
Leta 2014 je v suženjstvu živelo 35,8 milijona prebivalcev, danes jih 45,8 milijona, kažejo podatki Globalnega indeksa suženjstva. Po besedah Andrewa Forresta so številke natančnejše zaradi boljših zbirk podatkov. Obenem je opozoril, da je 30 odstotkov višja številka tudi posledica migracij, zaradi katerih so številni bolj ranljivi in jih lažje izkoriščajo.
Suženjstvo so zaznali v 167 državah. Največ jih je v Indiji, kjer naj bi med 1,3-milijardno populacijo kar 18,4 milijona prebivalcev živelo v suženjstvu. Najpogosteje je prisotno v Severni Koreji, kjer naj bi moral prisilno delati eden od 20 oziroma 4,4 odstotka 25 milijonske populacije. Podatke so dobili od Severnokorejcev, ki so pobegnili v tujino.
Veliko je suženjstva v Aziji, znani po poceni delovni sili za proizvodnjo tehnologije, hrane, oblačil. Približno 58 odstotkov vseh izkoriščanih je v petih državah: Indiji, na Kitajskem, v Pakistanu, Bangladešu in Uzbekistanu. Najbolj pogosto pa se suženjstvo pojavlja v Severni Koreji, Uzbekistanu, Kambodži, Indiji in Katarju.
Najmanj za zajezitev suženjstva naredijo oblasti Severne Koreje, Irana, Eritreje, Ekvatorialne Gvineje in Hongkonga. Najbolj pa se proti njemu borijo na Nizozemskem, v ZDA, v Veliki Britaniji, na Švedskem in v Avstraliji. V Evropi je malo prisilnega dela, se pa pojavlja spolno izkoriščanje, vpliv migracij bo viden v prihodnje.
Komentarji (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV