obročno odplačevanje

'Ne morem kupiti hiše, lahko pa grem na potovanje'
02. 08. 2024 04.22Potovanja so od nekdaj veljala za neobvezna in kot nekaj, čemur se lahko odpovemo. Sedaj pa prevladuje trend, da so potovanja prednostna stvar v življenju posameznika. Pa čeprav se zaradi njih zadolži.

Kako izterjati dolžnika?
22. 08. 2023 09.17Plačilna nedisciplina je izziv, s katerim se na žalost soočajo številna podjetja. Enkratne primere in manjše zneske lahko podjetja brez večjih težav premostijo, ko pa takšna praksa postane pogostejša, lahko privede do velikih težav v poslovanju. Kako lahko podjetnik reši to težavo in izterja svoj denar?

Preverite, kaj storiti, če imate dovolj in si želite sprememb
06. 07. 2023 05.00Različni so vzroki, zakaj se nekdo odloči menjati poklic, kariero in službo. Lahko ga vodi želja po novih izzivih, po uresničitvi sanj, višji plači, boljših delovnih pogojih, razlog so lahko naveličanost, slabi odnosi pri prejšnjem delodajalcu, nizko plačilo, nezaposljivost na trgu dela, zdravstvene težave ... Prekvalifikacija lahko poteka na različne načine: v obliki formalnega svetovanja, tečaja, delavnice, veliko pa obenem pomaga karierno svetovanje.

Ali bi izkoristili možnost nakupa živil na obroke?
30. 11. 2022 03.30Če greste v večje nakupe živil, ki jih potrebujete za pripravo prazničnih jedi, ali bi se odločili za obročno odplačevanje računa? Zanimanja za tovrstno odplačevanje je vse več, pravi veliki trgovec.

Finančna nezvestoba: veste, kaj je to?
22. 09. 2022 04.45Lahko ste še tako previdni, pa se nenadoma soočite z dejstvom, da ste v minusu ali celo v resnih dolgovih. Kako še pravočasno zaznati signale, da je nekaj narobe, in na kaj biti pozoren?

Toliko plačajo nekateri starši ob začetku šolskega leta
18. 08. 2022 05.00Še dobra dva tedna in otroci se bodo vrnili v šolske klopi. Trenutno doma potekajo priprave in nakupi delovnih zvezkov, zvezkov in drugih šolskih potrebščin. Kar pa so vsi, ki imajo doma šoloobvezne otroke, zaznali, je to, da so cene višje v primerjavi s preteklimi leti. A pozor: ko govorimo o stroških šolskih potrebščin za en razred, je treba vedeti, da se nakupi ne končajo 1. septembra. Starši morajo skozi celo šolsko leto dokupovati vse, kar je potrebno ali se porabi. Tako da je končni znesek enega razreda višji, kot ste morda mislili.

Možnosti, s katerimi lahko privarčujete kar zajeten kupček denarja
04. 10. 2021 08.21Vsi hočemo pri nakupih privarčevati, sočasno pa se ne želimo odpovedovati izdelkom, ki jih potrebujemo, ki si jih želimo ali po katerih hrepenimo. Danes nočemo samo preživeti, ampak hočemo tudi dobro živeti, zato iščemo nasvete, bližnjice in druge poti, da bi lahko sebi in svoji družini omogočili kar največ. Za vas smo pripravili nekaj koristnih nasvetov, ki vam bodo pri tem zagotovo pomagali.

Neprofitna stanovanja: med epidemijo ni bilo večje plačilne nediscipline
01. 10. 2021 05.00V Sloveniji primanjkuje več kot 9000 javnih najemnih stanovanj, med katerimi so tudi neprofitna, namenjena socialno šibkejšim. Ponekod jih gradijo in bodo kmalu vseljiva, a jih vsaj za zdaj ne bo dovolj, da bi zadostili vsem potrebam, prošnjam in povpraševanju. Če najemnik neprofitnega stanovanja ne plačuje najemnine ali tekočih stroškov, lahko sicer po opominih in izčrpanih vseh drugih možnostih pomoči sledi prisilna izselitev. Če ugotovijo, da ni več upravičenec, pa neprofitno najemnino spremenijo v tržno in lahko najemnik še naprej živi v stanovanju.

Kako se pametno lotiti nakupa mobilnega telefona?
31. 05. 2021 11.49Življenja brez pametnega mobilnega telefona si ne znamo več predstavljati. Je osebni administrator, ki je z nami vedno in povsod, zato se trenutek, ko ga izdata zdravje ali leta, lahko primerja celo z naravno katastrofo. Dodaten šok sledi ob iskanju njegovega naslednika, saj se cene kakovostnih mobilnih telefonov gibljejo okrog tisočaka ali še višje. Ker pogosto ne gre za načrtovan nakup, je takšen izdatek lahko ogromno breme. Ni pa treba, da je temu tako.

Skupni davčni dolg je vse nižji in znaša 998 milijonov evrov
26. 03. 2021 05.00Na javnem seznamu davčnih dolžnikov je 29 fizičnih in 21 pravnih oseb, ki državi dolgujejo med milijon in 10 milijonov evrov iz naslova neplačanih davkov. Sicer pa skupni davčni dolg zadnja leta vztrajno pada in Finančna uprava je vse uspešnejša pri pobiranju prispevkov.

Obročno vračilo neupravičeno prejetih sredstev po interventni zakonodaji
19. 01. 2021 05.00Pogoj za odobritev obročnega vračila neupravičeno prejete pomoči je, da je pri vložniku zahtevka prišlo do izgube sposobnosti pridobivanja prihodkov zaradi epidemije.

Poenostavili način odlaganja davčnih obveznosti
02. 12. 2020 05.45PKP6 določa milejše pogoje za odobritev plačilne ugodnosti poslovnim subjektom, in sicer, da je zavezanec izgubil sposobnost pridobivanja prihodkov zaradi epidemije. Ukrep velja do 31. decembra 2020, vendar ga lahko vlada podaljša še za obdobje šestih mesecev.

Furs: Previdno, ko obročno plačujete davke
16. 11. 2020 13.19Finančna uprava redno opozarja, kako morajo ravnati davčni zavezanci. Tudi tokratno opozorilo je pomembno.

Furs pojasnjuje: Obročno plačilo oziroma odlog plačila davkov v času koronakrize
02. 11. 2020 09.09Številni poslovni subjekti imajo vprašanja, ki se nanašajo na lažje uveljavljanje obročnega plačila oziroma odlog plačila davkov zaradi posledic epidemije. Kaj jim odgovarjajo na finančni upravi?

Nakupe šolskih potrebščin nekateri starši odlagajo. Sprašujejo se, ali bodo otroci jeseni sploh sedli v šolske klopi
18. 08. 2020 06.00Še dva tedna in šolarji bi morali sesti v šolske klopi. Pretekla leta so v tem času starši že napolnili otrokovo šolsko torbo, kako pa je zdaj, ko sploh ne vedo, kaj se bo zgodilo 1. septembra?

Po vnovičnem odprtju knjižnic je bilo nekaj več zamudnikov
14. 07. 2020 08.47Med zaprtjem knjižnic so "mirovale" zamudnine. Preverili smo, kdaj so jih znova začeli zaračunavati in če so imeli morda po vnovičnem odprtju več pritožb zaradi zamudnin. Knjižnice so sicer precej razumevajoče in skušajo vselej doseči dogovor. Če ni odziva, pa najhujše zamudnike čaka izterjava.

Ali bi šolske potrebščine kupili na obroke?
18. 07. 2019 11.18Nekateri ste se že začeli pripravljati na novo šolsko leto. Če ne z že konkretnimi nakupi, vsaj s primerjavo cen, iskanjem ugodnih ponudb in podobno. Nekateri pa že nekaj časa varčujete za ta nakup, saj vsi vemo, da gre za konkreten finančen zalogaj, še posebno če je v družini več otrok.

Na Hrvaškem več kot 150.000 državljanom odpisali dolgove
24. 07. 2018 12.21Zakaj?

Še danes čas za plačilo dohodnine iz drugega svežnja
31. 07. 2017 09.45Danes se izteka rok za doplačilo dohodnine za leto 2016 za tiste zavezance, ki so informativne izračune dohodnine prejeli v začetku junija in niso podali ugovora.

Rešila bo vse vaše finančne težave!
12. 04. 2017 06.00Vsi smo se že kdaj znašli v situaciji, ko nas je življenje presenetilo in smo hitro potrebovali večjo vsoto denarja pa naj bo to za nov računalnik, servis avtomobila ali pa smo med brskanjem po spletu naleteli na odlično ponudbo za počitnice, ki bi jo bilo greh neizkoristiti. A se je na koncu zgodilo prav to, saj smo ugotovili, da naš bančni račun trenutno ne dovoljuje nečesa tako spontanega, kot so imzpulzivne počitnice v tropskih krajih. In prav v takšnih trenutkih bi bila več kot dobrodošla kartica, ki ne le, da omogoča plačevanje nakupov na obroke, ampak z njo lahko opravite tudi nakupe prek spleta!

Vse več staršev ne more plačati šolskih obrokov
01. 09. 2015 08.00Če računamo, da učenec v šoli poje zajtrk, malico in kosilo, je njegov mesečni strošek približno 80 evrov mesečno, če ima naročeno samo malico, pa 16 evrov. Obroki za dijaka so dražji.

Vse pogosteje plačujemo počitnice na obroke
17. 07. 2015 09.05Nekateri počitnice plačajo takoj v celoti, drugi s kreditno kartico. Nekaj jih za dopust vzame posojilo, a najbolj se splača obročno odplačevanje pri turističnih agencijah. Pri posojilih so namreč stroški zavarovanja in odobritve.

Veste, kdaj je mogoč odpis dohodnine?
24. 02. 2014 13.10Vsako leto si želimo, da bi nas Davčna uprava obvestila, da se nam obeta vračilo preplačane dohodnine. Kaj pa se zgodi, ko se izkaže, da bomo morali globoko v žep seči spet mi?

Slovenec s 16 milijoni € prosil za socialno pomoč!
25. 05. 2012 16.32Nova socialna zakonodaja povzroča nemalo težav. Največ zaradi počasnega reševanja vlog, veliko pa tudi zaradi sprememb pri upoštevanju dohodkov, saj se med dohodki upoštevajo tudi zneski na bančnih računih. Neki prosilec socialne pomoči je imel na računu milijone evrov.

Na dopustu niti enkrat prižgala mobitela in dobila račun za 10.000 evrov!
18. 05. 2011 16.31Pred kratkim so rezultati neke spletne ankete razkrili, da bi bila izguba mobilnega telefona za marsikoga najbolj stresen dogodek v življenju.

Živela na (pre)veliki nogi, izgubila službo, vilo in bankrotirala!
11. 02. 2011 07.1240 rojstni dan je bil za Nicolo Ford vse prej kot vesel dogodek. Tri tedne pred tem je namreč bankrotirala. Namesto razkošne zabave v restavraciji ali sprejemnici svoje velike hiše, je s poceni šampanjcem nazdravila v socialnem stanovanju.

Najprej opomin, nato izklop in na koncu tožba!
26. 03. 2010 00.02Velika večina si danes ne zna več predstavljati življenja brez komunikacij, odvisni smo od mobilnih telefonov, tudi po medmrežju želimo brkljati od vsepovsod. Vse lepo in prav, dokler vemo, da imamo poleg pravic tudi dolžnosti.

Pet pravil, ki jih morate poznati za varno uporabo plačilnih kartic!
15. 10. 2009 09.31Vaša plačilna kartica je vaš denar, zato je treba ravnati z njo enako pazljivo kot z drugimi vrednimi stvarmi.

Kako ceneje do gotovine, če smo v tujini?
07. 07. 2009 09.29Plačilne kartice vedno bolj nadomeščajo gotovino, saj omogočajo takojšnje brezgotovinsko plačevanje, spletno nakupovanje, preglednost nad opravljenimi nakupi, odložena plačila, obročno odplačevanje – skratka večjo fleksibilnost pri razpolaganju z denarjem doma in v tujini.