stroški razvoja

Dve milijardi razlogov za čakanje na GTA 6: Stroški in vznemirjenje
11. 05. 2025 03.59Komaj čakate GTA 6? Izid je preložen na maj 2026, a navdušenje je že zdaj veliko. Še bolj vznemirljivi pa so stroški razvoja te legendarne igrice – stane več kot gradnja Burj Khalife! Toda obeta nekaj epskega in analitiki so optimistični.

Financiranje študija v tujini: kakšne možnosti imajo slovenski študenti?
10. 02. 2025 04.29Vse več mladih se odloča za študij v tujini, saj odpira obzorja, omogoča spoznavanje novih kultur in nudi več priložnosti za kariero. A preden odidejo v svet, se morajo soočiti s pomembnimi vprašanji, kot je financiranje šolanja. K sreči obstajajo različni programi štipendiranja, ki lahko olajšajo finančno breme in omogočijo bolj brezskrben študij. Preverite, kakšne možnosti imajo slovenski študenti in kje lahko poiščejo podporo!

Njegovo ime je Liang Venfeng. Kaj morate vedeti o njem?
06. 02. 2025 09.30Aplikacija DeepSeek je povzročila kar nekaj pretresa na tehnološki in politični sceni. Zakaj in kdo je ustanovitelj te kitajske aplikacije generativne umetne inteligence DeepSeek.

Teh 23 stvari bi lahko postalo luksuz, ki si ga ne bo mogel privoščiti niti srednji razred
04. 12. 2024 04.53V naslednjih petih letih bi lahko osnovni izdatki za številne postali nedosegljivi. Poglejte, za katere storitve gre.

Ali je višja izobrazba še vedno ključ do uspeha?
28. 11. 2024 04.46V času hitrega tehnološkega razvoja in spreminjajočega se trga dela se postavlja vprašanje: ali je univerzitetna diploma še vedno najvarnejša pot do uspeha? Poglejmo prednosti in slabosti višje izobrazbe v primerjavi s praktičnimi strokovnimi znanji in veščinami. Preverimo ključne dejavnike, kot so zaposlitvene možnosti, plače, pomen mehkih veščin in vloga izobraževalnih institucij v digitalni dobi. Na koncu pa še smernice za tiste, ki se odločajo med univerzitetnim izobraževanjem in drugimi oblikami učenja.

Te spremembe pričakujte pri dedovanju
05. 09. 2024 17.12Vlada bi pospešila zapuščinske postopke ...

Novi sistem omrežnine bi znova zamaknili. Toda ...
18. 04. 2024 13.19Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo je Agenciji za energijo predlagalo, da se uvedba novega sistema obračunavanja omrežnine pri elektriki, ki naj bi se po zadnjih napovedih začel uporabljati 1. julija letos, zamakne še za dve leti. Gospodarstvo opozarja na dodatne stroške, dobavitelji na nujnost testiranja novega obračuna. Agencija jim je že odgovorila.

Dodatni zaslužek jih drži nad površjem
20. 03. 2024 04.53Zaradi vse višjih življenjskih stroškov se pripadniki generacije Z vse pogosteje odločajo za postranske dejavnosti, da bi plačali osnovne stroške življenja.

SunContract omogoča vlaganje v sončno energijo z NFT
13. 03. 2024 08.21Ljubljansko podjetje SunContract je 3. marca v romunski Bukarešti odprlo prvo svetovno energetsko tržnico, na kateri lahko vlagatelji z nezamenljivimi žetoni (NFT) kupijo sončne panele določene sončne elektrarne. Prva žetonizirana sončna elektrarna na svetu stoji v vasi Višnje pri Ajdovščini, je objavil SunContract.

Stavka strojevodij bo Nemčijo in Evropo ogromno stala
25. 01. 2024 07.10Nemčija je "logistično srce Evrope". Posledice stavke nemških strojevodij bodo občutili po vsej Evropi.

Ta pomembna sprememba vas čaka januarja!
05. 12. 2023 08.10Slovenska vlada je pretekli mesec sporočila, da v letu 2024 ne bo več regulirala cen elektrike za mikro, mala in srednja podjetja, kar pomeni, da se bodo stroški njihovega obratovanja z novim letom najverjetneje občutno zvišali. Jasno je, da so pred podjetniki zahtevni časi in da bo za obstoj na trgu ter ohranitev konkurenčnosti potrebnih nekaj ključnih ukrepov. Glede na aktualne razmere in vizijo Evropske unije velja izpostaviti zlasti dva – preverite katera!

Disciplina ali motivacija – kaj je v poslu bolj pomembno?
02. 11. 2023 04.45Sposobnost ohranjanja osredotočenosti ali močan občutek namena – kaj je bolj pomembno, ko gre za trajnostno poslovanje?

Poslovni modeli, 1. del: Kaj je poslovni model?
11. 09. 2023 04.45V svetu hitro spreminjajočih se trendov in nenehnega napredka tehnologije so inovativni poslovni modeli eden od ključev do uspeha vsakega podjetja. Vsak podjetnik začetnik bi se moral sistematično lotiti oblikovanja svojega poslovnega modela, saj to lahko bistveno pripomore k učinkovitosti poslovanja in dolgoročnemu uspehu.

Z začetkom šolskega leta starše čaka tudi ta strošek
06. 09. 2023 10.26Za vse, ki imamo otroke, se septembra svet vrti okrog privajanja na novo šolsko leto, usklajevanja urnikov, pa tudi izbire interesnih ter obšolskih dejavnosti. Slednje lahko predstavljajo velik organizacijski, logistični, pa tudi finančni izziv, še posebej v družinah, v katerih že nujne življenjske dobrine niso nekaj samoumevnega. Kako vendarle poskrbeti, da otroci iz takih družin ne bodo prikrajšani za usvajanje novih znanj in razvijanje svojih talentov?

Kako spremeniti namembnost zemljišča?
11. 08. 2023 10.15Kakšen je postopek spremembe namembnosti zemljišča in kako poteka v praksi? Kolikšni so stroški in zakaj je veliko pobud zavrnjenih? Preverite!

Preverite, kaj storiti, če imate dovolj in si želite sprememb
06. 07. 2023 05.00Različni so vzroki, zakaj se nekdo odloči menjati poklic, kariero in službo. Lahko ga vodi želja po novih izzivih, po uresničitvi sanj, višji plači, boljših delovnih pogojih, razlog so lahko naveličanost, slabi odnosi pri prejšnjem delodajalcu, nizko plačilo, nezaposljivost na trgu dela, zdravstvene težave ... Prekvalifikacija lahko poteka na različne načine: v obliki formalnega svetovanja, tečaja, delavnice, veliko pa obenem pomaga karierno svetovanje.

Tudi vi delate to napako?
28. 06. 2023 05.00Inflacija v Sloveniji se počasi umirja, kar pomeni, da bodo tudi cene zdaj bolj stabilne. Napovedi pravijo, da utegnejo poleg storitev tudi cene izdelkov še naraščati. Nekatere izdelke, tiste bolj luksuzne, morda lahko še črtamo z nakupovalnega seznama, medtem ko določenih dobrin, med drugim hrane, ne moremo. Prav zato je izjemno pomembno, da znate pravilno izbrati trgovine, v katere se odpravite nakupit osnovne življenjske potrebščine. Preverite, na kaj morate biti še posebej pozorni!

Lastniki avtomobilov, ste tudi vi zaznali, da se je to podražilo?
25. 05. 2023 04.30Kje so vzroki za podražitve, pojasnjujejo v slovenskih zavarovalnicah.

Od ideje do dobrega posla: idej je veliko, a kako najti 'pravo'?
22. 03. 2023 04.00Iskanje in razvijanje poslovne ideje je lahko prav zabavno, če si predstavljate, da ste Sherlock Holmes in želite najti težave (izzive) ali potrebe na trgu. Vašo kreativnost boste tako usmerili v iskanje in ustvarjanje rešitev, ki jih ljudje potrebujejo in so zanje pripravljeni tudi plačati. Konec koncev, vsak mesec je treba plačati račune in ni lepšega zadovoljstva, kot delati tisto, kar vas veseli in vam hkrati zagotavlja finančno varnost.

Ali mora zagonsko podjetje vrniti investicijo, če propade?
13. 03. 2023 04.00Kakšna je odgovornost ustanovitelja zagonskega podjetja do vlagateljev? Kako lahko investitorji preverjajo porabo denarja in v katerih primerih je treba vračati naložena sredstva? Odgovarjajo na Slovenskem podjetniškem skladu.

Tako se deli javni denar v Sloveniji
16. 05. 2022 05.00Država dobiva denar iz različnih virov, in sicer od davkov, prispevkov od plač in drugih dohodkov, premoženja, DDV-ja, dohodnine, trošarin in tudi Evropske unije. Ampak ali veste, kam gre javni denar? Preverite!

Slovenska avtomobilska industrija na prelomnici in pred številnimi izzivi
02. 02. 2022 04.45Avtomobilska industrija se v zadnjih nekaj letih sooča z največjimi izzivi v svoji zgodovini. Potrebne so spremembe, prilagoditve, posodobitve in prehoda na digitalno ter zeleno. Tudi v Sloveniji, kjer v prihodnost vseeno zrejo z optimizmom.

Koliko nas je stala vojna v Afganistanu?
23. 08. 2021 08.00Stroški ZDA in zavezniških sil za vojno v Afganistanu se merijo v trilijonih evrov oziroma tisočih milijardah. Daleč največje finančno breme vojaškega posredovanja v tej srednjeazijski državi so nosile Združene države Amerike. Slovenijo pa je sodelovanje v misiji zveze Nato v Afganistanu stalo dobrih 53 milijonov evrov.

Letos verjetno ne bo slovenskih jabolk
10. 05. 2021 05.00Slovenski sadjarji se že osmo leto zapored spopadajo s težavami; letos je katastrofalna pozeba verjetno uničila pridelek celotnih sadovnjakov. "V letošnjem letu smo bili tudi mi deležni izjemno hude pozebe. Tako nizkih temperatur – minus 12 stopinj Celzija – v aprilu niso zabeležili že več desetletij. Kljub vsem novim ukrepom, ki smo jih uvedli proti pozebi (oroševanje) na naši kmetiji, bomo imeli, kot vse kaže, 100-odstotni izpad pridelka jabolk. Celo ozimna žita so bila prizadeta od tako hudega mraza, o čemer se še nikoli ni govorilo. Škode je ogromno," opozarja ekološki sadjar Jaka Kastelic. Veseli bodo vsake državne pomoči, predvsem finančne za vsaj delno pokritje stroškov, ki bodo nastali z oskrbo nasadov kljub izpadu pridelka.

Adijo, Slovenija! Avstralija išče 185.000 priseljencev, ponujajo službo in stanovanje!
27. 09. 2012 10.46Vse večja brezposelnost, varčevalni ukrepi, ki prizadenejo tiste, ki delajo, a premalo zaslužijo, zakonodaja, pred katero bežijo podjetniki in ne nazadnje – kopica politikov, ki jim v zavetju dobre plače iz proračuna že več kot mesec dni ne uspe sestaviti delujoče vlade. Približno to je Slovenija danes in očitno ji želi ubežati vse več ljudi.

Kako zapraviti manj za igrače?
25. 07. 2009 15.08Rok trajanja otroških igrač ni pretirano dolg, cene pa so dokaj visoke. Kako jim podaljšati rok trajanja in kako zapraviti manj za igrače?