odpoved iz razloga nesposobnosti

Vse o odpovedih delovnega razmerja – tako rednih kot izrednih
09. 02. 2023 05.00Ob enostranski odpovedi pogodbe o zaposlitvi se morata delodajalec in delavec držati določenih pravil ter imata tako pravice kot tudi dolžnosti. Zakon zaradi varstva pravic delavcev denimo med drugim praviloma ne dovoljuje odpovedi med bolniško, nego, nosečnostjo, porodniško ali starševskim dopustom, ob vložitvi tožbe zoper delodajalca ter zaradi udeležbe pri zakoniti stavki, članstva v sindikatu ali osebnih okoliščin. Na vprašanja o odpovedi delovnega razmerja je odgovarjal odvetnik Žiga Marovt.

Kaj, če zaposleni odkloni preizkus alkoholiziranosti?
11. 11. 2022 04.30Zaposlenega, ki je pod vplivom alkohola, drog ali drugih prepovedanih substanc, mora delodajalec odstraniti z dela, sledijo sankcije, lahko tudi globa in odpoved. Kaj pa, če delavec odkloni testiranje?

Dobil sem odpoved. Ali mi pripada odpravnina?
10. 05. 2022 05.00Poznate svoje pravice pri pravnih težavah? Vsak mesec odgovarjamo na vaša pravna vprašanja in dvome o zakonodaji ter vam tako pomagamo rešiti težavo ali predstaviti vaše pravice in možnosti.

Prijava v evidenco brezposelnih
16. 11. 2021 04.30Ste ostali brez zaposlitve in bi se radi čim prej prijavili v evidenco brezposelnih na zavodu za zaposlovanje? To so pomembne informacije in koraki, ki jih morate opraviti.

Upokojitev po PKP 7 lahko privede do višje odpravnine
01. 02. 2021 15.35Ali se bodo delodajalci sploh odločali za možnost odpovedi delovnega razmerja ob izpolnitvi pogojev za starostno upokojitev po PKP 7, ki posledično predvideva višje odpravnine, ali bodo raje čakali, da bodo zaposleni ob nastopitvi pogojev za starostno upokojitev sami odpovedali delovno razmerje? Koliko se bodo delodajalci odločali za tovrstno možnost in ali bo "prisilnih upokojitev" več v javnem kot zasebnem sektorju, bo pokazal čas.

Prenehanje delovnega razmerja v času bolniške
07. 10. 2020 09.22Za samo vročitev med bolniškim staležem ni zakonskih ovir.

Koliko odpravnine vam pripada?
06. 01. 2020 08.54Vsi se še spominjamo odmevnih odpravnin, ki so jih izplačali nekdanjim direktorjem in članom uprav. Pogosto tudi po tem, ko so bili zaradi svoje nesposobnosti ali kadrovskih menjav odstavljeni. Šlo je za zneske v višini več deset ali celo več sto tisoč evrov. Kaj vpliva na višino odpravnine? Kdo je do nje upravičen in koliko vam pripada, če izgubite službo?

To bi moral poznati vsak slovenski delavec!
26. 03. 2012 11.49Trenutno veljavni zakon o delavnih razmerjih naj bi pretirano ščitil delavce. Delodajalci se ga trudijo spremeniti že več let, kot kaže, jim bo letos to tudi uspelo. Zaradi česa naj bi bil torej slovenski delavec bolj zaščiten kot kočevski medved?

Slovenka Barbara napisala en napačen naslov dobila odpoved!
03. 12. 2011 09.38V času, ko je delovne sile pred vrati večine delodajalcev veliko, v državi imamo namreč 110.905 brezposelnih, se vam lahko kmalu zgodi, da ostanete brez službe. In to že zaradi najmanjše napake.