Cekin.si
Zaslužek

Kariera

Zaposleni, ki prejmejo nadpovprečno plačilo

V.H.
24. 02. 2021 13.40
0

Tudi v tem nepredvidljivem času obstajajo podjetja, ki se trudijo svojim zaposlenim zagotavljati najboljše pogoje. In česa bi si ti lahko želeli še bolj kot nadpovprečno plačilo za opravljeno delo? Nekaterim se bo tako plača letos znova povišala, saj se pri določenih podjetjih še kako zavedajo, da lahko zadovoljstvo zaposlenih ključno pripomore k uspehu.

Vse več je primerov dobrih poslovnih praks, ki jih tudi v tem nepredvidljivem času izvajajo izbrana podjetja. Med njimi še posebno pozornost vzbuja znan slovenski trgovec, ki je po lanskoletnem rekordnem dvigu plač in novem zaposlitvenem modelu svojim zaposlenim zdaj znova zvišal plače. Gre za enega največjih dvigov v zgodovini podjetja, ki se ga bodo lahko razveselili njihovi zaposleni. Pa si poglejmo te številke, ki so višje od povprečja.

Plačilo HOFER prodajalca
Plačilo HOFER prodajalcaFOTO: Arhiv naročnika

Nadpovprečno visoko plačilo v trgovski panogi 

Pri HOFERju so po lanskoletnem rekordnem dvigu plač, ko so bili zaposleni v prodaji in logistiki deležni kar 18 - odstotnega povišanja plače, s prvim januarjem tudi letos zabeležili enega največjih dvigov. Plače v logistiki in prodaji so se tako letos v povprečju povišale za dodatnih 7 %. Njihova prodajalka oziroma prodajalec tako za 40 ur dela na teden v najvišjem plačilnem razredu prejme 1712 evrov bruto, kar minimalno plačo, ki letos znaša 1024,24 evra, presega za kar 67 %. V zadnjih dveh letih se je njihova plača torej povišala skupno za kar 25 %. Še več, letos bodo zaposlenim namenili regres v višini kar 1700 evrov. Obenem pa je lani napredovalo več kot 100 zaposlenih, ki imajo možnost razvoja svoje kariere in so bili ob tem deležni še spodbudnejšega mesečnega plačila.

Kaj poleg tega še pripada zaposlenim pri HOFERju?

najvišje zakonsko določeno nadomestilo za prehrano (6,12 evra/dan), 

maksimalno neobdavčeno povračilo stroškov za prevoz na delo (0,18 evra/km), 

decembrsko izplačilo nagrade za poslovno uspešnost v znesku 240 evrov, 

HOFER zaposlenim vplačuje tudi v drugi steber pokojninskega zavarovanja.

Vse uglednejši poklic

Trgovska panoga je izjemno pomembna, kar se je še posebej izkazalo v teh časih, ko so bili prodajalci in prodajalke poleg drugih nujnih zaposlenih junaki v prvih vrstah. Zaradi tega so se pri trgovcu prostovoljno odločili še za izplačilo kriznega dodatka, ki so ga prejeli prav vsi zaposleni pri HOFERju. 

Placilo prodajalca upošteva 6. plačilni razred
Placilo prodajalca upošteva 6. plačilni razredFOTO: Arhiv naročnika

 Teo Marsel, direktor financ in administracije: »Pri HOFERju si že od nekdaj prizadevamo, da so naši delovni pogoji več kot 'fer' in da so sodelavci zadovoljni z delom v podjetju. Veseli smo, da lahko po lanskoletnem rekordnem dvigu plač (predvsem v prodaji) tudi letos vsem našim sodelavkam in sodelavcem omogočimo takšen dvig plačil. Verjamemo, da bo to dolgoročno prispevalo k ugledu poklica in celotne trgovinske panoge.«

Zaposleni potrjujejo svoje zadovoljstvo 

Za zadovoljstvo zaposlenih pa ne skrbijo samo z nadpovprečnimi plačami, ampak tudi z drugimi ugodnostmi in ukrepi za usklajevanje zasebnega ter poklicnega življenja v okviru projekta Družini prijazno podjetje. Pri HOFERju povedo: »Verjamemo, da se ravno zaradi vsega naštetega uvrščamo med privlačnejše zaposlovalce v panogi. Veseli nas, da zadovoljstvo potrjujejo tudi naši zaposleni. Rezultati anonimne ankete namreč kažejo, da je indeks splošnega zadovoljstva v podjetju kar 86 %, to pa HOFER Slovenija uvršča med najuspešnejše članice v celotni HOFER skupini.«

Zaposleni potrjujejo svoje zadovoljstvo
Zaposleni potrjujejo svoje zadovoljstvoFOTO: Arhiv naročnika

 Številne ugodnosti, ki omogočajo izjemno zadovoljstvo zaposlenih 

Trgovec je že jeseni lani uvedel izjemno novost na področju zaposlovanja, zaposlitveni model »HOFER (po)polni delovni čas«, s katerim so tudi zaposlenim za krajši delovni čas omogočili izenačitev socialnih pravic z zaposlenimi za polni delovni čas. Novi zaposlitveni model tako združuje prednosti zaposlitve za polni delovni čas in hkrati ohranja krajšo delovno obveznost. To pomeni, da v povprečju na teden delajo 10 ur manj, vseeno pa jim pripadajo vse socialne pravice polnega delovnega časa. A tudi tisti s četrtino krajšim delovnikom še vedno prejmejo četrtino višje plačilo, kar pomeni, da njihova plača v najvišjem plačilnem razredu za 30 ur dela na teden znaša 1284 evrov bruto in presega slovensko minimalno plačo zaposlenih, ki delajo 40 ur na teden, za kar 25,4 %. Po uspešno zaključenem testnem obdobju so z letom 2021 zaposlitev za polni delovni čas ponudili vsem zaposlenim v prodaji in logistiki, ki so pri podjetju aktivni vsaj dve leti.

Sponzorirana objava

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2025, Cekin.si, Vse pravice pridržane Verzija: 861