Elon Musk
Takoj na začetku delovnega dne se loti najtežjih nalog, nato pa si dan organizira na podlagi postavljenih prioritet.
Večkrat je že poudaril, da naj zaposleni ne zgubljajo dragocenega časa s stvarmi, ki ne bodo izboljšale ničesar. On na primer odpove vse sestanke, za katere oceni, da ni potrebe po dodatnih pogovorih ali debatah.
Musk sicer ni ljubitelj sestankov, še posebej ne dolgih, ki se vlečejo v nedogled, dogovora ali nekega zaključka pa kar ni od nikoder.
Prav tako ni ljubitelj prepogostih sestankov, na katerih ne bo izvedel nič novega. Ponavadi so sestanki sklicani le z namenom, da se zaposleni tam prikažejo in povedo, kaj delajo. Če ni potrebe, takšnih sestankov ni treba imeti, meni Musk, saj gre le za nespametno porabo dragocenega časa.
Jeff Bezos
Najbogatejši Zemljan - le kako mu uspe? Sam pravi, da so v poslu pomembne hitre odločitve. Tisti, ki predolgo premlevajo in premišljujejo, kako bi kaj naredili, bodo izpadli iz tekme.
Čas je denar, zato so potrebne hitre, odločne in vsem zaposlenim jasne odločitve. Tudi če imaš le 70 odstotkov informacij, ki jih potrebuješ za sprejem odločitve, jo kljub temu sprejmi. Če boš čakal na 90 odstotkov informacij, bo morda že prepozno.
Če se naknadno pokaže, da ste sprejeli slabo odločitev, se morate znova hitro odzvati in napako popraviti.
Bezos torej stavi na hitrost.
Steve Jobs
Pokojnemu Jobsu ni bilo nikoli nerodno reči ne. Prav tako je znal reči sam sebi ne. Vedel je, da je idej veliko in da so številne dobre. A osredotočiti se moramo le na eno in jo tako dobro razviti, da bo uspešnica. Torej produktivnost veča tudi sposobnost reči ne dobri ideji, če vemo, da bomo z njo le izgubljali čas in energijo.
Bill Gates
Gates je vedno poseben - on lastno produktivnost veča z meditacijo. Slednji se posveča do trikrat na teden, vsaj 10 minut. Tako se lahko bolje osredotoči na delovne naloge.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV