stroški zdravljenja

Najboljše destinacije za upokojence – kam na ugoden dopust?
29. 03. 2025 03.43Iščete ugodne počitnice za upokojence? Odkrijte najboljše destinacije v Sloveniji in tujini ter izkoristite popuste na prevoz in nastanitve. Preverite nasvete za varno in udobno potovanje!

Nova generacija multimilijarderjev: Denar jim povzroča krivdo in sram, zato naredijo vse, da se ga znebijo
23. 02. 2025 04.53Nedavno je v ZDA potekala konferenca 'Making Money Make Change', na kateri bodoče in sedanje dediče milijarderjev izobražujejo, kako prerazporediti bogastvo, ki jim, kot pravijo, povzroča krivdo in sram.

Kako optimizirati finance po upokojitvi in ohraniti finančno varnost?
13. 12. 2024 04.02Kako upravljati finance po upokojitvi? Preverite nekaj namigov za prilagoditev proračuna, zmanjšanje stroškov in ohranjanje finančne stabilnosti, da boste v pokoju uživali brez skrbi.

Kaj ponujajo starejšim voznikom?
16. 06. 2024 04.20V Sloveniji je bilo konec leta kar 29 odstotkov vseh imetnikov vozniških dovoljenj starejših od 61 let, od tega 880 celo starejših od 90 let, kar je tudi odraz demografske slike Slovenije.

Schumacherjeva družina je zaradi Michaela v velikih težavah
05. 06. 2024 08.59Kaj se dogaja v družini?

Veterinar v viralnem TikToku našteje 5 pasem psov, katerih zdravljenje stane največ
12. 01. 2024 08.09Zdrava hrana, nega in igrače, veterinarski stroški – vse to so stvari, ki jih vaš pes potrebuje. Še preden se odločite za pasmo, bi bilo pamezno preverite, koliko vas bo stala oskrba. Nekatere pasme psov so namreč dražje.

Zdravljenja je konec. Kako nazaj na delo?
22. 09. 2023 10.34Številne ženske, ki so se soočile z diagnozo raka dojke ali rodil, so še delovno aktivne. Po zaključku težkega zdravljenja pa prepogosto sledijo novi šoki, ki povzročajo stres. Ali res mora biti tako?

Previdno, saj vam v tem primeru ZZZS ne bo vrnil denarja
03. 08. 2023 11.43Vse, kar morate vedeti o zdravstvenih tegobah na počitnicah: stroški zdravljenja v tujini in kaj pokrije evropska kartica zdravstvenega zavarovanja. Turistične ambulante na Hrvaškem in plačilo zdravstvenih storitev. Kako do povračila stroškov zdravstvenih storitev v tujini?

Dolgotrajna bolniška odsotnost: kako se vrniti na delo?
10. 07. 2023 05.00Zaposleni se ob hujših zdravstvenih težavah, stresu, skrbeh, podrti rutini in finančnih izzivih soočajo še s strahom in negotovostjo. Vrnitev v službo po daljši odsotnosti nikdar ni enostavna, je pa neizpodbitno, da je ključno sodelovanje in razumevanje vseh ključnih deležnikov – tako zaposlenega z delodajalcem kot tudi s sodelavci.

Kaj krije obvezno in kaj dopolnilno zdravstveno zavarovanje?
25. 01. 2023 03.15Ker obvezno zdravstveno zavarovanje ne krije vseh zdravstvenih storitev v celoti, je velika večina še prostovoljno zavarovana. Dopolnilno zavarovanje krije stroške, ki so lahko zelo visoki, predvsem v primeru kroničnih bolezni in dolgotrajnejših zdravljenj.

Teh stroškov si ob splošnem naraščanju cen številni ne morejo več privoščiti
18. 01. 2023 09.07Zdravje in varnost sta najpomembnejši dobrini našega življenja, ki ju je potrebno skrbno negovati in ščititi na vsakem koraku. A žal smo kot družba prišli do točke, ko ne eno ne drugo ni več absolutna prioriteta dostojnega življenja, to pa vodi h kratenju pravic na vseh koncih in krajih. Teptanju pravic in dostojanstva je seveda treba čim prej narediti konec, vendar pa so za to potrebni ustrezni pravni postopki, čigar stroškov si ob splošnem naraščanju cen številni ne morejo več privoščiti. Kaj torej mali človek sploh še lahko stori?

Koliko Slovenci namenimo za zavarovanja?
28. 09. 2022 04.45Za katera zavarovanja se Slovenci najpogosteje odločamo in koliko v povprečju namenimo za zavarovanje? Kakšna zavarovanja je smotrno imeti in zakaj? Preverite!

Finančna nezvestoba: veste, kaj je to?
22. 09. 2022 04.45Lahko ste še tako previdni, pa se nenadoma soočite z dejstvom, da ste v minusu ali celo v resnih dolgovih. Kako še pravočasno zaznati signale, da je nekaj narobe, in na kaj biti pozoren?

Dodatno zdravstveno zavarovanje: resnice in neresnice
16. 09. 2022 05.00Ob besedni zvezi dodatno zdravstveno zavarovanje se nam v glavi porajajo različna vprašanja in dileme, v javnosti pa kroži tudi kar nekaj neresnic v zvezi s tem zavarovanjem. V prispevku zato razbijamo nekatere mite, v katere marsikdo verjame in se ravno zaradi njih za zavarovanje ne odloči. Preverite torej, ali res veste vse, kar morate vedeti o dodatnem zdravstvenem zavarovanju.

Slovenec, ki živi in dela v Amsterdamu, o plači in stroških
31. 05. 2022 05.00Številni mislijo, da so v tujini boljše plače, a nobeden ne pomisli na stroške. Slovenec, ki živi in dela v Amsterdamu, nam je povedal, da ima tam približno enkrat večjo plačo, a preberite si v nadaljevanju, kakšni so življenjski stroški.

Okužba na potovanju vas lahko stane od nekaj sto do več deset tisoč evrov
11. 11. 2021 09.33Kljub neugodnim epidemiološkim razmeram mnogi tudi ta konec leta načrtujejo potovanje v tujino. A če se v tujini okužite z novim koronavirusom, lahko to predstavlja velike stroške, tudi če ne potrebujete hospitalizacije in nimate simptomov. Zato je priporočljivo, da sklenete ustrezno zavarovanje za tujino, ki vključuje tudi kritje v primeru covida-19. Na kaj je še treba biti pozoren pred potovanjem v tujino?

Kako bo dolgotrajni covid vplival na trg dela?
10. 09. 2021 05.00Večletna ugodna gibanja na trgu dela je spomladi 2020 prekinila epidemija, ki je povzročila padec zaposlenosti in skokovito rast brezposelnosti. Razmere se izboljšujejo, povečuje se povpraševanje po delavcih in krepi se zaposlovanje brezposelnih. Registrirana brezposelnost v Sloveniji je dosegla raven pred epidemijo, povečalo se je povpraševanje po delavcih in delodajalci se v nekaterih dejavnostih že soočajo s pomanjkanjem delovne sile. Pred vrati pa je še en izziv - posledice dolgotrajnega covida.

Ali bi lahko pacient zahteval povračilo stroškov nujne zdravstvene obravnave pri zasebniku, ki ga je obiskal, ker ni mogel priti do javnega izvajalca?
05. 10. 2020 08.24Zaradi ukrepov za omejitev širitve novega koronavirusa nenaročeni pacienti ne morejo več vstopiti v zdravstveni dom ali bolnišnico, da bi se morda osebno naročili, odnesli napotnico ali uredili kaj drugega potrebnega pri zdravniku. Nekateri so se znašli v brezizhodni situaciji, saj zdravnika niso mogli priklicati in morda tudi ni bilo njegovega (dovolj hitrega) odziva na elektronsko pošto. A dejstvo je, da je bilo telefonskih klicev več kot običajno in da na elektronsko pošto praviloma odgovarjajo po ordinacijskem času. Preverite, na koga se lahko obrnete, če ne morete priti do zdravnika!

Brezplačno jim uredi zobe in vrne samozavest
10. 09. 2020 09.23Imeti zdrave in lepe zobe je pravo bogastvo. A nekateri nimajo te sreče, da jih mati narava obdari z zdravimi in ravnimi. Za to potrebujejo denar. Tega se zaveda tudi brazilski zobozdravnik, ki socialno ogroženim pomaga brezplačno.

Zaradi tega davka se nekateri bogataši že tresejo
07. 08. 2020 09.19Bo ameriškemu senatorju Sandersu uspelo? Predlaga namreč zakon, s katerimi bi obdavčili zaslužke milijarderjev, ki so bili ustvarjeni v času pandemije. Nekateri so namreč v tem času zaslužili bolje kot pa pred zdravstveno krizo.

Toliko znašajo stroški zdravljenja bolnikov s covidom-19 pri nas
17. 07. 2020 08.24Si predstavljate, da bi po zdravljenju v bolnišnici zaradi covida-19 na dom prejeli račun z vrtoglavim zneskom. V ZDA za zdravljenje posameznega bolnika bolnišnice zaračunajo več sto tisoč evrov, nek bolnik je prejel celo račun za skoraj milijon evrov. Tudi pri nas so stroški zdravljenja bolnikov precej visoki, za bolnika, ki pristane na intenzivni negi, znašajo okoli 90.000 evrov. K sreči pa pri nas zdravljenje, povezano s covidom-19, v celoti krije obvezno zdravstveno zavarovanje.

Najdaljša bolniška traja že več kot 12 let, najvišje nadomestilo znaša 21.997 evrov bruto
13. 01. 2020 08.27Stroški zdravstvene blagajne za bolniška nadomestila so se v zadnjih petih letih povečali za 71 odstotkov in so lani znašali že skoraj 400 milijonov evrov. Še nekaj sto milijonov evrov stroškov zaradi začasne zadržanosti z dela so imeli delodajalci. Povprečna bolniška je lani trajala 10,5 dneva, najdaljša pa več kot 12 let.

Delodajalec mu ni izplačal regresa. Delavec se je odločil storiti to!
07. 09. 2017 08.33Pravdni stroški so lahko zelo dragi. Zakaj se je torej ta slovenski delavec odločil, da gre v tožbo delodajalca?

Zavarovalnica zdravljenja padca s kolesom noče plačati
04. 09. 2017 08.23Po družbenih omrežjih se je razširila zgodba o 34-letni Rusinji, ki se je med kolesarjenjem po Logarski dolini tako hudo poškodovala, da je že od sredine avgusta na zdravljenju v ljubljanskem kliničnem centru. Stroški so že do zdaj presegli 40.000 evrov. A ker očitno aktivne počitnice niso vključene v zavarovanje, zavarovalnica tega ne namerava plačati. Njen mož mora denar zdaj zbrati sam.

Po ugrizu klopotače dobil masten račun
30. 07. 2015 08.00Todda Fasslerja je med poskusom fotografiranja sebka ugriznila klopotača in rešili so ga gotove smrti. Po zdravljenju pa je dobil račun za 153.000 dolarjev.

Zdravstveno zavarovanje velja tudi v tujini
15. 01. 2010 00.01Do zdravstvenih storitev med potovanjem in bivanjem v tujini so upravičene vse zavarovane osebe, ki imajo sklenjeno veljavno zdravstveno zavarovanje v Republiki Sloveniji.

Kreditna kartica, neodvisna od vaše banke
31. 07. 2009 00.01Med plastičnimi velikani, kot sta Visa in MasterCard, najdemo tudi dve veliki, ki pa nista vezani na banko izdajateljico ter na vaš tekoči račun, saj ju izdajata dve neodvisni finančni instituciji. To sta Diners Club International in American Express.