fleksibilen

Nova pravila delovnega časa: večja fleksibilnost ali nevarnost za zaposlene?
26. 03. 2025 02.05Nemčija razmišlja o veliki spremembi delovne zakonodaje! Bo osemurni delovnik preteklost? Delodajalci navdušeni, sindikati zaskrbljeni. Preberite, kaj prinaša nov predlog.

Tako želijo podjetja postati privlačna za delavce. Tudi z nadpovprečnim plačilom
23. 03. 2025 17.30Delodajalci v Nemčiji skušajo na vse načine privabiti primeren kader. Bi tako morali ravnati tudi v Sloveniji?

Kako izbrati pravi poklic: koraki, nasveti in praktični pristopi
18. 11. 2024 04.56Izbira poklica je ena izmed najpomembnejših odločitev v življenju. Poklicna pot vpliva na vaše zadovoljstvo, razvoj in kakovost življenja, zato je pomembno, da se odločite premišljeno in na podlagi svojih vrednot, interesov ter sposobnosti. Čeprav se zdi odločitev težka, lahko s pravim pristopom najdete poklic, ki vam bo omogočal uspeh in osebno zadovoljstvo.

Slovenska direktorica: Vsak zaposleni ceni, če je dodatno nagrajen za trdo delo
19. 09. 2024 08.32Kaj ponuditi zaposlenim – poleg konkurenčnih plač –, da ne uidejo h konkurenci? Delodajalci imajo različne ukrepe, da zmanjšajo ali v največji meri omejijo fluktuacijo zaposlenih.

Kako naj nekdo s prvo zaposlitvijo vzpostavi zdravo ravnovesje med zasebnim in službenim življenjem
04. 09. 2024 04.46Vzpostavitev zdravega ravnovesja med zasebnim in službenim življenjem že na začetku kariere je ključna za dolgoročno zadovoljstvo in uspeh. Kako to doseči?

Kdaj vam lahko delodajalec da odpoved?
19. 03. 2024 08.13Trg dela se v zadnjih letih korenito spreminja. Veliko naših staršev je bilo denimo celotno delovno dobo zaposlenih pri istem delodajalcu, kar je danes prej izjema kot pravilo. Poleg tega razvoj informacijske tehnologije in digitalizacija zahtevata nova znanja in kompetence, ki jih nekateri zaposleni nimajo, zato jih je upravičeno strah pred izgubo delovnega mesta. Nasploh je trg dela vse bolj fleksibilen, zato se splača zavarovati pravno zaščito v službi in tako poskrbeti, da si v primeru odpovedi pogodbe ali težav na delovnem mestu prihranimo vsaj finančne skrbi.

Delavci bi sprejeli slabše plačano službo, če bi jim omogočala to
26. 02. 2024 04.27Je to 10 najboljših mest na svetu za življenje, če želite boljše ravnovesje med poklicnim in zasebnim življenjem?

Kako spodbuditi zaposlene k redni telesni aktivnosti na delovnem mestu?
20. 02. 2024 04.05Spodbujanje zaposlenih k redni telesni aktivnosti na delovnem mestu je ključnega pomena za ohranjanje zdravja in dobrega počutja zaposlenih. Telesna aktivnost ima številne koristi, vključno z izboljšano produktivnostjo, zmanjšanim stresom in boljšo telesno kondicijo.

Dan in ure, ko se na delovnih mestih zgodi največ napak
07. 11. 2023 04.45Raziskovalci so dve leti preučevali 800 zaposlenih, ki delajo v pisarni in ne doma.

Na razgovorih naj vam ne bo nerodno
03. 08. 2023 04.45Zaposlili ste se na novem delovnem mestu – polni pričakovanj, navdušenja in pozitivne energije. A kaj kmalu ugotovite, da to delovno mesto ali delovno okolje ni pravo za vas. In do tega zaključka pridete le po nekaj tednih nove zaposlitve. Kako ravnati? Večini je namreč nerodno priznati, da so sprejeli novo službo in v tako kratkem času želijo oditi.

Prijateljstvo s šefom ni dobra ideja. Tako se morate obnašati v službi
15. 05. 2023 04.30Pretesen odnos med šefom in zaposlenim lahko zaplete situacije, ko se sprejemajo težke odločitve. Na kaj paziti torej in kako se obnašati v službi?

Zato bi morali psa peljati s seboj v službo
01. 02. 2023 05.00Dokazano je, da imajo hišni ljubljenčki, pa naj gre za pse, mačke, zajce ali druge male živali, dolg seznam pozitivnih vplivov na fizično, kognitivno in duševno zdravje ljudi. Tega se zaveda tudi vedno več delodajalcev, zato nekateri svojim zaposlenim omogočajo, da svoje živalske prijatelje, večinoma gre za pse, pripeljejo na delovno mesto. Družba živali namreč pozitivno vpliva na produktivnost, izboljšuje počutje lastnikov v delovnem okolju in krepi pripadnost podjetju.

Poglejte, kako je učiteljica Ana Cerar opremila učilnico
28. 09. 2022 05.00Da je klasična učilnica lahko resnično dolgočasna in ne motivira k učenju, vedo povedati tudi starejši, ki so svojo izobraževalno pot zaključili že pred desetletji. A kaj, ko je marsikatera slovenska učilnica še vedno videti prav tako – zastarelo. Toda sprememb si očitno želijo tudi učitelji – med njimi je tudi Ana Cerar. Odločila se je, da bo ukrepala in da bo na šoli, kjer poučuje, opremila inovativno učilnico. Da to lahko stori, ji je seveda dovolil ravnatelj, ki pa je najprej zahteval strokovno utemeljitev ideje. Kako se je rodila ideja, kako je prenova potekala in kako sedaj v novi učilnici poteka pouk, si preberite v nadaljevanju!

To se dogaja v slovenskem zdravstvu
03. 09. 2021 05.00Zaradi povečanega števila odhodov in zapuščanja delovnih mest bi lahko pandemijo covid-19 na trgu dela poimenovali tudi obdobje množičnih odpovedi, pravijo gospodarstveniki. Po pojavu novega koronavirusa so namreč v različnih koncih sveta zaznali povečan trend menjavanja služb in odhodov zaposlenih iz različnih panog.

Ste že poskusili nagrajeno slovensko bučno olje, ki ga pridelujejo v središču Pomurja?
13. 07. 2021 11.35V središču Pomurja, le streljaj od Moravskih Toplic, leži naselje Bogojina. Tam na pobočju vzpetine, kjer Bogojinske gorice prehajajo v Goričko, se bohoti znamenita Plečnikova mojstrovina, cerkev Gospodovega vnebohoda, eden najbolj zanimivih arhitekturnih dosežkov 20. stoletja in najbolj znamenito svetišče Pomurja. Dodelana do potankosti vas v svojo notranjost povabi skozi star glavni vhod, nad katerim bdi zvonik z značilnimi Plečnikovimi oblikami, v notranjosti pa vas sprejme starokrščanska arhitektura s kamnitimi stebri in lesenim stropom, ki ga krasijo izdelki prekmurskih lončarjev.

Plaže in kampi na slovenski obali: nekateri ponujajo tudi testiranje in covid garancijo
25. 05. 2021 05.00Tako plaže kot kampi ob slovenski obali se pospešeno pripravljajo na poletno turistično sezono.

V času epidemije letni razgovori na daljavo tudi v slovenskih podjetjih
16. 12. 2020 05.05Podjetja opravljajo letne razgovore na različne načine, a s podobnim ključnim ciljem – da glede na ugotovitve podajo oceno delovne uspešnosti, znanja, veščin in sposobnosti ter izdelajo načrt za prihodnje leto tako za zaposlenega kot tudi za celoten kolektiv. Pogovor je lahko tudi priložnost za razkritje želje o povišici ali napredovanju, a se je v času koronakrize treba zavedati, da morda vsaj v določenih panogah zdaj res ni čas za pogajanja o dodatnih ugodnostih.

Med sestankom v živo: "Mami, potrebujem zlat flomaster!"
30. 10. 2020 05.30"Ne vem, kako bom. Verjetno bom vstajala ob 4. uri, naredila stvari za službo, nato dopoldne šolala tri otroke, pa še kuhala, pospravljala ..." je potožila mamica treh otrok. "Nimam samodiscipline. Danes sem bila pred računalnikom od 8.00 do 22.30," pa je dejala vodja pisarne. Delo od doma je za nekoga prijetno, za drugega prekletstvo. Kakor koli že, vse kaže, da bo del naše realnosti še kar nekaj časa, zato se je pametno dobro pripraviti in organizirati.

Ko delovnega časa kar ni konec
11. 12. 2019 12.42Ekvilib Inštitut je organiziral zanimiv pogovor na temo vdora službene komunikacije v zasebno življenje. Vas moti, ko službo končate ob 17. uri, nato pa še ure in ure na telefon prejemate službeno pošto?

Delo v slovenskih podjetjih: katera nudijo fleksibilen delovni čas, delo od doma ...?
10. 12. 2019 08.51V večini slovenskih podjetij omogočajo prilagodljiv prihod in odhod v in iz službe, medtem ko sta skrajšan delovni čas in delo od doma prej privilegij kot pravica. Kljub številnim prednostim, ki jih prinaša fleksibilen delovni čas.

Izpoved zaposlenega: zato sem dal odpoved pri Googlu
11. 11. 2019 10.26Številni naj bi po navodilih prikrivali dejstvo, da niso zaposleni v Googlu, temveč v podjetjih, ki so Googlovi zunanji izvajalci. To pa pomeni popolnoma drugačne pogoje dela od tistih, ki jih velikan oglašuje.

Spet Finci! Najboljši so tudi v tem!
12. 10. 2019 10.00Finska je država z najbolj fleksibilnim delovnikom. In pripravlja zakonodajo, ki bo še bolj prijazna do zaposlenih. Itak.

Ruske oblasti razpravljajo o krajšem delovnem tednu, delavci v dvomih
14. 08. 2019 10.49Rezultati ankete, ki so jo med ruskimi delavci opravili junija, kažejo, da skoraj polovica vprašanih nasprotuje štiridnevnemu delovnemu tednu, saj se bojijo, da jim bo zaradi tega delodajalec znižal plače. So pa na primer zelo naklonjeni delu od doma in drugim fleksibilnim oblikam dela.

Predstavljamo novo voditeljico oddaje Štartaj, Slovenija!
22. 07. 2019 12.50Odločna ženska, ki zna prižigati zvezde in korakati vštric s svetovnimi trendi.

Pomen dela za razvoj poklicne identitete
24. 06. 2019 08.30V sodobni družbi zaposlitev predstavlja pomemben element v življenju vsakega posameznika in ključni vir njegove samostojnosti in neodvisnosti, hkrati pa mu omogoča možnost socialne vključenosti, kjer v sodelovanju z drugimi razvija osebno kot tudi poklicno identiteto," pravi svetovalka za osebni razvoj Karmen Pevc, ki je to področje poglobljeno raziskovala v doktorskem delu.

Z 'evrom za zdravje' se kuje dobiček. Velik. Neprecenljiv.
29. 04. 2019 10.04Zaposleni niso številke. So ljudje in vlaganje vanje se izplača. Pri slovenskih delodajalcih smo preverili, kako skrbijo za zdravje in zadovoljstvo zaposlenih. Razkrivamo pa tudi številko, kako močno se povrne vsak "evro za zdravje".

Šola - varno okolje, kjer lahko delamo tudi napake?
21. 04. 2019 07.06Šola bi morala otrokom predstavljati varno okolje, kjer bodo lahko delali tudi napake, saj le na tej podlagi pride do novih spoznanj, meni direktor Hiše eksperimentov Miha Kos. Bolj kot pomnjenje podatkov naj šola spodbuja ustvarjalnost in uči kritičnega mišljenja.

Blogerka tarča hudih kritik
27. 07. 2018 08.54Blogerka, ki je pokazala "pravi" obraz ...

Kar 5 evropskih mest na lestvici najdražjih
16. 04. 2018 09.32Lestvica najdražjih mest na svetu - kar pet mest je evropskih.

'Delamo vsak dan'
14. 12. 2017 08.18Kako poskrbeti za odklop in sprostitev po napornem dnevu?