
Na spletni strani weforum.org smo zasledili zanimive podatke o tem, koliko oseb z doktoratom v žepu obstaja v različnih državah OECD (Organizacija za ekonomsko sodelovanje in razvoj). Leta 2018 je bilo v članicah takih oseb v povprečju le 1,1 odstotka, in sicer v starostni skupini od 25 do 64 let.
In seveda je naša država na prvem mestu: v Sloveniji je takih skoraj 4 odstotke, najnižji odstotek pa so zabeležili v Indoneziji, in sicer 0,1.
So pa zaznali, da se število ponosnih lastnikov doktoratov viša. Med letoma 2013 in 2017 se je na območju OECD teh povišalo za 8 odstotkov. Največ v Mehiki, Španiji in ZDA. Če se bo ta tempo nadaljeval, bo kar 2,3 odstotka mladih vpisalo doktorske študije.
Pri tem so na omenjeni spletni strani zapisali, da višje število oseb z doktoratom pripomore k boljšemu razvoju gospodarstva in številnim inovacijam. Nekatere države imajo posebne programe, s katerimi želijo privabiti tujce z doktorati, saj upajo, da bodo z njimi pridobili tudi več inovacij in konkurenčnosti na trgu. Med takimi državami so na primer Avstralija, Švica in Italija, Prav tako Norveška.
Si želite aktualne novice prejemati tudi na elektronski naslov? Potem se prijavite na Cekinove e-novice!
V branje priporočamo tudi:
Komentarji (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV