rešitve za shranjevanje

Preverili smo: se z novim obračunavanjem omrežnine res ne splača več investirati v sončno elektrarno?
17. 01. 2025 04.30Nov sistem obračunavanja omrežnin je močno razburil javnost, še posebej presenečeni in razočarani so bili ob prejemu položnice za elektriko lastniki sončnih elektrarn, toplotnih črpalk in električnih avtomobilov. Mnogi, ki so razmišljali o investiciji v sončno elektrarno, so zato sedaj v dvomih, da se samooskrba res splača.

Razporeditev pohištva v otroški sobi – nasveti za funkcionalen in varen prostor
17. 12. 2024 05.00Otroška soba je prostor z več nameni, ki služi kot spalnica, igralnica, prostor za učenje in shranjevanje stvari. Kako razporediti pohištvo, da bo prostor funkcionalen, varen in hkrati estetsko privlačen?

Kriptovalute: samo špekulacija ali tudi uporabna vrednost?
27. 11. 2024 04.16Tržna kapitalizacija kriptovalut je v mesecu novembru presegla tri bilijone dolarjev. Po podatkih platforme Coinmarketcap je bilo v zadnjih 30 dneh skoraj za 250 milijard dolarjev (več kot 238 milijard evrov) nakupnih in prodajnih transakcij s kriptovalutami, ki so se izvedle na centraliziranih in decentraliziranih kripto borzah. Kaj je ključni razlog tako hitre rasti velikosti kripto trga?

Bitcoin ali zlato? Kaj izbrati kot orodje za boj proti inflaciji?
06. 11. 2024 04.28Inflacija je tihi uničevalec našega premoženja, ki potihoma, a vztrajno zmanjšuje vrednost denarja v naših denarnicah. Zaradi tega bi moralo biti iskanje načinov za zaščito premoženja pred inflacijo ena ključnih nalog vsakega posameznika in podjetij. V zadnjih letih se vse več govori o kriptovalutah, zlasti o bitcoinu, kot potencialnem orodju za zaščito pred inflacijo. Da bi si lahko odgovorili na vprašanje, ali je bitcoin res primerno orodje za zaščito pred inflacijo, moramo najprej razumeti, kaj je bil namen bitcoina ob njegovem pojavu leta 2008 in kaj je njegovo poslanstvo danes. Prav tako si moramo razjasniti razlike in podobnosti med bitcoinom in zlatom, ki sicer velja kot uveljavljen ščit pred inflacijo.

Mladi naj uporabljajo umetno inteligenco, a pri tem naj bodo kritični
24. 05. 2024 07.25Umetna inteligenca (UI) ima velik vpliv, zlasti v medicinski diagnostiki in izobraževanju, so na okrogli mizi, ki je potekala v okviru dogodka Simfonija elektrotehnike+ v organizaciji ljubljanske fakultete za elektrotehniko, poudarili govorci. Menijo, da je treba mlade spodbujati k uporabi orodij UI, a jih pri tem naučiti kritične presoje.

Vrtni objekti: Umetnost povezovanja narave in arhitekture
16. 02. 2024 05.00Vrtni objekti v vašem vrtu stojijo kot tihi dirigenti prelepih simfonij, pri čemer narava in arhitektura brezhibno prepletata svoje niti. Ti objekti ne služijo le funkcionalnim namenom, ampak dvignejo estetiko vašega vrta na višjo raven ter ga preoblikujejo v mirno zavetje, kjer se lahko umaknete hitremu tempu vsakdanjega življenja. V tem članku bomo raziskali očarljiv svet vrtnih objektov in umetnost njihove harmonizacije z naravnim okoljem.

Podjetje IKEA JVE (Jugovzhodna Evropa) znižuje cene skoraj polovici izdelkov
07. 02. 2024 05.00Za doseganje dolgoročne rasti in podporo ljudem v zahtevnih časih, naložbe v cene spremljajo tudi naložbe v plače zaposlenih.

Digitalne poslovne rešitve za rast podjetja
27. 01. 2023 05.00Uveljavitev digitalnih rešitev podjetij Dominatus, Dominatus Digital in A1, omogoča poslovnim procesom večjo učinkovitost, ki vodi do poslovne rasti.

Na kaj paziti pri prenovi doma?
28. 04. 2021 08.08Vse toplejši sončni dnevi ne prebudijo zgolj narave, temveč tudi ljudi, ki se polni svežega zagona lotijo klasičnih spomladanskih opravil. Nekateri se lotijo urejanja okolice doma, drugi imajo v načrtu večje projekte, morda celo prenovo domovanja. Vse zato, da bi se v lastnem domu počutili kar se da udobno in dolgoročno tudi privarčevali. Za izpolnitev obeh kriterijev je treba skrbno raziskati tržišče in izbrati kakovostne, učinkovite in trajnostno naravnane produkte, prijazne do okolja in ljudi.

Kar se je zdelo nemogoče, postaja realnost
19. 12. 2019 13.02Če vaše poslovanje poteka prek spleta – in skoraj zagotovo vsaj delno, je ključno, da imate dobro računalniško omrežje, ki bo omogočalo nemoteno delovanje aplikacij. Vse več podatkov zahteva zmogljivo omrežje, ki bo samo iskalo napake in jih odpravljalo, še preden boste v resnih težavah.

Niti predstavljati si ne moremo, kakšna podatkovna poplava nas čaka
30. 11. 2019 10.09Po nekaterih podatkih danes ena ura letenja potniškega letala proizvede kar 20 terabajtov podatkov v pičli uri letenja. Niti predstavljati si še ne moremo, kakšno podatkovno poplavo bodo povzročila samovozeča vozila, ki bodo za omogočanje varne vožnje na cesti po omrežjih izmenjavala "na tone" podatkov.