plačevanje v tujini

Kako ravnati, če denar dvigujete na bankomatu v državi, ki nima evra?
04. 07. 2024 04.39Komaj čakate, da se vaš dopust začne? Poskrbite, da bo ta tudi varen, še posebej za vaše finance. V članku preverite, kako poskrbeti, da boste dobili največ pri konverziji valute, če se odpravljate na območje, kjer ni evra.

Opaziti je naraščajoč trend plačevanja nižjih zneskov s plačilnimi karticami
27. 06. 2024 04.22Sodobni načini plačevanja, kot so mobilne denarnice izbranih ponudnikov, postajajo med Slovenci čedalje bolj priljubljeni in s tem pridobivajo na zaupanju, ugotavlja najnovejša raziskava Masterindex družbe Mastercard Slovenija. Plačilne kartice so prevladujoča oblika plačevanja, na veljavi pa pridobiva tudi mobilno plačevanje.

Pred odhodom na dopust preverite veljavnost tudi te kartice
20. 07. 2023 04.45Nasveti pred poletnimi počitnicami: preverite, kako poskrbeti za varno plačevanje s kartico v tujini. Bodite še posebej pozorni na to!

Edina stvar, ki jo potrebujete na dopustu
05. 07. 2023 05.00Sezona dopustov je tudi uradno odprta in kot vsako leto, bo tudi letos veliko Slovenk in Slovencev počitnikovalo na Hrvaškem. Večurnega čakanja na mejnih prehodih po vstopu naše južne sosede v schengen resda ni pričakovati, a to ne pomeni, da ne bo stanja v koloni. Navsezadnje so tu še cestnine, trajekti in razni drugi 'povzročitelji' gneče. Na ravnanje drugih nimate vpliva, poskrbite pa lahko, da ne boste vi vzrok za čakanje. Preverite, kako!

Si zobne implantate lahko privoščijo le premožnejše osebe?
24. 02. 2023 08.00Zobni vsadki oziroma zobni implantati predstavljajo sodobni način zdravljenja brezzobosti. Zavedamo se, da cene takšnih zdravljenj niso nizke in se med seboj lahko precej razlikujejo. Številni pacienti se nenehno sprašujejo, zakaj takšne razlike v ceni. V želji, da bi si omogočili cenovno dostopnejše zdravljenje, neredko pomoč poiščejo tudi v tujini. Na žalost se to ne izkaže vedno za dovolj primerno izbiro. Pogosto se pripeti, da je takšna odločitev za pacienta na koncu najdražja.

Teh stroškov si ob splošnem naraščanju cen številni ne morejo več privoščiti
18. 01. 2023 09.07Zdravje in varnost sta najpomembnejši dobrini našega življenja, ki ju je potrebno skrbno negovati in ščititi na vsakem koraku. A žal smo kot družba prišli do točke, ko ne eno ne drugo ni več absolutna prioriteta dostojnega življenja, to pa vodi h kratenju pravic na vseh koncih in krajih. Teptanju pravic in dostojanstva je seveda treba čim prej narediti konec, vendar pa so za to potrebni ustrezni pravni postopki, čigar stroškov si ob splošnem naraščanju cen številni ne morejo več privoščiti. Kaj torej mali človek sploh še lahko stori?

To mora paziti s.p., če opravlja storitve za tujega naročnika
25. 11. 2022 06.46Samostojni podjetnik lahko opravlja storitve za tujega naročnika, a mora paziti, da tovrstno sodelovanje nima elementov rednega delovnega razmerja.

Pred odhodom na dopust ne pozabite preveriti tega
25. 07. 2022 09.45Smo v času poletnih dopustov in ne glede na to, kje jih boste preživeli – doma ali v tujini, pred odhodom preverite svoje bančne kartice in pripravite načrt, kako boste razpolagali z denarjem.

Storite to, da vaše počitnice ne bodo uničene
13. 06. 2022 05.00Počitniške destinacije se že polnijo, doma se intenzivno pripravljamo na oddih – tudi v tujini. Kaj je treba storiti še pred odhodom, da vaše počitnice ne bodo po nepotrebnem uničene?

Dvig gotovine v državah, ki nimajo evra, in še druge zagate dopustnikov
09. 06. 2022 05.00Med počitnicami se sprostimo in pogosto nismo dovolj pozorni na varno plačevanje s plačilnimi karticami. Na kaj biti pozoren?

Želite vikend na Hrvaškem? Potem morate vedeti to
01. 06. 2022 05.00O vikendu na morju sanja večina Slovencev in ena od pogostih izbir je nakup nepremičnine na hrvaški obali. Bližina, lažje vzdrževanje in zanesljiv oddih so razlogi, ki Slovence prepričajo, da si omislijo svoj drugi dom na Hrvaškem. Se to izplača? Prednosti in slabosti? Razkrivamo v nadaljevanju.

Furs: Tudi v tem primeru morate prijaviti račun pri tuji mobilni banki
27. 04. 2022 05.00Kakšne so razlike med mobilnimi tujimi bankami, ki so tudi pri nas vse bolj priljubljene, in klasičnimi bankami, ki prav tako ponujajo mobilno bančništvo? Predvsem mladi oziroma tisti, ki so bolj vešči novih tehnologij, se za tuje mobilne banke odločajo zaradi nizkih stroškov, pa tudi zaradi boljše uporabniške izkušnje. Kaj morate vedeti, če razmišljate o odprtju računa pri tovrstnih ponudnikih?

To je dobro vedeti pred vzpostavitvijo spletne trgovine
15. 10. 2021 04.30Prepričanje, da moraš biti na spletu, sicer v poslovnem svetu dandanes ne obstajaš, se je v epidemiji izkazalo še za bolj resnično in pravilno. Številne trgovine so bile kar nekaj časa zaprte in trgovci so se razdelili na spletne in fizične. Prvi so lahko dokaj nemoteno delovali in prodajali, medtem ko so drugi čez noč ostali brez kupcev. Nekaj se jih je prilagodilo in sčasoma začelo poslovati po spletu, določeni pa so morali žal za vedno zapreti svoja vrata.

Mladi, bi se tudi vi zaradi tega ukrepa odločili za selitev?
08. 10. 2021 05.00Predlog španskega premierja je požel val navdušenja ne le doma, temveč tudi v tujini. Kako rešiti perečo težavo, ki pesti mlade (in njihove starše), saj predolgo ostajajo v domačem gnezdu in se le s težavo odselijo na svoje.

Če bi vsak dan svojim financam namenili 4 minute, bi zdaj vedeli že vse to
20. 04. 2021 08.04Ne glede na to, koliko denarja imamo mesečno na voljo, je pomembno, da z njim znamo ravnati. Če ne znamo slediti svoji porabi in si postavljati okvirjev, je sprejemanje pravih finančnih odločitev včasih zelo težko.

Te banke uvajajo ležarine tudi za fizične osebe. Pojasnjujejo, zakaj!
03. 03. 2021 05.00V NLB in SKB bodo z aprilom začeli zaračunavati ležarine za fizične osebe za visoka stanja na računih, junija jim bodo sledili tudi v NKBM. Banke, ki uvajajo negativne obrestne mere, nameravajo komitentom predstaviti alternativne naložbe in po analizi Banke Slovenije bo šla večina denarja predvidoma v vezane vloge. Druge slovenske banke medtem skrbno spremljajo dogajanje na bančnem trgu in za zdaj ne načrtujejo podobnih ukrepov. A vse je odvisno od tega, kako dolgo bo trajalo obdobje nizkih obrestnih mer in kako se bodo odzivale konkurenčne banke, napovedujejo analitiki Banke Slovenije.

NLB kot prva banka v Sloveniji omogoča potrjevanje spletnih nakupov z biometrijo
15. 10. 2020 08.55Spletne nakupe pri nekaterih trgovcih lahko uporabniki najsodobnejšega načina plačevanja – mobilne denarnice NLB Pay odslej potrdijo tudi s katerim od biometričnih podatkov, torej z uporabo prstnega odtisa ali prepoznavo obraza.

Spolne celice: nekateri z darovanjem služijo visoke zneske
07. 07. 2020 08.02Po svetu veljajo različna pravila glede darovanja semena in jajčnih celic. Ponekod lahko darovalci prejmejo plačilo, drugje darujejo brezplačno zgolj zaradi želje pomagati sočloveku. Večinoma so omejitve, koliko otrok lahko spočne en darovalec, in pravila, da po morebitni smrti ne smejo več uporabiti darovanega. Ponekod pa je trg razpuščen, brez nadzora in ustrezne zakonodaje ter revni darovalci darujejo zaradi preživetja.

Imate račun na tuji spletni banki? Ne pozabite ga prijaviti Fursu
02. 08. 2019 08.31Tuje spletne banke povečujejo število komitentov iz Slovenije. Vendar pa mora tisti, ki je odprl plačilni račun v tujini, to prijaviti finančni upravi.

Plačila znotraj EU v evrih bodo cenejša
20. 02. 2019 09.18Plačila bodo cenejša od 15. decembra.

Ideja o velikih domovih je že zdavnaj preživeta
06. 02. 2019 07.32Kupite toliko, kolikor potrebujete in kolikor si lahko finančno privoščite.

Ko izvedo, da bi v stanovanju živeli tudi otroci ...
29. 08. 2018 11.32Lastniki stanovanj bodoče najemnike izprašajo vse mogoče: kje so v službi, koliko zaslužijo, zakaj so samski. Težko se je dogovoriti že za ogled. V najemnih stanovanjih so nezaželeni kadilci, domače živali in tudi otroci.

Greste na dopust? Preverite, koliko vas lahko stane dvig na bankomatu!
23. 07. 2018 09.35Slovenci v tujini največkrat dvigujemo denar na bankomatih na Hrvaškem. Preverili smo, koliko so provizije ob dvigu, če se vam izplača menjati evre v kune in če vam ob plačilu v trgovini kaj zaračunajo. Pa še nekaj - nikar ne dvigujte gotovine s kreditnimi karticami!

Z enim dvigom izgubil 18 evrov!
19. 07. 2018 09.05Konkretne številke: ob dvigu na bankomatu v tujini imate na izbiro dve možnosti. Samo ena je prava izbira. Preverite, koliko lahko izgubite, če ne veste, katera!

Na hrvaških bankomatih pri dvigu denarja stisnite to opcijo!
27. 04. 2018 09.31Katero opcijo stisniti, ko v tujini na bankomatu dvigujete gotovino?

Takoj po praznikih boste v nabiralniku našli to
30. 03. 2018 08.46Furs vam je poslal pošto.

Kako do banke, če delate do 16. ure?
05. 03. 2018 08.02Ura je pol petih popoldne in vi v največji prometni konici hitite do banke, ki se zapre od štirih, saj morate nujno opraviti nekaj plačil in drugih bančnih opravkov. Saj bi se odpravili že prej, če vam ravno danes šef ne bi naložil tooooliko dela. Zveni znano? No, ni treba, da je tako. S svojimi financami namreč lahko upravljate z domačega naslonjača, med čakanjem na avtobus, letalo ali pa v čakalnici pri zdravniku. In ne, za to ne potrebujete računalnika, temveč zgolj mobilno napravo.

Malim podjetnikom preverijo vsak evro, velikani pa počnejo, kar se jim zljubi
30. 10. 2017 08.14Toliko denarja imajo multinacionalke v davčnih oazah!

Tudi pri nas vse raje plačujemo s karticami, gotovini je naklonjenih le še 17 odstotkov Slovencev
03. 07. 2017 09.45Plačilne kartice v Sloveniji zasedajo visoko mesto po priljubljenosti med plačilnimi sredstvi. Dobri dve tretjini meni, da bodo v naslednjih letih postale najbolj zaželen način plačevanja, petina pa v ospredje postavlja tudi plačevanje z mobilnim telefonom. Kartica ostaja nepogrešljiv pripomoček na potovanjih, saj jo 80 odstotkov vzame s sabo na pot.

Želite prodajati po spletu? Ne pozabite na ...
12. 12. 2016 06.11Ob prodaji na spletu ni dovolj spletna stran. Ne smete pozabiti na najpomembnejše: kupce. Morate jih privabiti, saj boste v nasprotnem primeru ostali brez zaslužka. Preverite, kako jih pridobiti!