Intesa Sanpaolo Bank

Želite donosnost, a ne bi tvegali? Obstaja rešitev
25. 04. 2024 12.19Slovenci veljamo za enega bolj varčnih narodov v Evropi, nismo pa preveč naklonjeni plemenitenju privarčevanih sredstev, saj svojih prihrankov ne želimo izpostavljati tveganjem. Po podatkih Banke Slovenije namreč še vedno zelo radi varčujemo na bankah, pa čeprav takšen način varčevanja ne prinaša donosa. Posledično denar izgublja vrednost, ob tem pa je v drugem primeru izpostavljen tudi številnim nevarnostim. Kaj storiti, da se to spremeni? Je sploh mogoče plemenititi prihranke, ne da bi jih izpostavljali tveganju?

Ta oblika varčevanja ponovno postaja vse bolj privlačna
02. 10. 2023 04.45Slovenci smo eden najvarčnejših narodov Evropske unije, a glede oblik varčevanja ostajamo precej konzervativni, saj nismo naklonjeni tveganjem. Skoraj polovico finančnega premoženja imamo namreč v gotovini in bančnih vlogah, ki veljajo za najbolj varne naložbe. A denar, ki je neaktivno shranjen, ne le ne prinaša donosa, temveč tudi izgublja vrednost, zato je pri večjih vsotah pametno razmisliti o strategijah za povečanje donosa na svoje prihranke. Kako torej varčevati, da bomo dejansko kaj imeli od tega?

Krediti se dražijo. Kaj storiti, če ga ne zmorete več odplačevati?
16. 09. 2022 04.45Mesečni obrok za obstoječi kredit s spremenljivo obrestno mero se lahko zaradi dviga obrestnih mer poviša tudi do 100 evrov. To pa je lahko dodatno breme za družinski proračun. A banke trenutno še ne zaznavajo povečanih težav z odplačevanjem kreditov. Se pa vse več kreditojemalcev odloča za sklenitev kredita s fiksno obrestno mero. Za spremembo obrestnih mer se lahko odločijo tudi tisti, ki že imajo sklenjen kredit. Na kaj je treba biti pri tem pozoren?

To lahko storite že takoj po rojstvu otroka
23. 08. 2022 05.00Kdaj ste začeli varčevati za svojega otroka? Takoj po rojstvu ali pozneje? Zakaj večina finančnih strokovnjakov meni, da je s tem varčevanjem najbolje začeti čim prej?

Imate povprečno plačo in potrebujete kredit za nakup nepremičnine. Koliko lahko dobite?
27. 10. 2021 08.06Cene nepremičnin so marsikje dosegle vrtoglave vrednosti, a kupcev kljub temu ne primanjkuje. Na bankah tako zaznavajo povečano povpraševanje po stanovanjskih kreditih. A glede na makrobonitetne omejitve kreditiranja mnogi, predvsem tisti z najnižjimi plačami, ne pridejo do posojil. Komu in pod kakšnimi pogoji pa jih banke odobrijo?

Spletni izračuni stanovanjskih kreditov
10. 03. 2021 13.21V spletnem primerjalniku hipotekarnih stanovanjskih kreditov, ki ga je pripravila ZPS, lahko preverite ponudbo kreditov za 80.000 evrov z dobo odplačila 20 let. Zbrani so podatki za kredite s spremenljivo in s fiksno obrestno mero, kjer jih banke ponujajo.

Zato se komitenti odločijo za zamenjavo banke
08. 04. 2019 09.40Raziskava je spremljala prehode komitentov med bankami in njihove navade. Poglejte, do kakšnih zaključkov je prišla.

Greste na dopust? Preverite, koliko vas lahko stane dvig na bankomatu!
23. 07. 2018 09.35Slovenci v tujini največkrat dvigujemo denar na bankomatih na Hrvaškem. Preverili smo, koliko so provizije ob dvigu, če se vam izplača menjati evre v kune in če vam ob plačilu v trgovini kaj zaračunajo. Pa še nekaj - nikar ne dvigujte gotovine s kreditnimi karticami!

Še vedno skrivate denar v nogavici?
19. 04. 2018 13.02Slovenska gospodinjstva so ena najvarčnejših v Evropi. Kje "skrivajo" denar?

Vse to se je v letu 2017 dogajalo s slovenskimi bankami
21. 12. 2017 08.44Banke iščejo poti do novih strank.

Neverjetno, kako nekateri Slovenci oplemenitijo privarčevani denar
28. 11. 2017 11.26Kar je nekoč predstavljalo varčevanje v depozitih, danes vedno bolj predstavljajo vzajemni skladi. V njih varčuje že vsak peti Slovenec, ki raje že zdaj začne skrbeti za svojo prihodnost, da ga ne bi v starosti presenetila prenizka pokojnina.

V tujini lahko za dvig gotovine na bankomatu plačate 23 evrov
24. 07. 2015 08.00Provizija ob dvigih na bančnih avtomatih ni povsod enaka – odvisna je od države, v kateri je dvig opravljen, in od vrste kartice. Ob dvigu gotovine na Hrvaškem plačate banki odstotek zneska oziroma okoli dva evra.

Slovenske banke niso najbolj varne!
06. 04. 2009 18.38V času, ko pretresi na finančnih trgih majajo že tako tresoča tla bančnega stebra, mnoge od nas zanima, kako varni so naši prihranki v banki. Če pogledate seznam najvarnejših bank na svetu, bo dober občutek o slovenskih bankah zbledel ...