delo do doma

29-letna direktorica presenetila s pravili na delovnem mestu
24. 06. 2025 03.33Milenijci in pripadniki generacije Z danes predstavljajo več kot polovico svetovne delovne sile, njihov pristop pa vse bolj spreminja tradicionalno korporativno kulturo. Kako v podjetje pritegniti mlade?

Sezonsko delo na Islandiji: Plača in ugodnosti presegajo pričakovanja
21. 06. 2025 03.43Delo na Islandiji: Hrvat navdušen nad plačo 5.000 evrov in brezplačno hrano.

Pogosti polurni odmori pri delu. Lenoba ali višja produktivnost?
09. 06. 2025 03.21Čas počitka med delom je eden izmed pomembnih dejavnikov za doseganje višje produktivnosti.

Prednosti domače pridelave sadja in zelenjave: zakaj se mini samooskrba res splača
04. 06. 2025 03.33Domača pridelava sadja in zelenjave prinaša svežino, prihranek in večjo varnost hrane. Odkrijte, zakaj se mini samooskrba splača – tudi brez vrta!

Težave generacije Alfa: Zakaj šola postaja boj?
02. 06. 2025 03.54Učitelji po svetu opažajo, da imajo učenci generacije Alfa težave z zbranostjo, motivacijo in uporabo tehnologije. Ta generacija, ki odrašča z ekrani, se srečuje z edinstvenimi izzivi, ki zahtevajo prilagoditve v šolskem sistemu.

Hčerki daje več kot 50 evrov žepnine na teden, sinu pa nič. Pošteno?
02. 06. 2025 03.27Mama je za nasvet prosila na spletu, kjer je sprožila burne komentarje.

'Pravilne vibracije in manifestacije'? Vesolje vam ne bo prineslo denarja
30. 05. 2025 03.52Sodobno digitalno okolje, prežeto z obljubami o hitrem zaslužku brez truda, pogosto vodi v finančne izgube. Zakaj so ti modeli (piramidne/Ponzi sheme, new age finančni marketing) problematični in zakaj jim ljudje nasedajo? Poudarek je na ranljivosti posameznika, manipulativnih taktikah ter pomenu finančne pismenosti in realističnih pričakovanj v nasprotju z iluzijo lahkotnega bogastva.

Novak in Jelena Đoković: Nista imela niti za letalsko karto
29. 05. 2025 19.00Odkrijte navdihujočo ljubezensko zgodbo Novaka in Jelene Đoković. Spoznala sta se v najstniških letih, presegla izzive zveze na daljavo in finančne težave, da bi skupaj dosegla svetovni vrh. Zgodba o iskrenosti, podpori in iskanju pravega ravnovesja v življenju.

Privarčujte na stotine evrov z enostavnimi triki za iskanje cenejših letov
29. 05. 2025 03.03Želite prihraniti pri letalskih kartah? Odkrijte trike, ki vam pomagajo znižati cene tudi v sezoni. Za mirno vest vaših financ na potovanju.

Na MEN-TAL prekinili molk: duševno zdravje ne sme več biti tabu
28. 05. 2025 08.53Izgorelost, tesnoba, občutek praznine in osamljenosti so realnost v poslovnem okolju, so realnost vodij, podjetnikov in zaposlenih. Kljub zunanji podobi moči številni trpijo v tišini, saj je priznanje ranljivosti še vedno pogosto zaznano kot znak šibkosti. A posledice so hude – ne le za duševno zdravje, temveč tudi za gospodarstvo. Slabo duševno zdravje v delovnem okolju Slovenijo po ocenah stane kar tri do štiri odstotke bruto domačega proizvoda in zato je skrb za duševno zdravje ključna naložba v uspeh tako ljudi kot tudi podjetij.

Zgodba slovenskega podjetja, ki je prepričalo celo svetovne velikane
26. 05. 2025 03.12Slovensko podjetje Visionect je svojo pot začelo kot študentska ideja, danes pa velja za enega vodilnih globalnih ponudnikov tehnoloških rešitev za upravljanje delovnih okolij. Med njihovimi naročniki so NASA, IKEA, Siemens in NBA ekipe. Podjetje ni prepoznano le po inovacijah, temveč tudi po pogumnih organizacijskih odločitvah, kot je uvedba štiridnevnega delovnika. Soustanovitelj in tehnični direktor Luka Birsa je spregovoril o začetkih, prebojih, poslovnih vrednotah in nasvetih za mlade podjetnike, ki si želijo uspeti na globalnem trgu.

Modrićeva madridska vila je vredna nad 12 milijonov evrov
26. 05. 2025 03.01Luka Modrić in družina od 2015 živijo v vili, ocenjeni na preko 12 milijonov evrov, v madridski četrti La Moraleja. Posest obsega 10.000 kvadratnih metrov, hiša 2700 kvadratov, ima 9 spalnic in številne luksuzne dodatke, kot so kino in kozmetični salon.

Prevara v mesnici: Kako goljufajo pri prodaji mesa
02. 05. 2025 03.20Dober in pošten mesar je zlata vreden. A niso vsi tako zlati, nekateri tudi priznavajo, da sledijo navodilom nadrejenih. Bivši mesarji razkrivajo zaskrbljujoče prakse v mesnicah, ki se dogajajo po svetu - od goljufanja pri teži mesa, do namakanja mesa v vodi in ponujanja predhodno mletega mesa za prikrivanje slabih kosov. Potrošniki se soočajo s skritimi stroški embalaže in nepoštenimi cenami, kar zahteva večjo ozaveščenost in pozornost pri nakupih.

Ko mladi jočejo, ker morajo v službo ...
01. 05. 2025 03.50Analiza razkriva, da Generacija Z odklanja klasično pisarniško delo in pogosto izbira dolgotrajna potovanja. Povratek domov pa sproži psihološke izzive, vključno s povratnim kulturnim šokom, saj se soočajo z izgubo svobode, monotono rutino in težavami pri reintegraciji v staro okolje. Iskanje ravnovesja je ključno.

Nemška kriza: stečaji podjetij dosegli vrhunec
30. 04. 2025 03.59Število stečajev v Nemčiji narašča, saj se gospodarstvo sooča s strukturnimi težavami. Stroški naraščajo, pomanjkanje delovne sile otežuje poslovanje. Mnogi, ki so preživeli pandemijo s pomočjo državnih subvencij, zdaj ne morejo preživeti na trgu, najbolj prizadete pa so industrija, gradbeništvo in trgovina. Zveza nemške industrije opozarja na potrebo po reformah.

Vatikanska švicarska garda: plače in pogoji dela
25. 04. 2025 16.28Želite vedeti, kdo v resnici stoji za pisanimi uniformami Vatikana? Švicarska garda, 'najbolj nevarni' fantje s helebardami, so precej več kot le zgodovinski relikt. Spoznajte njihove skrivne veščine, sodobno usposabljanje za boj proti terorizmu, izjemno zgodbo o preživetju ter nepričakovane življenjske pogoje, ki povzročajo krizo v rekrutaciji. In kakšna je njihova plača?

Donosne obrti: na tisoče evrov mesečnega zaslužka za znanje, ki ga imate v rokah
24. 04. 2025 03.59V času, ko se v Sloveniji vse več govori o pomanjkanju obrtnikov, pogled v tujino razkriva zanimiv trend: v Srbiji so najbolj iskani mojstri tisti, ki znajo pleskati, polagati keramiko in popravljati cevi – in za svoje delo prejemajo tudi več kot 5000 evrov mesečno. Zato so se celo začeli vračati iz tujine v domovino.

Kaj storiti, če ostanete sami? Finančni in čustveni vodnik po izgubi partnerja
24. 04. 2025 03.14Izguba življenjskega partnerja je ena najtežjih izkušenj. V tem članku najdete konkretne nasvete, kako urediti finance, premoženje in čustveno podporo, ko ostanete sami.

V tem podjetju bodo že izplačali regres. Preverite znesek
11. 04. 2025 04.26Prihaja čas, ko bodo delavci na svoje račune prejemali regres za letni dopust. Nekateri bodo izplačilo dobili že z marčevsko plačo.

300.000 evrov za dom: od garsonjere v Ljubljani do hiše na podeželju
10. 04. 2025 02.38Kaj lahko kupite za 300.000 evrov na slovenskem nepremičninskem trgu? "Pravi" odgovor na vprašanje, ki si ga ob iskanju doma zastavljajo kupci, je: odvisno od želja. V Ljubljani boste za znesek lahko kupili manjše stanovanje, že nekaj deset kilometrov stran pa spodobno hišo z vrtom. Kaj vse si lahko privoščite s proračunom 300.000 evrov in kje v Sloveniji so nepremičnine najbolj dostopne? Preverite!

Kako motivirati zaposlene, stare 50+, da ostanejo zavzeti in zadovoljni pri delu
07. 04. 2025 20.21Odkrijte konkretne načine in primere iz prakse, kako motivirati zaposlene, stare 50+, da bodo z veseljem hodili na delo in ostali ključni del vašega podjetja.

Spomladansko čiščenje financ: Ključni koraki za osebni proračun in investicije
06. 04. 2025 03.13Pomlad je odličen čas za finančno osvežitev, podobno kot spomladansko čiščenje doma. Kakšen je pomen organizacije finančnih dokumentov, od bančnih izpiskov do davčnih napovedi, ter prednosti urejenega proračuna? Finančni svetovalci priporočajo pregledovanje majhnih, dnevnih izdatkov in optimizacijo ponavljajočih se stroškov, kot so zavarovanja in naročnine. Ključnega pomena je izboljšanje naložbenega portfelja in ustvarjanje finančnih rezerv za večjo varnost.

Florida rahlja omejitve glede otroškega dela. Kako je s tem pri nas?
27. 03. 2025 18.35Floridski republikanci si prizadevajo za potrditev zakona, po katerem bi lahko ameriški najstniki, stari najmanj 14 let, po novem delal tudi več kot 30 ur na teden in v nočnih izmenah tudi v času šolanja, brez premora za malico, poročajo ameriški mediji. Sedanja zakonodaja najstnikom v času šolskega leta nočno delo prepoveduje. Kako je z delom otrok v Sloveniji?

Te evropske države ponujajo najboljše pogoje za delo in počitek
20. 03. 2025 04.46Odkrijte, katere evropske države ponujajo najboljše ravnotežje med delom in zasebnim življenjem. Krajši delovni čas, višje plače in odlične socialne ugodnosti.

Zgodba srečne slovenske mamice: od podarjenega šiviljskega stroja do srčnega podjetja
17. 03. 2025 08.26"V prvi vrsti sem mama," pove Patricija Pavlin Pašič, ustanoviteljica podjetja Happy Mum. Z nasmehom in z žarom v očeh govori o ljubezni do družine. Materinstvo jo je vodilo na pot ustvarjanja, trenutek, ko ji je ostarela teta podarila star šivalni stroj, pa je bil začetek zgodbe, ki jo danes deli z mamicami in otroki.

Takšne sankcije lahko doletijo zaposlenega, če zlorablja bolniški stalež
13. 03. 2025 09.19V Sloveniji se število bolniških staležev vztrajno povečuje, kar povečuje stroške delodajalcev in Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije. Bolniške odsotnosti so večinoma upravičene, prihaja pa tudi do zlorab, ki bremenijo zdravstveni sistem, delodajalce in celotno družbo. Kdo in kako odkriva zlorabe bolniškega staleža ter kakšne so posledice?

Od Malih Lipljen do Irske: kako je Tajda uresničila sanje o študiju v tujini
05. 03. 2025 04.38Tajda Svetek si je upala storiti drzen korak in danes študira športno psihologijo na Irskem. Njena študijska pot se je začela na Nizozemskem, nato pa jo je želja po novih izzivih popeljala naprej. V intervjuju razkriva, kako je našla način za financiranje študija, katere so ključne razlike med Slovenijo in tujino ter kaj svetuje študentom, ki razmišljajo o odhodu.

Sladke sanje so postale resničnost: zgodba o družinski butični čokoladnici
26. 02. 2025 04.17Nikoli ni prepozno za uresničitev sanj, dokazuje Nataša Mikelj, ki je skupaj z možem Gregorjem pri svojih petdesetih pogumno zapustila varno službo in ustvarila butično čokoladnico v srcu Radovljice. Njuna zgodba potruje, da se s strastjo, predanostjo in trdim delom lahko uresničijo tudi najdrznejše ideje. V pogovoru je razkrila, kako prepoznati vrhunsko čokolado in zakaj bo kakovostna čokolada v prihodnosti postala prestižna poslastica.

Miloš razkril, kako je delati na naftni ploščadi na Norveškem
19. 02. 2025 04.2842-letni Miloš Plazinić je razkril, da delo na naftni ploščadi poteka drugače od običajnega urnika dela na kopnem, ki traja od ponedeljka do petka. Kako je videti delovni dan zaposlenega na naftni ploščadi? Kako je poskrbljeno za varnost? Kaj počnejo na ploščadi, ko je njihove dnevne izmene konec?

Enostavno delo, za katero lahko dobijo tudi do 6000 evrov
12. 02. 2025 04.44Če se morate petkrat na teden pojaviti na delovnem mestu, potem najverjetneje nimate veliko časa za razna gospodinjska opravila – zmanjkuje vam časa, volje in energije. Tisti, ki so vešči organizacije in gospodinjskih opravil, lahko kot pomočniki pri teh delih zaslužijo tudi do 6000 evrov na mesec.