nazaj

Kraj, kjer ponujajo sanjsko plačo, a vseeno ni prijav
03. 04. 2025 03.52Avstralsko mesto Julia Creek ponuja 400.000 € letne plače, brezplačno bivanje in avto za zdravnika, a se nihče ne prijavi. Kaj je razlog?

Zakaj se mladi vedno bolj pretvarjajo, da imajo polne roke dela?
30. 03. 2025 09.07Generacija Z se v pisarni poslužuje "taskmaskinga" – glasnega tipkanja, hitre hoje in nošenja slušalk, da bi izgledali zaposleni. Preverite, kako podjetja in delavci reagirajo na ta trend.

Zavarovalniške goljufije: tako so Slovenci želeli pretentati zavarovalnico
24. 03. 2025 04.11V Sloveniji zavarovalniški sektor zaradi goljufij vsako leto izgubi med 100 in 200 milijonov evrov. Najpogostejše so na področju avtomobilskih zavarovanj, se pa pojavljajo tudi pri premoženjskih in nezgodnih zavarovanjih. Pri odkrivanju goljufij si zavarovalnice pomagajo tudi z umetno inteligenco.

So bili upokojenci res prikrajšani pri uskladitvi pokojnin?
19. 03. 2025 16.16Statistični urad vsem, ki dvomijo o pravilnosti podatkov o rasti plač v letu 2024 glede na leto prej, pojasnjuje, da so lani prešli na uporabo novega administrativnega podatkovnega vira. Zveza društev upokojencev namreč meni, da so bili upokojenci pri letošnji uskladitvi pokojnin, pri kateri se je upoštevala tudi rast plač, prikrajšani.

Pfizer vrača proizvodnjo zdravil v ZDA?
06. 03. 2025 04.30Farmacevtski velikan Pfizer bi lahko proizvodnjo zdravil vrnil v ZDA, saj se tako želi izognil uvoznim carinam, je dejal izvršni direktor farmacevtskega velikana Albert Bourla.

Od Malih Lipljen do Irske: kako je Tajda uresničila sanje o študiju v tujini
05. 03. 2025 04.38Tajda Svetek si je upala storiti drzen korak in danes študira športno psihologijo na Irskem. Njena študijska pot se je začela na Nizozemskem, nato pa jo je želja po novih izzivih popeljala naprej. V intervjuju razkriva, kako je našla način za financiranje študija, katere so ključne razlike med Slovenijo in tujino ter kaj svetuje študentom, ki razmišljajo o odhodu.

Moški, ki je pred televizijskimi kamerami zadel na loteriji
01. 03. 2025 04.41Bill Morgan, avstralski voznik tovornjaka, ki je preživel klinično smrt in dvakrat zadel na loteriji, je zgodba o neverjetnem preobratu usode, ki navdihuje milijone. Poglejte njegovo nenavadno zgodbo.

Naziv HIT PRODUKT 2024 je zaznamoval njuno zgodbo
28. 02. 2025 05.00Oddaja Štartaj Slovenija je že deveto leto zapored ponudila priložnost lokalnim podjetnikom, da predstavijo svoje inovativne izdelke širši javnosti. Mojca Makovec Haložan in Mitja Milič, ustanovitelja socialnega podjetja HUDO DOBRO, sta našla odgovor v obliki sadnih trakcev in osvojila naziv HIT PRODUKT 2024.

Sladke sanje so postale resničnost: zgodba o družinski butični čokoladnici
26. 02. 2025 04.17Nikoli ni prepozno za uresničitev sanj, dokazuje Nataša Mikelj, ki je skupaj z možem Gregorjem pri svojih petdesetih pogumno zapustila varno službo in ustvarila butično čokoladnico v srcu Radovljice. Njuna zgodba potruje, da se s strastjo, predanostjo in trdim delom lahko uresničijo tudi najdrznejše ideje. V pogovoru je razkrila, kako prepoznati vrhunsko čokolado in zakaj bo kakovostna čokolada v prihodnosti postala prestižna poslastica.

Gostinstvo in turizem poleti: nas bodo rešili tuji sezonski delavci?
25. 02. 2025 04.33Sezona trka na vrata, v gostinstvu in turizmu pa ni dovolj delavcev.

Kako je zagnal posel? 'Starši so mislili, da je to najbolj neumna zamisel'
23. 02. 2025 04.46Starši so bili zgroženi, ko je sin privarčevani denar namesto za polog za hišo uporabil za nakup domene, s katero sta s prijateljem zagnala posel. So še vedno zgroženi?

Kako je Norveška postala svetovni model pri uporabi e-vozil?
16. 01. 2025 04.57Norveški cilj je, da bodo vsa nova vozila, prodana leta 2025, električna. To je kar desetletje prej kot katera koli država EU. A kaj se lahko druge evropske države naučijo od te nordijske države?

Prek eDavkov po novem možno tudi vračilo davkov
19. 02. 2025 04.10Znova novost v Fursovi mobilni aplikaciji eDavki.

Ljudje se množično odločajo za to delo. Enostavno je, na mesec pa lahko zaslužijo tudi do 6000 evrov
12. 02. 2025 04.44Če se morate petkrat na teden pojaviti na delovnem mestu, potem najverjetneje nimate veliko časa za razna gospodinjska opravila – zmanjkuje vam časa, volje in energije. Tisti, ki so vešči organizacije in gospodinjskih opravil, lahko kot pomočniki pri teh delih zaslužijo tudi do 6000 evrov na mesec.

Kdo je človek, ki mu je Temu prinesel milijarde?
11. 02. 2025 04.40V dveh letih je ta platforma osvojila svetovni trg in Huang se je povzpel na vrh lestvice milijarderjev. Kako se je vse začelo in kdo je Colin Huang?

Ponudniki toplotnih črpalk od lani opažajo upad povpraševanja
06. 02. 2025 08.27Razlogov za upad povpraševanja po toplotnih črpalkah je več, med njimi pa so sprememba metodologije obračuna omrežnine pri elektriki, rast prodaje v času pandemije covida-19 in zamude v dobavni verigi. Povpraševanje je odvisno tudi od dinamike novogradenj in obnov stavb.

23-letna Elizabeth je varilka. Toliko zasluži v enem tednu
04. 02. 2025 04.04Elizabeth je 23-letna pripadnica generacije Z iz Detroita: je varilka, na družbenih omrežjih pa redno objavlja posnetke s svojega delovnega mesta in razbija predsodke o ženskah, ki se ukvarjajo z delom, ki velja za moško.

Najbogatejši Afričan šokiral s podatkom, koliko hiš ima
29. 01. 2025 04.36Bogataši imajo po navadi nepremičnine po celem svetu. Koliko pa jih ima najbogatejši Afričan, Nigerijec Aliko Dangote?

Finančni psiholog o odnosu do denarja
29. 01. 2025 04.14Kako se znebiti slabih navad in uresničiti svoje finančne cilje?

Od šestmestnih številk do 24 evrov na uro – nekoč sanjsko plačani, sedaj na trgu dela
23. 01. 2025 04.05Nekoč so prejemali sanjske zneske za svoje delo, a po izgubi službe so se morali postaviti na realna tla, saj tudi oni morajo plačevati račune, hrano in streho nad glavo. Kako se na zahtevnem trgu dela znajdejo ljudje, ki so navajeni na visoke plače?

Kitajci osvajajo svetovni avtomobilski trg. Kaj vse ponujajo kupcem?
17. 01. 2025 04.15Kitajska se je v samo nekaj letih razvila v največjo izvoznico avtomobilov na svetu. Uveljavljeni evropski proizvajalci so obtičali pod kitajskim pritiskom. A Kitajci ne ponujajo le cenovno zelo ugodnih modelov avtomobilov. Kitajska zgodba o uspehu v avtomobilski industriji je veliko več kot to.

Če ni stanovanj, potem ni niti delavcev. Službena stanovanja postajajo nuja
15. 01. 2025 04.11Naraščajoči stanovanjski stroški vplivajo na delovna mesta, saj delodajalci težko najdejo zaposlene.

Izvršna direktorica razkrila prvi znak, da bo z nekom težko delati
13. 01. 2025 04.34Za dobro vzdušje v kolektivu ni potrebno veliko. Že s tem, da se vsi v kolektivu vprašajo in težijo k odgovoru na vprašanje, "Kako lahko opravimo to delo in živimo srečno življenje?", lahko dosežete veliko.

OnlyFans in slovenski zaslužkarji: Finančna uprava že začela prekrškovne postopke
08. 01. 2025 08.09Finančna uprava ima podatke, da nekaj sto slovenskih rezidentov služi ali so služili prek platforme OnlyFans in svoje dejavnosti niso registrirali. Pozvali so jih naj to storijo, a priglasili so se le trije. Prekrškovne postopke so že začeli, kršiteljem grozi tudi odvzem ustvarjene premoženjske koristi.

'Fiksnega dohodka ni. Vse je odvisno od tega, koliko bo dela'
06. 01. 2025 08.36Zgodbe o sezonskem delu na Aljaski vzbujajo vse več pozornosti, Zorica, delavka iz Srbije, pa je delila svoje izkušnje in izzive ter prednosti, ki jih tovrstno sezonsko delo prinaša. Delo v tovarni rib na mrzli Aljaski se morda sliši težko in zahteva nadure, vendar so delavci večinoma zadovoljni in se vedno znova vračajo, predvsem zaradi dobrega plačila. Omenjena ženska pravi, da sezona traja pet mesecev, tempo dela je zahteven, a se je treba navaditi tudi na življenje daleč od doma.

Zgodba, kako sta mladi Slovenki ustvarili poslovni hit z rastlinami
16. 12. 2024 04.15V času, ko so omejitve pandemije korenito spremenile naša življenja, so se porajale tudi izjemne poslovne priložnosti. Ena takih je zgodba Džungla Plants, ki je zrasla na slovenskih tleh ter si v štirih letih in pol utrla pot med ljubitelje sobnih rastlin in ustvarila pravo urbano džunglo. Kako je nastala ideja, s kakšnimi izzivi sta se na začetku soočali ustanoviteljici ter kaj vse danes ponujajo, razkriva ena od ustanoviteljic Tjaša Jarc.

Kriptovalute in kibernetska varnost: kako zaščititi svoje kripto premoženje?
11. 12. 2024 04.58Kriptovalute so zelo privlačne. Ne samo za vlagatelje, ki si obetajo hitre zaslužke in za oboževalce tehnologije veriženja podatkovnih blokov, na osnovi katere temeljijo kriptovalute. Zaradi svoje digitalne narave so kriptovalute privlačna tarča za hekerje, prevarante in kriminalce. Načinov, kako na protipraven način priti do kripto sredstev, je kar precej. Tehnike kraj in prevar se razlikujejo po svoji sofisticiranosti. Na tiste najbolj sofisticirane pa preverjeno niso imuni niti tisti, ki rokovanje s kriptovalutami res dobro poznajo.

Furs opozarja vse, ki objavljajo na OnlyFans
09. 12. 2024 09.12Finančna uprava bo izvajala poostrene aktivnosti nadzora pri fizičnih osebah, ki so dosegale dohodke na platformi OnlyFans. Globa za prekršek je do 26.000 evrov in odvzem protipravne premoženjske koristi, ki je bila ustvarjena z delom na črno.

Naložbeni portelj: kripto in/ali ostalo?
04. 12. 2024 08.15Verjetno nas je kar nekaj takih, ki razmišljamo o tem, kako sestaviti svoj naložbeni portfelj. To še posebej velja v mesecih bikovskega trenda, kot smo mu priča trenutno na kapitalskih trgih, trgu plemenitih kovin in pa seveda tudi na kripto trgu. V takih trenutkih marsikdo na vseh možnih bančnih računih, limitih kreditnih kartic in ostalem vsaj delno likvidnem premoženju išče nekaj presežne likvidnosti. To bi po čim hitrejšem postopku naložil v katerikoli naložbeni instrument. Seveda najraje v takega, ki obeta hiter in nadpovprečno visok donos. Ponavadi, ko gledamo za nazaj naše nerealizirane naložbe, ki so se potem izkazale kot zelo donosne, si potiho mislimo, da smo skriti investicijski guruji. Ko pa imamo na strani pripravljena sredstva za dejansko investicijo, se pogosto pojavi negotovost. Delnice? Kripto? ETF? Zlato?

Kripto regulacija: konec Divjega zahoda
13. 11. 2024 04.43Več kot 15 let nazaj, ko je na blockchain omrežju nastal prvi bitcoin, si je verjetno le malo ljudi predstavljalo, da bo celotna industrija, povezana s kripto valutami, postala tako velika, da bo dobila svojo sistemsko zakonodajo. In točno to se dogaja v teh mesecih s prihodom t. i. uredbe o trgih kripto sredstev (ang. Markets in Cryptoassets Regulation ali MiCA). Evropejci sicer radi vse reguliramo, a (vsaj) v tem primeru, je bilo to nujno in dobrodošlo.