revolut

Kako pametno porabiti regres za letni dopust: nasveti, ideje in pasti, ki se jim je dobro izogniti
13. 04. 2025 02.54Prejeli ste regres za letni dopust? Odkrijte pametne načine porabe, ideje za potovanja, investicije vase in pasti impulzivnega nakupovanja.

Naložbeni portelj: kripto in/ali ostalo?
04. 12. 2024 08.15Verjetno nas je kar nekaj takih, ki razmišljamo o tem, kako sestaviti svoj naložbeni portfelj. To še posebej velja v mesecih bikovskega trenda, kot smo mu priča trenutno na kapitalskih trgih, trgu plemenitih kovin in pa seveda tudi na kripto trgu. V takih trenutkih marsikdo na vseh možnih bančnih računih, limitih kreditnih kartic in ostalem vsaj delno likvidnem premoženju išče nekaj presežne likvidnosti. To bi po čim hitrejšem postopku naložil v katerikoli naložbeni instrument. Seveda najraje v takega, ki obeta hiter in nadpovprečno visok donos. Ponavadi, ko gledamo za nazaj naše nerealizirane naložbe, ki so se potem izkazale kot zelo donosne, si potiho mislimo, da smo skriti investicijski guruji. Ko pa imamo na strani pripravljena sredstva za dejansko investicijo, se pogosto pojavi negotovost. Delnice? Kripto? ETF? Zlato?

Investiranje v start-upe in inovativna podjetja: Kako prepoznati priložnosti in obvladati tveganja?
27. 11. 2024 04.19Izvedite, kako prepoznati obetavne projekte, oceniti tveganja, izkoristiti priložnosti in diverzificirati naložbe za dolgoročno rast, ko se odločate, ali bi investirali v start-upe in druge inovativne projekte.

Digitalni evro – kaj je in kaj ni?
23. 10. 2024 04.59Papirnati denar se je v Evropi pojavil leta 1661, ko ga je izdala švedska centralna banka. Prav lahko se zgodi, da bo Švedska tudi ena prvih držav na svetu, ki bo gotovino dala ven iz uporabe. Švedska še zdaleč ni edina država, ki svojo strategijo monetarnega sistema gradi na prihodnjem temelju brezgotovinske družbe. Eden izmed takih projektov, ki je trenutno že v napredni fazi razvoja, je tudi projekt Digitalnega evra ("eEuro"). S tem projektom je leta 2021 začela Evropska centralna banka ("ECB").

To je povprečen znesek, ki ga nekateri Slovenci vsak mesec investirajo v sklade
20. 04. 2024 04.27Trendi na področju varčevanja v vzajemnih skladih v Sloveniji ostajajo spodbudni. Ob koncu marca je v 77 vzajemnih skladih, ki jih upravljajo slovenske družbe za upravljanje, varčevalo nekaj več kot kot 333.000 vlagateljev, skupna višina sredstev v upravljanju pa je dosegala 5,35 milijarde evrov premoženja. To je četrtino več kot v tem času lani.

Furs: Tudi v tem primeru morate prijaviti račun pri tuji mobilni banki
27. 04. 2022 05.00Kakšne so razlike med mobilnimi tujimi bankami, ki so tudi pri nas vse bolj priljubljene, in klasičnimi bankami, ki prav tako ponujajo mobilno bančništvo? Predvsem mladi oziroma tisti, ki so bolj vešči novih tehnologij, se za tuje mobilne banke odločajo zaradi nizkih stroškov, pa tudi zaradi boljše uporabniške izkušnje. Kaj morate vedeti, če razmišljate o odprtju računa pri tovrstnih ponudnikih?

Pomembno obvestilo Fursa za vse, ki imate Revolut račune
05. 10. 2020 12.13Na dan 29. september 2020 je imelo 18.517 davčnih zavezancev odprtih 18.804 računov pri Revolutu, je sporočila finančna uprava. In prav za njih so na Fursu pripravili pomembno obvestilo.

Imate račun na tuji spletni banki? Ne pozabite ga prijaviti Fursu
02. 08. 2019 08.31Tuje spletne banke povečujejo število komitentov iz Slovenije. Vendar pa mora tisti, ki je odprl plačilni račun v tujini, to prijaviti finančni upravi.