kako narediti več v manj časa

Zbrali smo nasvete, kako poskrbeti, da boste z nepremičninskim oglasom pritegnili resne kupce
24. 01. 2025 08.58Že leta 1944 je britanski nepremičninski tajkun Harold Samuel, ki je ustanovil eno največjih nepremičninskih agencij v Združenem kraljestvu, dejal: "Pri nepremičninah so pomembne tri stvari: lokacija, lokacija, lokacija."

Tuji kupci si ogledujejo prazne hiše na Japonskem
20. 01. 2025 04.17Številne prazne nepremičnine, ki so na Japonskem na voljo za nizko ceno. Vendar strokovnjaki opozarjajo na določena tveganja.

Kako povečati produktivnost: nasveti za doseganje boljših rezultatov v krajšem času na delovnem mestu
20. 11. 2024 04.56V hitro spreminjajočem se delovnem okolju je izziv doseči čim več v čim krajšem času. Produktivnost ni samo rezultat trdega dela, ampak tudi optimiziranih strategij, pravilne organizacije in osredotočenega pristopa. Zbrali smo nekaj ključnih nasvetov in primerov dobre prakse, kako učinkovito povečati produktivnost na delovnem mestu in izkoristiti svoj čas.

Ste dobili boljšo ponudbo? Kako trenutnemu delodajalcu povedati, da se poslavljate?
02. 09. 2024 04.31Ste našli nov izziv, novo službo? Najbrž se vsakdo vsaj enkrat v življenju znajde v situaciji, ko mora podati odpoved. A kako to storiti dostojanstveno in tako, da se ne zapletete v nepotrebne težave?

3 finančni nasveti za pare, ki se prvič selijo v skupno stanovanje
23. 04. 2024 04.40O čem se morate pogovoriti in dogovoriti, še preden se vselite v skupni dom?

Kilogram stane 1100 evrov, zaradi podnebnih sprememb pa je pridelka vsako leto manj
05. 12. 2023 05.00Pravijo mu tudi 'rdeče zlato', kilogram pa stane 1100 evrov.

Kripto prevare: kaj (ne) narediti, ko vanje vložimo?
07. 11. 2023 04.45Finančne prevare so žal stalnica. Kar se spreminja skozi čas, je medij, skozi katere se te prevare dogajajo. Tudi sam način izvajanja prevar, "modus operandi" prevarantov, je v svojem bistvu enak že ves čas, spreminjajo se le nianse, ki odražajo čas, v katerem smo, predvsem z vidika tehnološkega napredka in pa splošnega stanja v družbi.

Ko se ženske odpovedujejo hrani, da bi plačale račune za energijo
23. 08. 2023 07.12Pri energetski revščini gre za odsev širših družbenih neenakosti, so soglašali tuji in domači strokovnjaki, ki so se v organizaciji Društva za sonaraven razvoj Focus zbrali na posvetu na to temo. Da iščemo vzroke le v nizkih dohodkih, slabi energetski učinkovitosti in visokih stroških ni dovolj.

'Kaj pa je eno leto, če bomo delali do 70? Nič.'
28. 02. 2023 12.36Pogosto se zgodi, da se mladostnik vpiše v srednjo šolo ali na fakulteto in hitro, že po nekaj tednih ugotovi, da to ni to. Morda še nekaj časa vztraja, premleva, kaj naj stori, starši obupujejo ... Pogovarjali smo se s svetovalko na zavodu za zaposlovanje Karmen Saje, ki je za Cekin.si dejala, da je treba na takšne dogodke gledati iz drugega zornega kota.

Slovenija: 30 ur dela na teden za polno plačo?
24. 10. 2022 08.25Ideja o skrajšanem delovnem času je bila najprej zgolj predmet javne debate, nato so jo nekatere države in multinacionalna podjetja optimistično preizkusila v praksi in na presenečenje mnogih so bili rezultati večinoma izjemno spodbudni. Kljub temu je le peščici podjetij uspelo skrajšan delovnik v celoti implementirati v svoj poslovni model. Mednje sodi tudi znani slovenski trgovec, ki svojim zaposlenim omogoča zaposlitev za polni delovni čas s krajšo delovno obveznostjo. Kako je to videti v praksi?

Toliko energentov potrebujete za ogrevalno sezono
17. 10. 2022 08.34V času, ko se energenti nenehno dražijo, je vsekakor pomembno, da si za ogrevanje na fosilna goriva pripravimo dovolj zaloge. Za to pa je pomembno, da vemo, koliko izbranega energenta v povprečju porabimo na sezono.

Poglejte, kako je učiteljica Ana Cerar opremila učilnico
28. 09. 2022 05.00Da je klasična učilnica lahko resnično dolgočasna in ne motivira k učenju, vedo povedati tudi starejši, ki so svojo izobraževalno pot zaključili že pred desetletji. A kaj, ko je marsikatera slovenska učilnica še vedno videti prav tako – zastarelo. Toda sprememb si očitno želijo tudi učitelji – med njimi je tudi Ana Cerar. Odločila se je, da bo ukrepala in da bo na šoli, kjer poučuje, opremila inovativno učilnico. Da to lahko stori, ji je seveda dovolil ravnatelj, ki pa je najprej zahteval strokovno utemeljitev ideje. Kako se je rodila ideja, kako je prenova potekala in kako sedaj v novi učilnici poteka pouk, si preberite v nadaljevanju!

Sabina Kračun: Deloholik reče "ne" sebi
09. 06. 2022 05.00Od nekdaj smo poslušali, da moramo biti pridni, sedeti na miru, ubogati avtoriteto, delati in včasih pozabiti na svoje želje, pa naj si bo to divjanje po šolskih hodnikih, uživanje v treh kepicah sladoleda, na zabavah s prijatelji, poležavanje na plaži in še in še, če hočemo biti nagrajeni z dobrimi ocenami in dobiti službo, ki ji bomo kos. Že res, da so nekatere želje ostale, a so neprestano na "čakanju", ker si jih moramo najprej zaslužiti, in kot radi pravijo, najprej delo, potem jelo. A problem nastane, če delamo za boljši jutri, ki se od nas vedno bolj odmika, medtem ko samo še delamo, ker se le takrat počutimo vredne. O deloholizmu smo se pogovarjali tudi s psihoterapevtko Sabino Kračun.

Privarčevali ste denar, a ne veste, kam z njim. Predstavljamo nekaj predlogov
27. 05. 2022 05.00Tudi v negotovih časih je smiselno vlagati, a je še posebej pomembno, da so investicije periodične, razpršene, globalne, dolgoročne, strateške. Kam in kako pa je smiselno trenutno vlagati, sta pojasnila finančna svetovalca Katja Bogataj Kopriva in Lojze Kozole.

Martin Korošec: Kjer je vaš čas, je vaš denar
28. 02. 2022 10.12Radovednost nas žene naprej, zato se ne zapirajte pred novimi izzivi in znanji, če si želite uspeha. Opremite se s pogumom, samozavestjo in se odločite za akcijo. Tako preprosto je lahko. O številnih priložnostih na spletu, novih trendih, ustvarjanju lastne blagovne znamke, dobi influencerstva in še in še, smo se pogovarjali tudi z Martinom Korošcem.

Nepremičnine: Je čas za prodajo, nakup ali investicijo?
22. 11. 2021 08.16Trend dvigovanja cen stanovanjskih nepremičnin, ki smo ga lahko opazovali v Sloveniji v času pandemije in dela od doma, je bil še bolj opazen v razvitih ekonomijah. Od ZDA prek Velike Britanije in celo do Kitajske sega razcvet povpraševanja po stanovanjskih nepremičninah. Globalne cene so se povišale izjemno hitro, povpraševanje pa je ponekod pripeljalo do pravih nepremičninskih vojn.

To se dogaja v slovenskem zdravstvu
03. 09. 2021 05.00Zaradi povečanega števila odhodov in zapuščanja delovnih mest bi lahko pandemijo covid-19 na trgu dela poimenovali tudi obdobje množičnih odpovedi, pravijo gospodarstveniki. Po pojavu novega koronavirusa so namreč v različnih koncih sveta zaznali povečan trend menjavanja služb in odhodov zaposlenih iz različnih panog.

Kako me je epidemija stisnila v kot
09. 08. 2021 12.20Ta epidemija in vse, kar je prišlo z njo, je res nekaj posebnega. Ni bilo enostavno in še vedno ni, a mi je pri marsikaterem vprašanju odprla oči. Ne gre za vprašanja smisla življenja in moje biti, temveč sem prišla do spoznanja, da v življenju absolutno preveč kompliciramo. Zadeve so zelo preproste, mi pa smo tisti, ki jih pripeljemo do ekstrema.

Team buildingi so nazaj. Kakšni so trendi?
23. 06. 2021 10.10Po letu, ko smo večino stvari opravljali pred računalniškimi zasloni, so se odnosi in vezi med zaposlenimi spremenili. Čeprav ima delo od doma svoje prednosti, pa je za ohranjanje timskega duha ključen fizični stik s sodelavci. Tega se zavedajo tudi podjetja, saj se s sproščanjem ukrepov povečuje tudi zanimanje za team buildinge. Pri teh pa je letos poudarek predvsem na sproščenem vzdušju in zabavnem druženju in ne toliko na raznih aktivnostih.

Gradbeni zakon omogoča več možnosti legalizacije objektov
22. 04. 2021 05.00Gradbeni zakon pod določenimi pogoji omogoča pridobitev dokumentacije za črne gradnje, ki so bile zgrajene brez ustreznih dokumentov. Legalizacija seveda tudi stane; zneski so odvisni od več dejavnikov in vključujejo tudi "kazni za črnograditeljstvo". Treba pa je tudi poudariti, da so tako izdana dovoljenja pogojna.

Delo in šolanje od doma: Bodimo malo manj zahtevni do sebe in otrok
14. 01. 2021 09.55Že več mesecev številni otroci starše opazujejo med delom od doma. Ti pogosto zaradi številnih obveznosti, tudi pomoči otrokom, delo za službo potegnejo skozi ves dan. S psihologi smo se pogovarjali, kako to vpliva na odnos do dela in delovne navade otrok? Kaj svetujejo staršem?

Finančni minister razkril, da davka na nepremičnine v tem mandatu ne namerava predlagati
11. 11. 2020 05.45Vlada je z ukrepi za blažitev posledic koronske krize podjetjem in prebivalstvu po besedah finančnega ministra Andreja Širclja pomagala bolj, kot pa bi denimo z znižanjem davka na dodano vrednost (DDV). Davka na nepremičnine v tem mandatu ne namerava predlagati in tudi sicer se na davčnem področju ničesar ne bo uvajalo na hitro.

Med sestankom v živo: "Mami, potrebujem zlat flomaster!"
30. 10. 2020 05.30"Ne vem, kako bom. Verjetno bom vstajala ob 4. uri, naredila stvari za službo, nato dopoldne šolala tri otroke, pa še kuhala, pospravljala ..." je potožila mamica treh otrok. "Nimam samodiscipline. Danes sem bila pred računalnikom od 8.00 do 22.30," pa je dejala vodja pisarne. Delo od doma je za nekoga prijetno, za drugega prekletstvo. Kakor koli že, vse kaže, da bo del naše realnosti še kar nekaj časa, zato se je pametno dobro pripraviti in organizirati.

Kristjan Podgornik: Za mene je resnični uspeh, ko v mladih letih doživiš vse, kar si si želel
06. 10. 2020 08.42Kristjan Podgornik je mlad in že izjemno uspešen podjetnik, ki je vse bolj prepoznaven ne samo pri nas, ampak tudi v svetu, po svoji posebni izkušnji, ki jo je sam poimenoval Golden Experience. Luksuz, estetika in posebna doživetja, vse to je njegova izkušnja, ki jo zelo rad deli z ljudmi, ki si želijo več od svojega življenja.

'Ko ljudi preveč nadzirate, pošiljate signale, da jim ne zaupate'
25. 08. 2020 06.00Tako meni eden vodilnih organizacijskih psihologov na svetu Adam Grant. Prepričan je, da bi morali delodajalci to krizo izkoristiti za to, da razvijejo zaupanje do svojih zaposlenih in jim prepustiti več svobode pri urejanju delovnika. Namesto o ravnovesju med delom in zasebnim življenjem pa bi morali govoriti o ritmu med obema.

#OkvirPomoči: Koronavirus je spodbudil trajnostni razvoj
21. 08. 2020 06.00Pandemija koronavirusne bolezni je človeštvu prinesla tudi nekaj pozitivnega. Nekoliko nas je streznila, da smo postali pozornejši na dogajanje v okolju in se vprašali, kako s svojim ravnanjem vplivamo nanj. Postali smo bolj naklonjeni iskanju rešitev, ki bodo omogočile trajnostne sisteme, ki so sposobni preživeti dolgoročno, brez škodljivih vplivov na okolje.

#OkvirPomoči: Prihranki so pokrili izpad prihodkov
14. 08. 2020 07.20Podjetja, ki se ukvarjajo s športno rekreacijo, so bila med koronakrizo med najbolj prizadetimi.

#OkvirPomoči: Posledice koronakrize z zamikom
05. 08. 2020 11.17Čeprav so nekatera podjetja med prvim valom epidemije koronavirusne bolezni bolj ali manj normalno poslovala, se posledicam zaprtja gospodarstva niso mogla izogniti. Občutili so jih pozneje, ko je bil prvi udar krize mimo.

#OkvirPomoči: Gradnja blagovne znamke med karanteno prinaša rezultate
17. 07. 2020 08.23Gašper Čarman in njegova ekipa eVina – v času epidemije so morali zapreti bar, restavracijo in trgovino. Posredno so občutili tudi zaprtje hotelov in restavracij glavnih kupcev, a so se hitro odzvali in usmerili na splet.

Pet študentov odkrito o študiju v tujini
04. 03. 2020 08.05Združeno kraljestvo je znano po enem najboljših izobraževalnih sistemov na svetu, tam so tudi nekatere najbolj priznane univerze. Študij v tej državi zato ponuja dobra izhodišča za kariero na mednarodni ravni. Med več kot dvema milijonoma študentov na Otoku je tudi več sto slovenskih študentov. Z nekaterimi od njih smo se pogovarjali o njihovih razlogih za študij v tujini in dozdajšnjih izkušnjah. Se bodo po končanem šolanju vrnili domov?