od reveža do bogataša

Od tovarniškega vajenca do najbogatejšega Azijca na svetu
11. 02. 2019 08.26Azijska podcelina je svetu dala kar nekaj prodornih poslovnih voditeljev in podjetnikov, a zelo malo jih je začelo na dnu, v hudi revščini, iz katere so se prek nešteto ovir dvignili med navplivnejše podjetnike na svetu. Eden takih vizionarjev in vodij je Li Ka Šing. Brez močnega finančnega ozadja in ustrezne izobrazbe mu je uspelo postati eden od vodilnih gospodarstvenikov na svetu.

Slavnega igralca bremeni kriminalna preteklost
25. 01. 2019 07.53Ni veliko ljudi, ki se lahko pohvalijo, da so bili raperji, modeli za spodnje perilo, producenti, pa tudi zaporniki. Igralec Mark Wahlberg je bil vse našteto. Še preden je postal eden najbolj prepoznavnih obrazov Hollywooda, je namreč hodil po sila nevarnih poteh; bil je član ulične tolpe, preprodajal droge, se tudi sam drogiral in zaradi napada celo pristal v zaporu. Pred nedavnim je razkril, kako mu je uspelo ponovno najti pravo pot in nizati igralske, producentske ter podjetniške uspehe.

Uspeti je želel s prodajo kave, končal pa v ...
07. 12. 2018 08.32Življenjska pot Do Won Changa in njegove soproge Jin Sook je tipična zgodba ljudi iz depriviligiranih držav, ki si želijo živeti ameriške sanje. Leta 1981 sta se brez prebite pare preselila v Združene države Amerike z enim samim ciljem: uspeti! Do Won je za preživetje opravljal kar tri službe naenkrat, a če je na začetku verjel, da bo uspel s prodajo kave, je med delom na bencinski črpalki kmalu ugotovil, da to ni najbolj donosna tržna niša. "Opazil sem, da ljudje, ki vozijo najlepše avtomobile, delajo v tekstilni industiji," se spominja svojih začetkov. Odločil se je, da poskusi tudi sam – in ustanovil modni imperij, ki se danes ponaša z več kot 600 prodajalnami v 50 državah sveta.

Živel je v socialnem stanovanju, nato pa ...
31. 08. 2018 08.01Ko je Howard Schultz leta 1987 kupil Starbucks, je imela veriga 17 kavarn po Združenih državah Amerike. Danes je mogoče kavo popiti v več kot 28 tisoč prodajalnah v 77 državah sveta. Družba zaposluje več kot 350 tisoč ljudi, vrednost podjetja pa je ocenjena na kar 85 milijard ameriških dolarjev (72,5 milijarde evrov). Za zgodbo o uspehu je v največji meri zaslužen prav Schultz, ki se je letos dokončno odločil umakniti iz podjetja in ga prepustiti naslednikom. A slovo zagotovo ni bilo lahko ...