stroški študija v tujini

Irska: Poglejte, kakšne plače imajo in koliko odštejejo za najemnino
10. 03. 2025 09.11Nekaj Hrvatov je razkrilo, kako je delati na Irskem. Se še vedno splača spakirati kovčke in se odpraviti v to državo na delo? Plače so res visoke, a stanovanja zelo draga.

Od Malih Lipljen do Irske: kako je Tajda uresničila sanje o študiju v tujini
05. 03. 2025 04.38Tajda Svetek si je upala storiti drzen korak in danes študira športno psihologijo na Irskem. Njena študijska pot se je začela na Nizozemskem, nato pa jo je želja po novih izzivih popeljala naprej. V intervjuju razkriva, kako je našla način za financiranje študija, katere so ključne razlike med Slovenijo in tujino ter kaj svetuje študentom, ki razmišljajo o odhodu.

10 najboljših svetovnih destinacij za visokošolsko izobraževanje
03. 03. 2025 04.01Združene države so prva svetovna destinacija za visokošolsko izobraževanje. Katere države sledijo?

Financiranje študija v tujini: kakšne možnosti imajo slovenski študenti?
10. 02. 2025 04.29Vse več mladih se odloča za študij v tujini, saj odpira obzorja, omogoča spoznavanje novih kultur in nudi več priložnosti za kariero. A preden odidejo v svet, se morajo soočiti s pomembnimi vprašanji, kot je financiranje šolanja. K sreči obstajajo različni programi štipendiranja, ki lahko olajšajo finančno breme in omogočijo bolj brezskrben študij. Preverite, kakšne možnosti imajo slovenski študenti in kje lahko poiščejo podporo!

Kaj je treba urediti pred študijem v tujini?
10. 11. 2023 04.45Načrtovanje študija v tujini se običajno začne nekaj let prej, ko so načeloma že bolj oblikovane želje in zanimanja, pa tudi zato, ker je potrebnih nekaj več priprav. Preverite, kaj vse je treba urediti, na kaj je dobro biti pozoren ter kako in kje do informacij!

Kateri so najboljši načini za varčevanje to zimo?
12. 10. 2022 04.45Preprosti ukrepi za zmanjšanje stroškov plina in elektrike.

"150 evrov smo že davno porabili. Kaj pa hrana? Kopiranje materialov? Življenje?"
11. 01. 2021 05.00Enkratni solidarnostni dodatek v višini 150 evrov je v prvem valu epidemije prejelo 53.895 študentov in tovrstna denarna pomoč v enaki višini je bila potrjena tudi s PKP 7. V študentskih organizacijah opozarjajo, da pomoč za mlade ni zadostna, in pričakujejo več ukrepov. Najbolj so prizadeti študenti, ki so ostali brez dela, ki se morajo sami preživljati, ki plačujejo najemnino, šolnino, ki finančno pomagajo staršem ...

'Privatizacija zdravstva je politično vprašanje, ki ima lahko velike socialne posledice'
19. 10. 2020 08.17V združenju zdravstvenih zavodov podpirajo ukrepe, da bi čakalne vrste, ki so se še podaljšale zaradi covida-19, začasno reševali tudi zasebniki. "Sprašujemo pa se, ali se bodo tudi zdravstvene storitve na podlagi javnega razpisa izvajale po cenah, ki jih priznava ZZZS. V tem primeru se utegne zgoditi, da tudi zasebniki ne bodo kazali velikega interesa za izvajanje nekaterih storitev, saj so cene ZZZS povečini bistveno nižje od cen, ki jih izvajalci zaračunavajo samoplačnikom," je opozoril direktor Marjan Pintar.

Študij v tujini – to vse je treba preveriti pred vpisom
11. 02. 2020 08.22Kaj vse je treba preveriti pred vpisom na fakulteto v tujini? Kakšne štipendije so na voljo in kje je najbolje iskati informacije, so pojasnili na Javnem štipendijskem skladu in v Študentski organizaciji Slovenije.