnejše.
Sistem dela 3-2-2
Ta sistem bi omogočal, da zaposleni na delovnem mestu delajo tri dni, nato dva dni od doma, dva dni pa bi bili prosti. Gre za predlog akademikov Lauren C. Howe, Ashley Whillans in Jochen I. Menges. Model se lahko prilagaja glede na velikost podjetja, število zaposlenih in primernih delovnih prostorov.
Krajši delovni teden
Že pred pandemijo se je veliko razglabljalo o modelu štiridnevnega delovnega tedna. Nekatera podjetja so ta model že testirala in večina rezultatov je odličnih, saj so kadroviki ugotovili, da so zaposleni tako bolj motivirani za delo.

Delo od doma – večja učinkovitost
Zanimiv je tudi podatek, da so številni zaposleni produktivnejši in kažejo boljše rezultate, če delajo od doma. Delodajalci po svetu so na te rezultate izredno pozorni, saj si želijo boljših rezultatov. Če to pomeni več dela od doma, potem so ta model pripravljeni sprejeti.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV