kripto prevara

Naložbeni portelj: kripto in/ali ostalo?
04. 12. 2024 08.15Verjetno nas je kar nekaj takih, ki razmišljamo o tem, kako sestaviti svoj naložbeni portfelj. To še posebej velja v mesecih bikovskega trenda, kot smo mu priča trenutno na kapitalskih trgih, trgu plemenitih kovin in pa seveda tudi na kripto trgu. V takih trenutkih marsikdo na vseh možnih bančnih računih, limitih kreditnih kartic in ostalem vsaj delno likvidnem premoženju išče nekaj presežne likvidnosti. To bi po čim hitrejšem postopku naložil v katerikoli naložbeni instrument. Seveda najraje v takega, ki obeta hiter in nadpovprečno visok donos. Ponavadi, ko gledamo za nazaj naše nerealizirane naložbe, ki so se potem izkazale kot zelo donosne, si potiho mislimo, da smo skriti investicijski guruji. Ko pa imamo na strani pripravljena sredstva za dejansko investicijo, se pogosto pojavi negotovost. Delnice? Kripto? ETF? Zlato?

E-goljufi s pomočjo AI vse bolj prefinjeno (in uspešno) napadajo
25. 10. 2024 04.10Spletne prevare so postale milijardni posel. E-goljufi več ne poznajo meja; ogromno vlagajo v napredno tehnologijo, pri čemer kot glavno orodje uporabljajo umetno inteligenco. Kako se lahko zaščitimo?

Kako prepoznati investicijsko prevaro?
10. 10. 2024 08.23V zadnjem času smo priča izjemno hitri rasti investicijskih prevar s kriptovalutami, saj se tudi pri nas posamezniki odločijo svoje prihranke investirati v katero od kriptovalut, kar pa s pridom izkoriščajo spletni goljufi. Kako jih prepoznati in se ustrezno zaščititi pred njimi?

Sodišče v Črni gori odobrilo izročitev južnokorejskega kripto podjetnika
02. 08. 2024 09.04Tako Seul kot Washington sta od Črne gore zahtevala izročitev Kvona.

Kraja denarja iz mobilne banke: kako je do tega prišlo?
02. 06. 2024 04.41Bodite pazljivi pri nameščanju programske opreme na vaše računalnike in telefone!

Ste tudi vi naložili te aplikacije na telefon? Preverite stanje na vašem računu mobilne banke
26. 02. 2024 15.04Način okužbe z zlonamerno programsko opremo še ni znan oz. potrjen, verjetno pa gre za izrabo ranljivosti posameznega telefona ali pa celo za nenamerno namestitev trojanske programske opreme, ki je bila vključena v eno od aplikacij, ki so na voljo v trgovini Google Play Store.

Lani rekordno število kriptoinvesticijskih prevar
15. 01. 2024 14.32Nacionalni odzivni center za kibernetsko varnost SI-CERT je lani obravnaval okoli 150 investicijskih prevar, kjer so goljufi žrtve na različne načine privabljali v lažne investicije v kriptovalute. Gre za najvišje število obravnavanih tovrstnih prevar do zdaj. Največje oškodovanje je pri tem znašalo 140.000 evrov, povprečno pa 40.000.

Prejeli so milijarde za svoje ideje, a vse je bila prevara
20. 12. 2023 05.00Na stotine danes svetovno znanih podjetij je svojo pot k uspehu začelo kot start-up. Številna podjetja so s svojo idejo osvojila svet, investitorje in uporabnike. Prejeli so občutne finančne vložke, nato pa ... Popolni kolaps, stečaj, investitorji so ostali brez vsega, uporabniki tudi. Poglejmo nekaj najbolj znanih primerov.

Kripto prevare: kaj (ne) narediti, ko vanje vložimo?
07. 11. 2023 04.45Finančne prevare so žal stalnica. Kar se spreminja skozi čas, je medij, skozi katere se te prevare dogajajo. Tudi sam način izvajanja prevar, "modus operandi" prevarantov, je v svojem bistvu enak že ves čas, spreminjajo se le nianse, ki odražajo čas, v katerem smo, predvsem z vidika tehnološkega napredka in pa splošnega stanja v družbi.

Previdno, saj lahko postanete storilec kaznivega dejanja pranja denarja
21. 09. 2023 13.10Nacionalni odzivni center za kibernetsko varnost opozarja na spletno goljufijo, ki vodi v popoln nadzor nad uporabnikovim računalnikom, telefonom in bančnim računom. Policija opozarja: do 15. septembra letos smo obravnavali okrog 240 primerov, s skupno škodo okoli 6,2 milijona evrov!

Na začetku prikazujejo bajne donose, ko želi posameznik dvigniti svoj denar, pa ...
15. 07. 2022 05.00Policija je v lanskem letu zaznala porast primerov, ko so ljudje nasedli spletnim goljufom in svoja sredstva vložili v različne spletne platforme, ki so obljubljale visoke donose. Na koncu so se lahko le obrisali pod nosom. Slovenski vlagatelji so tako bili oškodovani za skupaj več kot 6,6 milijona evrov. Vlaganje v kriptovalute je vse bolj priljubljeno tudi pri nas, čeprav mnogi nimajo veliko znanja o tem. Na kaj je torej treba biti pozoren?

Ne bi prejeli bona za 150 evrov, temveč bi za goljufe rudarili
24. 01. 2018 14.54Namesto bona za 150 evrov boste za goljufe rudarili kriptokovance, opozarja Varni na internetu.

OneCoin Slovenija pod drobnogledom tržnega inšpektorata in policije
12. 05. 2017 08.17Številne evropske in druge države so začele temeljito preiskovati OneCoin, saj obstaja sum, da gre za prevaro. Aktivnosti potekajo tudi v Sloveniji.

'V primeru Onecoina se je izkazalo, da so uporabniki kupovali nekaj, kar sploh ne obstaja'
21. 04. 2017 11.50O tem, da gre pri digitalni valuti OneCoin najverjetneje za prevaro, se je na različnih forumih in člankih že veliko govorilo.