
Alice Thompson je želela delati s krajšim delovnim časom, da bi imela čas iti v vrtec po otroka, a je na koncu dala odpoved. Kaj se je zgodilo?
Alice je delala kot nepremičninska agentka v Londonu. Bila je izredno uspešna, nato je zanosila. Po porodniškem dopustu se je na delovno mesto želela vrniti za skrajšan delovni čas, in sicer tako, da bi delala štiri dni v tednu, z delom pa bi zaključila ob 17. uri, saj se ji je mudilo v vrtec po otroka. Njen delovni čas je sicer do 18. ure.
Nadrejenega je vprašala, kako se lahko dogovorita glede njene želje, a jo je ta zavrnil. Čeprav je pripravila še druge predloge, bila pripravljena na kompromise, se nadrejeni niso premaknili. O skrajšanem delovniku niso želeli slišati, niti o kakršnih koli drugih predlogih. Zato je bila prisiljena dati odpoved.
Alice se je nato odločila za tožbo, sodišče pa je delodajalcu naložilo, da ji izplača 185.000 funtov odškodnine. V sodbi je navedeno, da je Britanka trpela posredno diskriminacijo na podlagi spola, ko podjetje ni upoštevalo njenih prošenj za delo s krajšim delovnim časom.
Ženska je dejala, da je uspešno gradila kariero, je pa delala v okolju, kjer so "vladali" moški, ki njenih prošenj za prilagoditev delovnega časa niso upoštevali. "Saj ne živimo več v letu 1971, temveč v 2021," je dodala kritično.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV