elektronski odpadki

Kaj so urbani rudniki? V predalih je ogromno neizkoriščenega zaklada
06. 04. 2025 19.39V Nemčiji je v predalih kar 195 milijonov starih mobilnih telefonov.

Kako bomo letos spremenili nakupovalne navade?
10. 01. 2024 07.32Ne gre več le za varčevanje z denarjem ...

Ko sosed toži soseda - mogoča je tudi izselitev stanovalca iz bloka
26. 06. 2023 08.53Kajlahko storisosed, ki ima zaradi zanemarjenosti sosednje parcele težave, denimo, če razpada hiša in je nevarnost porušenja, če ni pokošena trava, če se razrašča rastlinje ... In kaj, če se iz stanovanja v bloku širi smrad, če se denimo zaredijo ščurki, se nabirajo smeti, je nevarnost za zdravje? Odgovor ni enoznačen in se presoja od primera do primera.

Če to pustite pri smetnjaku, lahko dobite kazen
16. 06. 2022 09.59Spomladi in poleti se pogosto spravimo generalno očistiti dom nepotrebnih in za vsaj nas nič več uporabnih stvari. Odsluženo odvržemo v smeti, nekaj pa je škoda zavreči, saj je lahko še uporabno in lahko pride prav komu drugemu. Takrat se porodi vprašanje, kam s stvarmi, ki jih ne potrebujemo več. Preverite!

Marsikaj lahko sami storimo za okolje. Je lažje v hiši ali v bloku?
17. 09. 2021 05.00Kaj lahko na enostaven, hiter način in brez večjega truda vsak posameznik naredi za varovanje okolja, za naravo, za planet Zemljo, so pojasnili na Snagi Maribor, Marjetici Koper, Komunali Kranj in Komunali Novo mesto. Preverite tudi, kako odgovarjajo na dvome, da sta ločevanje in predelava v končni fazi lahko celo dražja!

Večje količine infektivnih odpadkov prinašajo višje stroške odvozov
10. 03. 2021 07.16Med epidemijo covid-19 nastaja več bolnišničnih odpadkov, predvsem zaradi več kontaminirane zaščitne opreme. Prevzemniki zagotavljajo, da zaenkrat popolnoma obvladujejo odpadke, ki jih zbirajo in nato odstranjujejo, a hkrati ne izključujejo tveganja nastanka težav.

Zakaj stroji naših staršev še vedno delujejo, novejši pa se tako pogosto kvarijo?
15. 12. 2020 05.45Število okvar bele tehnike, denimo pralnih strojev in hladilnikov, se je v zadnjih sedmih letih povečalo za približno pet odstotkov, je pokazala raziskava. "Ugotovitve so izjemno zaskrbljujoče, če upoštevamo, da medtem danes še vedno brez večjih težav delujejo nekatere naprave, ki so jih kupile naše mame in babice," pravi evropska poslanka Biljana Borzan.

Namesto klasične sveče prižgite virtualno ali pomagajte živim
28. 10. 2020 05.45Vsak Slovenec v povprečju prižge osem sveč na leto, kar skupno znese okoli 16 milijonov sveč. Vse do zadnjega postanejo odpadek, česar se morda premalo zavedamo, ko se s prižigom svečke simbolično spomnimo svojih pokojnih. A na voljo je več različic okolju prijaznih nagrobnih sveč, ki so tudi cenejše ali celo brezplačne, denar pa lahko namenite tudi za reševanje življenj. Preverite!

Zaposleni, ki gredo zaradi koronavirusa v službo v strahu za življenje
16. 04. 2020 08.04"Tukaj in zdaj so teroristi med nami," so besede francoskega psihiatra po pogovorih z zdravstvenimi delavci, ki se borijo z novim koronavirusom. "Vsi so zmedeni, vse je strah in vsi potrebujejo podporo," je opozoril.

Želite peči piškote za prodajo? To morate vedeti!
24. 10. 2019 08.56Najbolj odmevni primeri kršitev zaradi nepravilnega ravnanja z živili v Sloveniji so bile doslej pekarne, gostilne, označevanje mesa v mesnicah, označevanje sadja in zelenjave na stojnicah. Preverite, kako je treba skrbeti za varnost in higieno, če prodajate hrano ali kozmetiko!

Boste prižgali običajno, elektronsko, morda virtualno svečo? Odločitev je vaša
26. 10. 2015 08.00Slovenci množično prižigamo nagrobne sveče, ki onesnažujejo in na koncu postanejo odpadek. In noben odpadek ni dober odpadek, čeprav se ga da predelati.

Kupiti novo ali popraviti staro?
08. 05. 2010 18.00Sodobni ali preprosto neosveščeni potrošnik vse prerad zavrže stvar, ki se je malenkostno pokvarila in bi se jo zlahka dalo popraviti. A se pokvarjene električne in elektronske aparate, ki jim je potekla garancija, izplača popravljati ali jih je res bolje vreči stran?

Ne utopimo se v smeteh!
14. 12. 2009 15.00Prebivalci dežele na sončni strani Alp smo lahko še kako srečni, da imamo sorazmerno čist zrak, odlično pitno vodo in relativno neonesnaženo zemljo, ki rodi dokaj zdrave pridelke. A da bomo to bogastvo zapustili zanamcem, je treba skrbeti že danes!