delavec na terenu

Slovenska podjetja: kako zaposlenim omogočajo miren prehod v upokojitev?
02. 04. 2025 02.38Prehod v upokojitev je pomembna življenjska sprememba, ki jo ljudje doživljajo različno – nekateri z veseljem in pričakovanjem, drugi z negotovostjo in strahovi. Sindikati se zavzemajo za ukrepe in predlagajo prilagoditve delovnih pogojev, razbremenitve, premestitve na lažja delovna mesta in postopno zmanjševanje delovnih ur. Čeprav večina slovenskih podjetij še ne izvaja sistematičnih priprav na upokojitev, je v zadnjih letih opaziti vse več posameznih dobrih praks, ki zaposlenim olajšajo prehod v novo življenjsko obdobje.

Miloš razkril, kako je delati na naftni ploščadi na Norveškem
19. 02. 2025 04.2842-letni Miloš Plazinić je razkril, da delo na naftni ploščadi poteka drugače od običajnega urnika dela na kopnem, ki traja od ponedeljka do petka. Kako je videti delovni dan zaposlenega na naftni ploščadi? Kako je poskrbljeno za varnost? Kaj počnejo na ploščadi, ko je njihove dnevne izmene konec?

Preprečevanje glavobolov na delovnem mestu: Nasveti za zmanjšanje napetosti in utrujenosti
27. 05. 2024 04.35Glavoboli so pogosta težava, ki prizadene številne zaposlene in negativno vpliva na njihovo produktivnost in dobro počutje na delovnem mestu. Vzroki za glavobole so lahko različni, od stresa in napetosti do slabe ergonomije in pomanjkanja počitka. Vendar obstajajo učinkoviti načini za preprečevanje in lajšanje glavobolov, ki jih je mogoče vključiti v vsakdanje delovne navade.

Tega od vas delodajalec ne sme zahtevati
06. 06. 2023 04.30Čedalje pogostejše slabe vremenske razmere včasih močno vplivajo ali celo onemogočajo delo. Kakšne so pravice zaposlenih, ki so izpostavljeni vremenu zaradi opravljanje dela na prostem, in ali lahko prenehajo delati? Preverite! Poglejte tudi, kako v Pošti Slovenije skrbijo za svoje poštarje, saj vemo, da je ob neurju, snežnih zametih ali ekstremni pripeki nemogoče opravljati delo.

Ministrstvo poziva delodajalce, naj zaposlenim uredijo to!
18. 11. 2021 11.17Pristojno ministrstvo je ta mesec vsem delodajalcem poslalo poziv k odrejanju dela na domu in dopolnitve ocene tveganja z nošenjem zaščitne maske.

Ali je treba v pisarnah nositi zaščitne maske?
24. 09. 2021 05.00Zaposleni morajo nositi zaščitne maske v skupnih prostorih, torej na hodnikih, v sejnih sobah, na straniščih in drugod, kjer se srečuje več oseb. Ali jih morajo nositi tudi v pisarnah, je odvisno od ocene tveganja. Preverite, kakšne so kazni za kršitelje, tako za zaposlene kot tudi za delodajalce!

Slovenija: zato so delavci prijavili delodajalca
15. 06. 2021 08.33V Sloveniji počasi narašča število precepljenih, sorazmerno pa počasi upada število dnevnih testiranj. Glede na predpise namreč velja, da se zaposlenim, ki so covid-19 preboleli ali so se cepili, ni treba testirati. Kaj pa je s tistimi, ki so se cepili v tujini s cepivi, ki pri nas še niso v uporabi?

To so na terenu odkrili inšpektorji za delo
07. 12. 2020 05.45V času epidemije so inšpektorji za delo opravili več kot 10.000 inšpekcijskih nadzorov in doslej zaznali že več kot 1800 kršitev intervencijske zakonodaje. In kateri dve kršitvi izstopata?

27 epidemiologov prej raziskovalo 15, 20, 30 okužb. Danes pa ...
13. 10. 2020 05.45Zaradi pojava novega koronavirusa epidemiologi pri nas in tudi po svetu že nekaj mesecev nepretrgoma garajo. Iščejo stike okuženih, odrejajo karantene, izdelujejo epidemiološke načrte ... Vse za zajezitev širjenja virusa. A dejstvo je, da smo bili v Sloveniji že prej epidemiološko podhranjeni, zdaj pa imajo epidemiologi vsak dan več dela. Preverite, kako rešujejo kadrovsko stisko in s kakšnim ravnanjem lahko pomagate!

Epidemiologi po svetu: Izčrpani smo
16. 07. 2020 08.27"Ni dopusta, ni sobot in nedelj. Jaz sem še med bolniško delal. Imel sem težavo z nogo, a ker ni bilo dovolj ljudi, sem moral delati od doma," je dejal eden izmed hrvaških epidemiologov. Kaj sploh delajo epidemiologi? Preverili smo na slovenskem zavodu za zaposlovanje.

Osem ur z masko, v vročini in ves čas v gibanju. Te dni ni tako enostavno delati v gostinstvu
14. 07. 2020 05.44Ko je v Sloveniji izbruhnil novi koronavirus in so pristojni razglasili epidemijo, so bili gostinski lokali med prvimi, ki so morali zapreti svoja vrata. Lastniki in zaposleni so se soočili z izgubo prihodkov. Zdaj, ko so končno spet zagnali posel, pa s strahom spremljajo, kako se v Sloveniji veča število okuženih. Kaj se bo zgodilo, sprašujejo, a nekega končnega odgovora ni, saj se razmere spreminjajo iz dneva v dan.

Izpoved bralke: Pišem vam iz obupa, skrbi in strahu
24. 03. 2020 07.33Na naš elektronski naslov cekin@pop-tv.si prihaja vse več pisem bralcev, ki v teh hudih časih doživljajo stiske. Zaradi tega, ker še naprej morajo delati, in sicer brez ustrezne zaščite.

Nadurno delo: kaj ugotavlja inšpekcija?
15. 01. 2020 08.50Delodajalci se še vedno ne zavedajo ali pa nočejo vedeti, da je odreditev nadurnega dela izjema od izjeme, pravijo sindikalisti. Tudi inšpektorji, ki sicer ugotavljajo manj kršitev v povezavi z delovnim časom, so prepričani, da se prekomerno delo v praksi odvija pogosteje, kot odkrijejo na terenu. Največ kršitev se sicer pojavlja v poklicih, kjer že tako primanjkuje delovne sile – pri trgovcih, natakarjih, kuharjih, pa tudi medicinskih sestrah.

Razmere tako hude, da jemljejo vse, ki želijo delati
02. 10. 2018 11.07"Ne vem, kako bomo gostinci uspeli zaključiti to sezono, ker smo vsi kadrovsko podhranjeni." To so besede, ki kažejo, da tudi pri nas ni rožnato.

Evroposlanci nad prekarno delo, na terenu pa ...
01. 06. 2018 09.24Resolucija je torej sprejeta. Agonija prekarcev pa se nadaljuje.

Veste, zakaj je 8 8 8 za delavce še vedno pomemben?
01. 05. 2018 06.09Glede na to, kakšne so razmere, bi potrebovali mnogo več kot pa čevapčiče, govore in budnice.

Mlin prekarnega dela, ki melje mlade in stare: Ko si ves čas pod stresom, ali boš dobil naslednjo pogodbo
15. 02. 2017 08.35Kako se mladi in starejši počutijo, ko ves čas lovijo pogodbe za določen čas. Stiske so ogromne. To so zgodbe evropskega prekariata.

Do denarja le, če bodo gledali v vašo spalnico?
14. 03. 2012 14.43Centri za socialno delo imajo za preverjanje vašega premoženjskega stanja na voljo kar 37 različnih podatkovnih baz. Poleg tega pa se socialni delavec lahko oglasi tudi pri vas doma in preveri, kakšno je dejansko stanje.

Najnevarnejše službe na svetu
05. 12. 2010 22.00Najnevarnejše službe na svetu opravljajo najbolj pogumni ali najbolj neumni, saj nikoli ne vedo, ali bodo še dočakali jutrišnji dan. Nekatere izmed njih skupaj s tveganjem prinašajo tudi bajne denarce, spet drugi nosijo glavo naprodaj skoraj zastonj.